fiv dr dragos albu 47

fiv dr dragos albu 47 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe acare o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Lacramioara Sandu


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV clasic cu transfer de embrioni 7580 RON
FIV cu ICSI cu transfer de embrioni 8670 RON
FIV esuat prin neobtinere de embrioni 1700 RON
FIV esuat prin neobtinere de ovocite 825 RON
Gonal F flacon 75 ui 81 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 1 procedura 1045 RON
IUI (inseminare intrauterina) cu 2 proceduri 1265 RON
Menopur 10 flac 801 RON
Menopur flc 75 u.i. 81 RON
Monitorizare ecografica foliculara ptr FIV 510 RON
Monitorizare hormonala ptr FIV(estradiol seric) 155 RON
Monitorizare transfer de embrioni congelati 400 RON
Orgalutran 0.25 mg/ 0.5 ml + 1 seringa 138 RON
Ovidrelle 250 mg/ 1 seringa preumpluta 120 RON
Pregnyl Pulb 5000 UI 1fiola 40 RON
Pregnyl Pulb.Inj. 5000 U.I / fiola- 3 fiole 110 RON
Puregon 100 ml 145 RON
Puregon 50 ml 84 RON
Puregon Pen. 300 U.I/ 0.36 ml, 1 cartus + 6 ace 456 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 1 an) 1265 RON
Stocarea embrionilor crioprezervati (pret pe 6 luni) 700 RON
Transfer embrioni decongelati 1705

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.

mamici cu pitici
gabitza35 mamica a doua comori,Eva si Dragos (ca pe medic ); sunt urmare a unui FIV+ICSI facut la Medlife cu dr Albu anul trecut in martie; a fost primul FIV,am facut ET cu 3 embrioni...2 au fost lipiciosi
anna_ivan mamica de puiut prin a 3IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi, toate efectuate cu dr Albu
mirela2 mami de Razvan si Robert - FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos, reusit, FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit.
lumimar - 20 iunie,ora 9:45, a nascut-o pe Maria Irina, ce cantareste 3,100 kg si a obtinut nota 9, fiv reusit cu dr Albu
babyblue 29 de ani,mami de Iustin Andrei, 18 iul 2011, 2640g, sarcian obtinuta natural cu un singur ovar, 1 inseminare nereusita la giulesti cu dr. marinescu, a 2-a IA nereusita cu dr. Albu, sotul cu oligoastenospermie, AMH=0,45 facut la medlife. FIV 1 in septembrie, protocol scurt, din pacate nereusit
corry_28 mami de Iustin, 2750 gr si 48 cm si de Matei 2900 gr si 49 cm (cunoscuti si sub numele de Mugurel si Strugurel)- 29 ani, FIV 1 Giulesti-nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit
camercam mami de Isabela, 2000gr, Filip 2100 gr si Rares 2200 gr, 12.09.2011 - fiv 1 cu dr Zadori in sept-oct 2009 nereusit,fiv 2 cu dr Albu reusit, sarcina oprita in evolutie in sapt 10, fiv 3 cu dr Albu reusit cu tripleti.
inna08 mami de pici dupa 3 IA nereusite,sotul oligoastenosspermie,apoi oligospermie,acum teratospermie usoara;anticorpi antispermatici pozitivi, FIV 1 reusit.


Gravidutele noastre :
anna_a, 33 ani, cu 2 IA nereusite, la ML cu Deliana Predoi, 1 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit; cauza infertilitatii masculina(oligoteratozoospermie si anticorpi antispermatici)
maruscha801 FIV in Mar-2011 cu Dr Albu reusit
Anastasia_7, 29 ani, cu , FIV 1 cu ICSI reusit cu Dr Albu Dragos, Medlife, dosar : cauza infertilitatii- masculina (oligoastenoteratospermie severa + anticorpi antispermatici prezenti 98 %)



