test de sarcina pozitiv sau negativ?

test de sarcina pozitiv sau negativ? | Autor: Danutza26

Link direct la acest mesaj

fetelor stiu ca este tarziu dar poate mai e cineva pe aici sa stie sa_mi raspunda.
tocmai mi-am facut un test de sarcina barza,linia de control a iesit foarte rosie ,dar parca se vede si cealalta foarte stearsa,de abia se vede.am avut un singur contact neprotejat pe 24 septembrie,iar ultima menstruatie a fost pe 13 septembrie.maine sau poimaine ar trebui sa imi vina.dar mi-am facut testul ca nu prea m-am simtit bine vreo 3 zile la rand.
va rog o parere,parca nu mai am rabdare pana maine sa-mi iau alt test.i-a mai iesit cuiva asa testul de sarcina?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Da,e sarcina,dar se vede mai slab deoarece nivelul hCG prezent in urina nu e foarte mare deocamdata, continuand sa creasca treptat in perioada urmatoare. Si mie mi s-a intamplat la fel, foarte slaba a doua linie, dupa care s-a vazut clar la eco embrionul.
Lipsa unei sarcini nu va colora niciodata a doua liniuta.

Felicitari pt bebe!



"I'd rather walk in the dark with God
Than go alone in the light;
I'd rather walk by faith with Him
Than go alone by sight."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Se poate sa fie sau sa nu fie sarcina, asa ca cel mai bine este sa iti faci un beta HCG din sange sau sa mergi la ginecolog pt. ecografie vaginala.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuta_20 spune:

Din cate spui tu,pare a fi sarcina.Linia care indica testul pozitiv apare mai stearsa mereu.Sfatul meu e sa mai incerci peste cateva zile cu un nou test.Atunci vei fi sigura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

mi s-a intamplat sa iasa a doua liniuta foarte palida in doua situatii, cand era sarcina si am facut testul prea devreme si cand nu era sarcina dar m-am uitat la test dupa mai mult de cinci minute cum scria pe instructiuni (asta parca la testul barza mi s-a intamplat)

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Poate sa fie, poate sa nu fie. Mai intai: poate fi un test defect. Apoi: beta-HCGul creste nu numai in sarcina (scrie, cred, si in prospectul testului).

In cele mai multe cazuri, un test de sarcina pozitiv (si la tine este pozitiv) inseamna sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Se poate sa fie sau sa nu fie sarcina, asa ca cel mai bine este sa iti faci un beta HCG din sange sau sa mergi la ginecolog pt. ecografie vaginala.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Danutza26, da, e posibil sa fie sarcina.

ecografia nu e clara acum. Peste 2-3 sapt. iti recomand.
Acum cel mai sigur este testul de sange - ai rezultatul in cateva ore.

Cred ca se poate face si dupa ce ai mancat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

multumesc tuturor pt raspunsuri,mi-am mai facut un test mai devreme si tot la fel a iesit cu a doua linie f stearsa dar totusi era.o sa ma astept cateva zile.as fi bucuroasa daca ar fi,poate ii fac o surioara lui robert al meu. pupici multi si sanatate va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cleo, la ecografie poate sa mearga si acum, pt. a vizualiza endometrul, ca sarcina nu se vede nici daca e, dar in fctie de cum arata endometrul poti face o presupunere.




**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

A doua linie nu iese roz pal daca nu e sarcina. Testele proaste ies fals negativ, nu fals pozitiv. Daca faci un test dimineata cu prima urina se vede mai clar.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

offtopic

adita,Doamne!!!ai 6 copilasi???!!!
ce frumos superb
fiti binecuvantati.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput