Help! Tuse magareasca bebe 4 luni !!!

Help! Tuse magareasca bebe 4 luni !!! | Autor: patryss_88

Link direct la acest mesaj

Fetelor ajutati-ma !!!
Am facut joi vaccinul de 4 luni , bebe a facut 2 zile febra , dar nu foarte mare , i-am dat la sfatul medicului nurofen , si totul a fost ok .

De duminica( ieri) tuseste cam ...ciudat , asa parca din plamani . A tusit inca de vineri dar nu asa urat si medicul a zis ca daca tuseste doar asa sa nu ii dau medicamente.

Acum ma ingrijorez din cauza acestei tuse urate . Voi a-ti patit asa ceva ? Stiu ca e periculoasa tusea asta la bebe asa mic. Maine mergem la medic , dar va rog spuneti-mi daca a-ti trecut prin asa ceva .

P.s : poate fi o reactie de la vaccin ? Medicul mi-a zis la tel ca poate fi o viroza - ca reactie la vaccin .....



de gaza mica Luca Adrian


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Daca tuseste asa rau de ce nu mergi la spital la urgente? Eu nu as mai astepta pana maine.

Finn Constantine 15.10.2009 si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui J.D.

Daca tuseste asa rau de ce nu mergi la spital la urgente? Eu nu as mai astepta pana maine.

Finn Constantine 15.10.2009 si 14+




Nu face febra sau alte simptome.. de dormit doarme bine , si de aceea am zis sa intreb medicul de familie ....



de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Este si ragusit? (poate iti dai seama cand plange sau gangureste)
Te ontreb pt ca fiica-mea (mult mai mare ce-i drept) a avut o tuse "latratoare"...urata-urata de tot cand a facut laringita, acum o luna de zile.
Si daca e laringita trb vazut de medic urgent.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb ralukutza

Este si ragusit? (poate iti dai seama cand plange sau gangureste)
Te ontreb pt ca fiica-mea (mult mai mare ce-i drept) a avut o tuse "latratoare"...urata-urata de tot cand a facut laringita, acum o luna de zile.
Si daca e laringita trb vazut de medic urgent.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)



Nu , nu e ragusit deloc. E un fel de tusa "seaca" .... maine dimineata mergem la medic, insa am vrut sa va intreb pe voi pt a vedea daca e cazul sa ma duc de azi la urgente , daca a-ti patit asa ceva ....



de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabeji spune:

patryss te rog revino cu vesti ce avea fetita?
oricum avea cv asta e clar..asa micuta saracuta..cineva mi-a zis ca atunci cand era mica si s-a imbolnavit de tuse magareasca..i-a trecut doar cu lapte de magarita!!!1 adica iubita magarului...hhehe...dar daca e asta si daca mai gasesti magarite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andabeji

patryss te rog revino cu vesti ce avea fetita?
oricum avea cv asta e clar..asa micuta saracuta..cineva mi-a zis ca atunci cand era mica si s-a imbolnavit de tuse magareasca..i-a trecut doar cu lapte de magarita!!!1 adica iubita magarului...hhehe...dar daca e asta si daca mai gasesti magarite..



Facuse o laringita , pe care am tratat-o cu augumentin si eurespal + picaturi de nasuc.
Am facut tratament 5 zile , iar acum ii dau doar sirop ..mai are o ..urma de tuse s-ai zic asa , si daca nu trece in 2 zile a zis medicul sa mergem din nou sa il consulte la plamani.

de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui andabeji

patryss te rog revino cu vesti ce avea fetita?
oricum avea cv asta e clar..asa micuta saracuta..cineva mi-a zis ca atunci cand era mica si s-a imbolnavit de tuse magareasca..i-a trecut doar cu lapte de magarita!!!1 adica iubita magarului...hhehe...dar daca e asta si daca mai gasesti magarite..


ai citit ca e vorba de un copil de 4 luni ?

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=16" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei

Citat:
citat din mesajul lui andabeji

patryss te rog revino cu vesti ce avea fetita?
oricum avea cv asta e clar..asa micuta saracuta..cineva mi-a zis ca atunci cand era mica si s-a imbolnavit de tuse magareasca..i-a trecut doar cu lapte de magarita!!!1 adica iubita magarului...hhehe...dar daca e asta si daca mai gasesti magarite..


ai citit ca e vorba de un copil de 4 luni ?

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara 2011 amintiri de vacanta&page=16" target="_blank">Concurs-Vara2011-mag1



Hai mai Daria, tu nu stii ca gripa porcina trece cu lapte de scroafa si gripa aviara cu lapte de cuc!? E logic, nu? ntz,ntz,ntz ...nimic nu stii!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:

Hai mai Daria, tu nu stii ca gripa porcina trece cu lapte de scroafa si gripa aviara cu lapte de cuc!? E logic, nu? ntz,ntz,ntz ...nimic nu stii




Iuuuuuiii

de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabeji spune:

obs ca doi doua va cunoasteti deci ce faceti ..laura, mergeti prin site si luati la misto lumea? ca asta zice mai multe despre voi cat zice de cei atacati de doua ca voi..mesajul meu era strict referire la un zvon si doar ca sa strecor o nota comica, nu trebuei sa sariti ca tzatzele, ce atata tensiune ? as spune ca o gura de aer curat si vazut mai mult de ale voastre ar rezolva problema ..da am vzt ca e vb de un copil de 4luni, daria si na,laura, daca si tu spui ca gripa porcina trece cu lapte de scroafa, asa o fi..sau stai..era o gluma?!lol

Mergi la inceput