Aspirante la titlul de mami de

rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusit, dar sarcina s a oprit la 5s, fiv 3 cu dr Albu, sarcina biochimica
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV 1 la Medlife Dr. Albu, din pacate nereusit;
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai
hopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.Albu, FIV 1 cu dr. Albu, din pacate nereusit;
aristica-28 ani: 2 FIV-uri si un FET nereusite, endometrioza, trombofilie, sotul cu OATS severa. Urmeaza FIV 3 cu Dr. Albu Dragos, in august-septembrie
maria81 29 ani, 3 IA nereusite, mutatia 1298 A>C in gena MTHFR in stare heterozigota, FIV OCTOMBRIE 2010,din pacate nereusit
amacuba36 ani, amh =0.45 la synevo, endometrioza,laparo 2008 cu ion ionut pentru chist endometriozic, din feb 2010 pacienta la albu dragos, ia nereusita in iulie 2010 cu albu (5 foliculi), histeroscopie in august 2010 (uter unicorn latero deviat dreapta retrovers).sotul este ok, ii cam ies leucocite dar doctorul a zis ca nu e problem.la inseminare a avut o gramada,FIV 1 cu dr. Albu,protocol scurt, din pacate nereusit.
Honeys - 2 inseminari nereusite, Fiv nr.1 reusit dr Albu - octombrie 2010, sarcina oprita din evolutie, FET 1 nereusit.
alexa1986 sot diagnosticat cu oligospermie cu astenospermie marcata, 4 mil de spermatozoizi si A+B+C 25%
Arabella34,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita,FIV1 reusit la Medlife cu dr Albu,din pacate sarcina oprita in evolutie la 8 sapt si 3 zile.Urmeaza FET1
roxana33 - 1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos
simonia fiv 1 nereusit in ungaria, fiv 2 in curs cu dr Albu
alilumi 35 ani, laparoscopie pentru un chist pe ovarul drept (2001), o alta pentru salpingectomie bilaterala (2005), injectii pentru impermeabilizarea trompelor si alte proceduri; ovar drept polichistic, anovulatie, dar rezerva ovariana satisfacatoare; trompe dovedite a fi -in urma unei histerosonografii- obturate complet (2010); FIV 1 nereusit.
gabriela_tutuianu 35 ani o trompa permeabila, anovulatie, sotul azoospermie-criptozoospermie.
angelica28 - 30 de ani- MUTATIA 677- in stare homozigota,MUTATIA 844-in stare heterozigota,2 inseminari nereusite la GIULESTI,o sarcina obtinuta natural in iunie 2010 oprita din evolutie la 13 saptamini, inseminare rausita cu dr Albu in iunie, din pacate sarcina s a oprit in evolutie la 8 saptamani


Aspirante septembrie - octombrie
aristica
roxana33



www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV


medicamente:
amacuba: 200 de Puregon


Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
Aristica:
ralu eu am trecut prin vezica plina, vezica semi-plina, vezica-ultra-plina...in niciun caz n-a fost bine. ba la vezica ultra-plina am facut o mare balta pe podul Grant, ca era bara la bara, iar eu explodam...si-am "umezit" podul, desi aveam o multime de spectatori. Asa ca ultima data am apelat la vezica secatuita. Si-am stat suspendata 2 ore si jumatate. Dupa cum stii, pozitiv n-a fost in niciunda dintre variante.


Aristica, multumesc mult pt raspuns. eu sigur am fost la ultra-ultra plina, ca la et pe masa la inceput, nu putea pune speculul de tare ce ma durea pe mine vezica si aveam burta ca un ou, de ma intreba dr. daca n-am facut hiperstimulare, si evident ca i-am spus ca nu, doar aveam e2 de 800 si ceva, nu de tspe mii..., si ca e de la vezica, dar nu cred ca a crezut in ce hal eram...
Ce vreau sa te intreb... la varianta ultima cu ea secatuita, nu te-a atins cu cateterul la introducerea embrionilor? ca cica nu ar mai fi uterul intins/drept...
of... nu stiu ce o sa fac ... cred insa ca apelez la varianta cu ea mai goala decat prea plina, ca nu mai rezist o data sa trec prin ce am trecut... si cand te gandesti ca am golit partial inainte de a ma lua pe masa de cel putin 4 ori ...


--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

sa aveti un capitol nou plin de II liniute ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

mirela,schimba-mi si mie te rog semnatura si pune-o pe cea noua.Multumesc.

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008 cu dr.Moisa Anca,FIV 1 nereusit la Budapesta oct. 2008 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc, FIV 2 nereusit la Budapesta iulie 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,ET nereusit la Budapesta oct. 2009 la Kaali Institute cu dr.Krizsa Ferenc,FIV 3 nereusit iulie 2010 la Giulesti cu prof.Marinescu Bogdan iulie,FIV 4 nereusit octombrie 2011 la MedLife cu dr.Albu Dragos)
Mutatia 675 4G heterozigota si mutatia 844G heterozigota(ambele descoperite in februarie 2011 la MedLife),sotul cu teratozoospermie(descoperita la MedLife in februarie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

buna fetelor,am si eu o intrb,ati simtit ceva anume in urmatoarele zile dupa ET?Eu sunt in a doua zi,dar ma simt extrem de slabita,nu am putere deloc,as dormi mai mereu,ma dor toate oasele.nu prea pot manca ca mi-e rau dupa aceea,de lapte deja mi s-a luat,ma simt de parca m-a batut unul cu ciomagul......si trb sa mananc numai proteine si lactate pt a ma feri de hiperstimulare.Momentan,raport lichide baute cu cele eliminate stau ffff bine,de ingrasat nu m-am ingrasat,ci din contra am slabit un kg.....stomacul ma cam supara,nu stiu de ce...nu stiu ce am,banuiesc ca nu-s simptome de hiperstimulare.....ma scuzati daca v-am ametit cu ce simt,dar sunt varza si fara vlaga.va puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bccami spune:

Miruna, nici eu dupa ET nu pot spune ca m-am simtit extraordinar. Nu puteam manca si bea mai nimic. si eram obligata sa mananc multe proteine si 3 litri de lichide/zi.
Nu am putut respecta intocmai pt ca nu intra. Ma ustura stomacul ingrozitor si ma lua in special noapte pe la 2 si nu mai puteam inchide un ochi cateva ore bune. Laptele nici nu il mai puteam suporta.
Nu am avut dureri de oase, in schimb. Sa nu te incerce o raceala.

