Cand o minune vine pe lume...Victoria Maria

Cand o minune vine pe lume...Victoria Maria | Autor: dayana7

Link direct la acest mesaj

CEL MAI MINUNAT MOMENT AL VIETII MELE, clipa in care i-am vazut pentru prima dat chipul, chipul ce mi-a ramas impregnat in memorie, chipul ce nu l-as fi putut uita niciodata, chipul care ma face sa zambesc in fiecare zi.... e chipul ei, al fetitei mele Victoria.
Dupa ce am trecut prin valea suferintei am urcat pe culmea fericirii cand am reusit sa aduc pe lume minune de copilas.
Dar, povestea nu incepe asa….. povestea a inceput in urma cu 9 luni cand fara sa stiu a luat viata in pantecele meu o viata, a luat viata cea ce eu si in ziua de azi numesc “minunea vietii mele”, si Dumnezeu stie prea bine de ce, pentru ca doar El ar fi putut face ca fetita mea sa prinda viata in burtica mea, intr-un moment in care nimeni nu ar fi crezut, dar Dumnnezeu si-a revarsat puterea lui nemarginita asupra noastra pentru a face mai puternic lantul de iubire dintre mine si taticul ei.
Dupa 9 luni petrecute impreuna, am asteptat cu atata nerabdare sa ne intalnim, sa ne cunoastem in sfarsit, sa ne privim in doi si sa ne atingem. Calea pe care a trebuit sa o parcurgem ca sa ne cunoastem iubirea mea a fost una plina de amintiri nu prea placute dar in final tu mi-ai adus consolarea. Tu, copilasul meu iubit caruia i-am promis sa ii ofer tot ce pot mai bun din lumea asta incepand cu dragostea mea infinita, cu grija ce am sa ti-o port mereu si fericirea pentru care am sa ma rog neincetat.
Momentul in care te-am tinut pentru prima data in brate am simtit ca mi s-au inclestat bratele si te-as fi tinut mereu la pieptul meu sa te protejez si sa te inconjor cu dragostea mea. Atunci am stiut ca ce ne leaga e mai presus de orice lege a firii, o legatura pe care nimeni si nimik nu o va putea rupe, nicicand si nimeni nu ma va putea face sa incetez sa simt atata dragoste. Privirea ta inocenta si trupul atat de firav au crescut iubirea ce ti-o port incat a iesit din sufletul meu si a ajuns pana la ceruri.
Ti-am luat manuta in palma mea si am simtit cum inima mea creste si in ea isi face loc un nou sentiment pe care nu l-am mai cunoscut pana atunci. La inceput m-am speriat, iar inima imi trasarea in piept, nelinistea m-a cutremurat si o mie de ganduri imi fulgerau prin minte. O dorinta de nestapanit de te a te avea alaturi de mine, de a te ingriji si de a te proteja in timp ce ochii mei nu incetau sa te priveasca, ochii mei parca nu se saturau de tine, bratele mele te-ar fi strans atat de tare incat imi ramaneau intepenite de spaima de a te rani si o frica de neinchipuit. Intr-un tarziu am inteles....era iubire...dar una diferita.....era dragostea de mama fata de pruncul ei.
Cu ochii inlacrimati, sufletul inghetat de frica si mainile tremurande te-am luat pentru prima data in brate si te-am pus la pieptul meu. Nimeni nu m-a invatat si nu mi-a zis niciodata ce trebuie sa fac dar odata cu tine si dragostea mea pentru tine s-a nascut si ceva ce mai tarziu am inteles ca era instinctul de mama.
Nu mi-as fi imaginat niciodata ca sa aduci pe lume un copilas poate sa implice atatia factori si atatea necunoscute dar intr-un final ...ecuatia aceasta cu atatea necunoscute a avut un rezultat fabulos, sunt mama....da sunt mama unui copil minunat si acest lucru imi umple sufletul cum nimik din lumea asta nu ar putea sa o faca...
Nu am cuvinte suficiente sa descriu ce simti cand esti mama si sa aduci pe lume ceva atat de sfant, e mai presus de firea omeneasca, e un pik de magie, e un nemarginit de dragoste si e un dram de har ceresc. Sa imi pot lua copilul in brate, sa-l alint, sa-i spun cat de mult o iubesc....pentru asta mi-as da si viata. Viata asta ar fi complet inutila fara acest sentiment, fara bebelusul meu.Sa ii privesc ochisorii atat de inocenti care descopera acum pentru prima data lumea si sa primesc inapoi un mic zambet e cel mai frumos dar, sa iti vezi bebelusul ca rade si nu mai ai nevoie de nimik, stii pentru ce merita sa traiesti.
Mama fericita a lui Victoria Maria

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adita spune:

sa-ti traiasca minunea, sa fie santoasa si cuminte

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput