Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:



Madyi
am vazut pozele, ce mare s-a facut printesa voastra!


ma gandesc dc va doriti asa repede alti bebei inseamna ca ati avut axperiente placute la nastere :)

Ane cu Maria Evelina + 36 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Neatzaaa,

Ane, eu am avut o nastere usoara, dar Madyi nu.
O sa vezi si tu cum dupa nastere te apuca nostalgia..vrei burtica inapoi, cum creste bebe ti se face dor de un bebe mic si tot asa.
Cand te duci la control, pe 1 Feb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Albinutzzza, cu toate ca am nascut provocat, dureri nasoale, epidurala nu a prins cum trebuia, s-a folosit forcepsul, sa stii ca nu imi aduc aminte de nastere ca fiind una grea. Cred ca daca era asa nu imi mai doream sa trec inca o daca prin nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Madyi, sper ca nu te-ai suparat pe mine.
Ar fi trebuit sa completez: oricum ar fi nasterea, mama uita tot in clipa in care i se pune prima data puiul la piept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Albinutzzza

Madyi, sper ca nu te-ai suparat pe mine.
Ar fi trebuit sa completez: oricum ar fi nasterea, mama uita tot in clipa in care i se pune prima data puiul la piept.




Cum sa ma supar pe tine?
Sa stii ca ai dreptate. Chiar vorbeam cu o verisoara de-a mea, insarcinata in 7 saptamani, care era in spital pe perfuzii din cauza greturilor, ca o sa uite tot cand o sa isi tina puiul in brate. Eu cel putin am uitat si greturile de la inceput (si au fost destul de nasoale) si arsuri, si toate greutatile saricinii, si durerile nasterii. E uimitor cum sunt concepute psihic mamele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

[quote]citat din mesajul lui Albinutzzza

Neatzaaa,

Ane, eu am avut o nastere usoara, dar Madyi nu.
O sa vezi si tu cum dupa nastere te apuca nostalgia..vrei burtica inapoi, cum creste bebe ti se face dor de un bebe mic si tot asa.
Cand te duci la control, pe 1 Feb?


[/quote


Sunt sigura ca o sa uit durerile dupa ce o sa o vad pe beblina, maine merg la control la Dr.
O sa mai scriu maine , ma duc sa fac ceva de papa.

va

Ane cu Maria Evelina + 37 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyi spune:

Te asteptam cu vesti noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:



Fetelor am revenit, cam la o ora tarzie dar sunt pe baricade ca n-am somn...

am fost la Dr. dar intamplarea a facut sa aibe o urgenta la spital asa ca atrebuit s il astept la cabinet vreo 2 ore ... dar asta e, pana la urma am intrat , bebelina este ok are in jur de 3.200 kg si e cu capul in jos (demult este in pozitia asta), azi merg sa iau epidurala cum mi s-a recomandat , eu sunt ok , analizele la streptococ si la secretie au iesit f bune, dar mi-a dat sa fac analize la sange , urasc injectiile...

M-a chemat miercurea viitoare la consultatie asta in cazul in care nu nasc pana atunci...Sper sa nu pt ca mai am cateva lucruri de lamurit, pt ca nu am apucat sa il intreb mai multe , mi s-a spus doar de epidurala sa o cumpar si ca o vom folosi sau nu ,in functie de cum voi suporta durerile. Dar eu cred ca am s-o folosesc mai mult ca sigur.

In rest ce sa zic.. nu mai am rabdare , abia o astept pe bebelina.
Azi merg sa mai iau una alta pt ea. Treb . sa iau saltea de patut si cadita + cateva schimburi de bebe + epidurala. Apoi o sa stau cumintica in pat. Eu sper doar sa nu trec de termen, dar nu cred ca va fi cazul pt ca deja am inceput sa am unele "semene" prevestitoare .


Va si ne auzim curand.


Ane cu Maria Evelina + 37 weeks

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaemma spune:

Buna seara mamici,

Nu am mai intrat de mult si imi pare rau,profit cat pot de mult sa stau cu bebe si mai ales sa acum am inceput diversificarea, parca nu mai am timp de nimic.
Avem 7 luni si nu ne chinuie deloc dintisorii, secretul il stiu de la sora mea mai mare care are 2 copilasi. Am primit de la ea niste pastilute homeopate OSANIT se numesc, contin numai plante in mod special musetel. Albinutza tie ti-am promis o cutie si de indata ce ne vedem o vei primi. Am mai multe cutii si detalii despre pastilute va pot oferi si eu dar gasiti si pe net, chiar si poze.

Daca sunteti interesate cu mare drag va ajut!

Multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaemma spune:

Am uitat sa zic ca la noi nu se gasesc,sunt aduse din Germania.

Mergi la inceput