Copil cu dezvoltare intarziata. Pareri.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicavica spune:

happiness-ai scris in timp ce scriam si eu...exact ce gandeam eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuta_20 spune:

Mie mi se pare normal sa ii porti grija, este nepoata ta si nu poti fi indiferenta.Ideea este ca nu este f mare fetita,nu trebuie sa te ingrijorezi inca.Daca nu poti discuta nici cu fratele,mai asteapta sa vezi cum evolueaza lucrurile!Pana la urma isi va da drumul,cu siguranta!Poate merge in 4 si nu vrea sa mearga normal.Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clarmai spune:

Poti cel mult sa-ti spui parerea ,dar sa alegi cu grija cuvintele,ca nu cumva sa se simta lezati,formulat sub forma de intrebare,dar cu grija si cu zambetul pe buze.

Eu nu cred ca ea ca mama sau el nu stiu aspectul asta si nu e placut sa vina altul din afara,mai ales daca nu i se cere parerea ,sa spuna ca e ceva in neregula cu copilul lor.Acum pune-te si tu putin in locul lor,daca mai ales nu esti parinte,e greu sa-ti dai seama ce simt acei oameni in sufletul lor.

Dar oricum trebuie sa pui delicat problema daca suspectezi ceva in neregula cu copilul si vezi ca ei se fac ca nu vad,sau poate chiar nu vad.In primul rand trebuie sa sti exact daca ei considera ca e vreo problema.Bafta si sa dea dumnezeu sa fie totul bine.

Mergi la inceput