Dr. Catalin Haiduc - 9

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Buna fetele,

Va multumesc mult pentru sfaturi!!! Voi incerca cu para... Nu stiam daca am voie sa ii dau para la varsta asta... Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_62002 spune:

Buna mamici si burtici!!!!

nu am mai intrat de mult sa vad ce mai faceti ce mai ziceti..... in primul rand felicitari la toate burticile ce au devenit mamici si la viitoarele mamici nastere usoara si mult laptic, bebelusi sanatosi si voinici!!!!
Voinicelul meu/nostru are 4 luni si jumatate, crestem ca pe drojdii.:)
.....acum ne chinie tot felul de bubite, dermatita atopica....sunt foarte suparata...numai scapam de unele apar altele si tot asa......mai re si niste bubite pe piept....o fi de la caldura sau de la balute. am inceput sa ne dam cu Atoderm de la Bioderma , sper sa ne ajute. in rest suntem foarte veseli, plini de viata!!! avem o saptamana si jumatate de cand am inceput sa papam fructe, tare ne mai plac!!!

va pupam cu drag si multa sanatate va dorim!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Lume noua pe forum...Iana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Camica_24

Buna fetele,

Va multumesc mult pentru sfaturi!!! Voi incerca cu para... Nu stiam daca am voie sa ii dau para la varsta asta... Va pup!

Buna, uite aici un site f bun pt diversificare : http://wholesomebabyfood.momtastic.com/

Cauti alimentul care vrei si iti spune de la ce varsta si cum e mai bine sa-l prepari. gasesti chiar sfaturi de achizitionare a alimentelor (de genul care ar trebui sa fie neaparat bio si care nu, cum sa arate fructele si legumele)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camica_24 spune:

Multumesc mult BraveGirl!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:



La multi ani tuturor acelora care poarta numele
Sfantului Andrei !
Sa fiti sanatosi si fericiti alaturi
de familiile voastre !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

Pentru maine , urez in avans



La multi ani tuturor
R O M A N I L O R !

Sa fiti sanatosi si
fericiti alaturi
de familiile voastre !




de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are.
Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta.
Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria79 spune:

Buna fetelor!


Desi am nascut pe 19 nov., abia acum am reusit sa-mi fac timp ca sa povestesc experienta prin care am trecut.

Referitor la dl. dr. Haiduc am numai cuvinte de lauda. Am nascut prin cezariana, operatia se reface bine, iar eu am reusit sa ma misc destul de bine inca din a doua zi. De asemenea, moasa Georgiana e un om de toata isprava: stie sa incurajeze si are grija sa nu suferi prea mult in urma operatiei

Celalalt personal din spital poti sa-l imparti in doua mari categorii: oameni care se poarta frumos/omeneste si carora de drag le oferi banuti si oameni carora parca le esti dator de cand intri pe poarta spitalului si pe care nici Dumnezeu nu-i poate multumi.

Salonul in care am stat eu era laetajul 2. Camera era destul de curata; nu acelasi lucru pot spune si despre baie. Te apuca greata, cand intrai la toaleta sau la chiuveta. Nu se dadea cu dezinfectant, nu se spalau wc-urile sau chiuveta astfel incat tot ceea ce incercam era sa nu ma ating de nimic, de vreun perete sau de clanta de la usa fara sa am servetel in mana.

D-na dr neonatolog a fost iarasi o dezamagire... in trei zile nu si-a facut timp sa vorbeasca cu fiecare mamica in parte macar cate 5 minute.
Tot ceea ce a spus despre copilasi era adresat la modul general si atat. Fiicei mele i s-au facut in ultima zi niste analize, despre a caror rezultate am aflat doar verbal ca au fost bune; d-na dr nu era de gasit pentru a vorbi cu dansa despre aceasta. De asemenea, fisa de externare a copilului nu are nici o stampila/semnatura a unui medic pe ea.

Ma bucur ca experienta spitalului s-a terminat. Sper ca voi toate sa aveti nasteri usoare si copilasi sanatosi si norocosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzzza spune:

Buna Valeria,

Ma bucur ca ai avut o experienta ok.
Si pe mine m-au ingrozit toaletele, dar adevarul este ca multa lume e nesimtita si nu pastreaza curatenia.
In rest, cum esti? Cum merge alaptatul?

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenpit77 spune:

Valeria la et 2 la dr Gheorghe a fost fetita ta?

Mergi la inceput