Ce fel de piele are bebelusul tau + CONCURS

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Da,e aiurea interpretat testul.
bebelusul meu nu are niciun fel de problema,are pielea delicata,moale,nu a avut alergii inafara de cele de alimente la inceputul diversificarii(a facut la ou in primele saptamani).
darrr..eu sunt fan Nivea intr-adevar,atat la produsele pentru bebei cat si pentru noi. tot ce tine de cosmetica si ingrijire corporala,la mine inseamna Nivea. pana acum mi s-au potrivit toate produsele.
Mult succes!




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Piele sensibila cu tendinta de uscare..n-as zice..dar ce stiu eu?




Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Vreau si eu parintii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Conform interpretarii testului bebelusa mea are o piele sensibila cu tendinte de uscare,care prezinta zone inrosite sau eruptii cutanate.

Adevarul e ca nu are nici un fel de problema dintre cele enumerate.

Oricum ,si noi folosim produsele Nivea Baby, inca de la fetita cea mare,si am fost mereu multumita de ele.

Bafta tuturor!

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008) si Miriam (20.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmeuverde spune:

Se pare ca si bebelul meu are aceiasi problema:pilea uscata, ce prezinta pete rosii..ma rog este un test facuta asa mai pe genunchi,nu am incredere in el.Dar produsele Nivea cred ca sunt de incredere..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oiyoy spune:

Buna tuturor!
Acelasi raspuns l-am primit si noi:piele cu tendinte de uscare.Asta mai nou..ca in perioada verii cat am folosit uleiul de masaj Nivea sensitive avea o pielicica asa catifelata.Intra repede in piele si nu se irita daca o deranja vreo cuta ceva, o eticheta ca la uleiurile ami grase.Bine ca uleiul asta ni l-a adus bica Si crema pentru corp pentru doamne e faina

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.194872657247130.49384.100001731918897&type=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Piele sensibila cu tendinte de uscare. Ciudat... pana acum nu am avut nici o problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
Se pare c#259; bebelu#537;ul t#259;u are probabil o piele sensibil#259; cu tendin#539;e de uscare, care prezint#259; zone inrosite sau pete #537;i erup#539;ii cutanate.

In primele luni de viata a avut o forma usoara e dermatita atopica.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Si Cezara are perioade cand piele e usor uscata, mai ales in zilele reci sau cand e vant mai puternic. Folosim cu succes din primele zile produsele de la Nivea, atat la baie, cat si cremele pentru corp.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Eu cred ca sunt un Gica Contra la testul asta ... desi am raspuns ca n-am avut/avem nici un fel de problema cu alergii, iritatii ale pielii etc., raspunsul la test nu ni se potriveste. Cica "se pare ca bebelusul tau are o piele sensibila, cu tendinta de uscare ..." adica raspunsul pe care il vad la toata lumea pe-aici. Oare?

Cred ca mai trebuie revizuit cumva testul ala ca sa fie si valabil.

******
Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Doamne-Doamne, ai grija de noi 33s

Se tu sentissi come mi batte il cuore,
Se premo la mano, mi batte più forte ancora:
Sai tu dirmi perché batte così?
Perché il mio amore per te sta tutto qui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamisebi spune:

bebelusul meu are pielea sensibila.nu am probat nivea pana acum ci doar ceea ce pediatrul ne recomanda

Mergi la inceput