Ce am facut eu - am mancat normal, am baut cata apa am putut iar pt stomac mi-a zis dl dr sa iau 3 malox/zi si nexium in cazul in care persista. Daca durerile de oase persista, pt a evita o raceala, de care chiar nu ai nevoie, ia oscilococcinum - este singurul neintersiz si bun.
Oricum pana la urma a fost hiperstimulare, am facut si albumina dar tot am ajuns la punctie evacuatorie. Dupa m-am simtit f bine. Am putut manca si bea orice si oricat. deci este posibil sa fie un inceput de hiperstimulare. Dar nu te ingrijora.
Daca vezi ca te simti din ce in ce mai naspa, mergi la dl dr sa te vada la ecograf.

Succes si sa fie cu

Regret mult suferinta fetelor care nu au reusit - Roxana,...la Ali nu am fost pe faza daca s-a confirmat o nereusita.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
7+
Doamne, Isuse Hristoase, milueste-ne si ne ajuta

Mutatiile PAI-I 675 4G si 844G Heterozigote

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

bccami,merci pt rasp si urari....ce vreau sa te mai intrb,ca-s fff stresata de chestoa asta cu hiperstimularea,tu ai facut o singura data punctia?si daca da,sub anestezie generala sau locala?....doar la eco transv se vede lichidul acumulat?......mi-e teama ca nu voi observa la timp simptomele si sa nu fie mai grav....pana acum in greutate nu am luat deloc,si banuiesc ca ar fi unul din indicii.....offf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maruscha80 spune:

miruna, nu te ingrijora ... si eu am avut hiperstimulare la inceputul sarcinii, dupa et (cam la 7-8 zile daca nu ma insel) si a debutat cu o balonare foarte mare, dupa ce mancam sau beam ceva, abia puteam sa respir iar burta se umflase foarte tare incat nu ma mai puteam incheia la blugi, chiar si la cei mai largi...

explicatia pe care mi-a dat-o dl doctor a fost ca s-au suprapus hormonii pe care ii bagasem deja prin injectii (poate chiar pregnylul) cu hormonii sarcinii...asta de obicei te consoleaza si te face sa treci mai usor peste disconfort.

nu se ajunge la punctie decat in cazurile mai serioase, litri intregi de lichide acumulati in abdomen...

multa bafta si nu te ingrijora pana nu ai semne mai clare...

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

asadar, dragele mele,
ziua 8 dupa ET (ziua "caderii" mele): dureri de cap teribile, stari de voma... (cam asa ma simt eu uneori inainte de CM)
ziua 9 dupa ET: dureri de burtica (ascutite)
ziua 10 dupa ET: liniste si pace

si azi, ziua 11 dupa ET: pete maronii. deci, vine... (asta ar fi deosebirea intre cele 2 fivuri ale mele: la celalalt nu am avut ciclu decat la ceva vreme dupa ce am intrerupt medicatia)
incerc deci sa fiu cat mai ZEN!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

maruscha80 merci pt raspuns,m-am mai linistit,ce-o vrea Domnul acum.Azi ma simt mai bine cu exceptia durerii de ovarute cu uter cu tot,niste dureri pelvine....nu stiu de ce....aveam dureri asa cand imi intarzia menstra fff mult,ceea ce nu e cazul acum,fiind in ziua 3 a ET....o sa iau un nospa,poate ma calmeaza....in rest sunt ok.
alilumi poate acum s-a implantat in uter,nu dispera....fii mai precauta acum,ca eu cred ca s-au instalat bine in uteras...nu fa efort prea mult,mai ai cateva zile de asteptare.....eu zic sa gandesti de bine,o sa fie de data asta,ma rog pt tine.Baftaa multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

fetelor,voi ati congelat embrionasi?eu vreo 8 numai de gr 1.....am zis ca daca nu reusesc acum,sa nu mai trec prin toate etapele....aleg calea mai scurta....o fi bine,o fi rau cu ei congelati,nu stiu...
Oricum,prin ce am trecut pana la ET e floare la ureche comparativ cu acetse 2 sapt de asteptare....am impresia ca trec zilele fffffffff greu,parca in ambitie....deja sunt in a treia zi si am impresia ca deja a trecut o sapt....offf,numar zilele ca soldatii....greu-greu

Mergi la inceput