Cursuri particulare de arta/muzica/balet

Cursuri particulare de arta/muzica/balet | Autor: alina_anto

Link direct la acest mesaj

Buna seara!
Am o fetitza de 3 ani si 4 luni si doresc sa o inscriu la cursuri de pictura (ii place foarte mult sa picteze) si muzica/dans. Cunoasteti in secorul 1 din Bucuresti centre specializate pt asa ceva? Eu am gasit doar pt copii peste 4 ani..
Multumesc!

Alina 24+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Buna Alina,

Si baietelul meu este mare amator de "pitula". Il incurajez cat pot in sensul asta. De fapt ma destresez si eu cand vin de la serviciu si facem impreuna tot felul de "pituli" si modelaje.
Daca fetitei tale ii place, se prea poate sa faca fata chiar daca atelierele sunt de la 4 ani.
Noi, de ex. pe acest criteriu doar am fost primiti la Palatul Copiilor (la pictura si la modelaj - abia asteptam sa mergem la modelam in lut si apoi sa-l pictam).
Mergi si intereaza-te la fata locului chiar daca e de la 4 ani. Cere-le o sedinta de proba si data fetitei ii place, nu vad de ce te-ar refuza doar pe criteriul varstei.

Bafta multa!
Si multa inspiratie!

Miri2007
Mai scriu pe / reclama ilegala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Multumesc mult de raspuns Miri!
Problema este ca noi stam in sectorul 1, sunt insarcinata in 25 de sapt si nu prea mai vreau sa traversez orasul la volan..


Alina 25+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Iti dau copy-paste la un mail pe care l-am primit de curand. Poate te ajuta. Amanunte nu pot sa-ti dau, din pacate. Fetita mea a mers la o gradinita Waldorf cat am stat in Romania si astfel a ajuns mailul la mine.



Intr-o lume alb-negru, poate de cele mai multe ori gri, sufletul nostru striga dupa culoare, nu pentru ca nu ar mai exista culori in jur, ci pentru ca am saracit intr-atat in interior. Astfel trairea culorii devine aproape terapeutica pentru omul ratacit in tumultul vietii.

Va invitam asadar sa participati la un curs in care invatam in primul rand sa ne "impodobim" interior, sa ne exprimam pe noi si sa ne cunoastem asa cum suntem in realitate.
Experienta launtrica a culorii ne ajuta sa ne traim pe noi insine armonios, sa "respiram" sufleteste, sa ne bucuram de ce ne inconjoara.


Centrul de Arta Biografica ALMA SOPHIA,

Organizeaza cursuri de pictura:

> Sambata, 1 Oct. orele 10.00-12.00 pentru copii
> Duminica, 2 Oct. orele 10.00-12.00 pentru adulti.(incepand cu a doua intalnire, se va desfasura sambata intre 13.00-15.00)
Cursul se va desfasura pe module, o data la doua saptamani. Prima intalnire, din data de 1 octombrie costa 30 lei.
Va urma apoi un modul intreg de 4 cursuri, iar pretul acestuia este 120 lei. Plata se face pe modul in avans. La cerere se poate plati in doua rate.

Locurile sunt limitate si se vor ocupa in ordinea inscrierilor. In masura in care vor fi mai multe soilicitari se poate organiza inca o grupa.
Conducatorul de curs: Mirela Tatoli, pedagog Waldorf cu experienta, profesor de pictura.

Adresa centrului: Str Dr.Vasile Sion, nr 1-9, Bl 15, sc C, ap 79(interfon 79C)-langa Parc Cismigiu.
Contact detalii si inscrieri: Cristina Barascu 0740.101.187

Cursul de pictura pentru copii isi propune sa ajute copilul cu varste intre 3 ani si 14 ani sa experimenteze culoarea si caracterul fiecarei culori, de la galbenul "voios" pana la rosul "razboinic" sau albastrul "linistit".
Se va lucra intr-o atmosfera de joc, folosindu-se metoda de predare din pedagogia Waldorf, tinandu-se cont de nevoile si temperamentul fiecarui copil in parte. Acest curs va facilita si parintilor posibilitatea de a-si cunoaste mai bine copii, temperamentele lor, ajutandu-i astfel sa lucreze si sa interactioneze cu ei intr-un mod viu, creativ, datorita discutiilor ulterioare cu conducatorul de curs.

Pentru adultul modern esential este sa se opreasca pentru un moment si sa se bucure de ceea ce il inconjoara. Cursul este un astfel de popas, un mod de a ne dezvolta noi abilitati creative, de a ne exprima pe noi insine in mod liber, de a interactiona cu o lume putin cunoscuta de noi azi, o lume minunata, cea a culorii.

Va asteptam cu drag,
Echipa de organizare
Centrul de Arta Biografica
ALMA SOPHIA

Anca Barbu
Camelia Oprea
Cristina Barascu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Karula Multumesc mult! O sa sun maine sa vad daca mai fac inscrieri.

Alina 25+cu si mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

Si eu sunt interesata de cursuri in sectorul 1 pentru baietelul meu, care va implini in decembrie 4 ani. Nu ma interesa ceva anume, mai degraba sa aiba o activitate dupa gradinita, in timpul saptamanii, aproape de casa.
Din pacate inca nu am gasit nimic la care sa putem ajunge, asa ca orice informatie e binevenita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Buna, iti recomand BREVIS MUSIC ART din zona Piata Unirii, gasesti mai multe detalii pe www.brevis.ro

Mult succes

Mergi la inceput