Vergeturi pe burtica

Vergeturi pe burtica | Autor: Bia_Mi

Link direct la acest mesaj

Stiti cumva ce crema pot sa folosesc ca sa nu imi mai apara vergeturi pe burtica? Am dat cu ulei de bebelus pana acum, dar degeaba.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucillegrl spune:

din experienta mea .... poti sa folosesti orice crema ca tot degeaba, ... eventual dupa ce nasti sa faci vacuum si electrostimulare si se duc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

multumesc mult pt raspuns ... nu stiu ce sa mai fac, daca au aparut de acum inseamna ca pana la 9 luni o sa fiu plina pe burtica de vergeturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Foloseste ulei de migdale dulci, presat la rece.
Este super pt elasticittea pielii si vergeturi. Si nu ramane deloc uleios.Pielea ramane ca de bebelus si e si natural.
100 ml = cam 40 lei
Cat o crem buna, dar te tine foarte mult. Il gasesti la orice plafar.

Uleiul de bebelus e o porcarie, sincer, contine numai silicon *sau ceva de genul) care lasa pielea fina pe moment, dar nu ajuta deloc pielea in realitate.



5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Si eu tot ulei de migdale folosesc si pana acum totul e ok. Piele e elastica si nu am vergeturi. Folosesc uleiul si pe burtica si pe sani.

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Am folosit toata sarcina creme pt vergeturi , si iti spun sincer ca nu au ajutat .. am ramas cu niste " cratere " oribile...
Am folosit crema de galbenele , Somatoline ( dupa ce am nascut ) , Palmer's , si lista mai poate cotinua ..

Sa speram ca nu iti vor aparea mai multe , conteaza mult si ce ten ai !


de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Fetelor si eu stiu tot de uleiul de migdale ca ar fi excelent, dar vreau sa va intreb unde ati gasit voi la 100 de ml?
Eu am luat pana acum doar de la plafar, dar sunt sticlute mici de 10 ml, si costa 7 lei sticluta.

Pupicei dulci, sarcini usoare si burtici frumoase, fara vergeturi!



Elly 14+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:

Revin cu un update!

Am gasit pe un site, ulei de migdale dulci presate la rece, 100 ml, costa 17,5 lei. Site-ul este numai cu produse naturale, BIO.
Deja mi-am comandat 2 sticlute de ulei de migdale, ca nu m-am putut abtine cand am vazut pretul. Sper sa fie si bun acum.

Pt fetele interesate, daca imi lasa adresa de e-mail prin PM le pot trimite adresa site-ului.

Stiu ca aici n-am voie sa fac reclama.

Pup si sarcini usoare!

Elly 14+ si Babyboom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRYSSAaa spune:

Eu l-am luat cu 37 de lei de la un plafar mai maricel din piata Moghioros.
Din pacate am aruncat cutia, dar pe sticluta scrie: OLIO MANDORLE Prunus dulcis Miller
Am gasit si o poza pe net:http://1.bp.blogspot.com/-fqF4oTPMrLM/ThdwieMAbCI/AAAAAAAAIIs/_7DPevdKWuM/s400/Ulei-Migdale-Dulci-100-ml-Aboca.gif
Nu vad cum sa pun o poza, de-aia dau link. Nu e reclama :)

Tipa de la plafar spenea ca este foarte bun.
Sunt sigura ca pe net este mult mai ieftin.
Sa fii atenta sa fie migdale DULCI si sa fie PRESAT LA RECE.
Exista si migdale amare sau normale parca, sau care nu sunt obtinute prin presare la rece nu are acelasi efect



5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna,pe langa ce ti-a fost recomandat pana acum,leu as recomanda si hidratare interioara,adica lichide baute indeajuns. Eu am doua sarcini la activ si doar 4 vergeturi pe burta,doua intr-o parte si doua intr-o pate. Uleiuri am folosit si nu prea,doar cand imi simteam pielea uscata sau ma manca,semn ca nu prea mai are de unde sa se intinda, in rest multa apa,ceaiuri... Sarcina usoara in continuare !

Pentru Raisa
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, o sa iau crema aia de la plafar sa ved ce rezultat are. Va tin la curent ... pup

Mergi la inceput