unde serbam ziua de nastere la 12 ani?

unde serbam ziua de nastere la 12 ani? | Autor: mgabi

Link direct la acest mesaj

Buna.

Cunoasteti cluburi ieftine unde pot serba ziaua de nastere a baitului la implinirea varstei de 12 ani?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cel mai ieftin e MC-ul, dar la 12 ani nu cred ca mai vrea acolo.
Din cate stiu, acum e la moda LaserMax-ul, dar nu cred ca e ieftin. Din ce am mai vazut la pustii mai mari poti inchiria o pista de bowlling sai masa de biliard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Buna,

Daca are multi invitati (la baiatul meu, care in ianuarie face 12 ani, mai mereu au fost in jur de 25-27 invitati) nu prea ai multe optiuni in Bucuresti. Asa ca 2 ani la rand a facut la Lasermegazone (e pe undeva pe bdul Iuliu Maniu). Exista si varianta Lasermaxx. Sunt avantaje si dezavantaje.

Daca are mai putini invitati (10-14), o varianta ar fi la un mall, vizionarea unui film ales de el urmat de o pizza, suc, tort. La noi in clasa s-a mers pe varianta cu Pizza Hut dupa film.

Anul asta la ei in clasa, 2 copii au facut petrecerea la un loc de joaca, de fapt un after school care in wk organizeaza si petreceri. La etaj au un club ptr adolescenti. Ei s-au simtit foarte bine acolo, au dansat, au jucat diferite jocuri invatate in tabere si ma gandesc ca in ianuarie sa-i organizez si lui petrecerea acolo. Daca te intereseaza iti dau pe pm numele clubului. Dar e in zona Drumul Taberei. Si copiii se cunosc bine intre ei-sunt colegi de clasa, care au tot mers prin tabere, excursii,petreceri impreuna adica se pot distra intre ei si fara animatori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu am fost la o zi de nastere la un club care cica e pentru preadolescenti in zona Nerva Traian. Cauta pe net Mayateca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Lali, clubul asta are si sediu? M-am uita un pic pe site-ul lor si am vazut ca pot veni la tine acasa dar n-am gasit o adresa.

Cum a fost la petrecere?

Si pe mine ma intereseaza subiecul, dar pentru 8 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabib spune:

Mayateca este pe str. Nerva Traian, intr-un complex pe terenul fostei fabrici Crinul/ vis a vis de scoala 81.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Tocmai discutam ieri cu o mamica cu fata de 14 ani care vrea sa-si sarbatoreasca ziua si mi-am amintit de o petrecere faina la care a fost pustiul meu. E pe la Eminescu colt cu Mosilor si e cu dans. De fapt in timpul saptamanii e club de invatat street dans si alte asemenea iar in weekend fac petreceri. Au si biliard, masa de pingpong, fac si spectacol de dans. Mancarea poate fi adusa de parinti sau comadata pizza de alaturi (pizza hut). Doar ca e cam scumput, dar fiecare isi stie bugetul. Cautati dupa Jingle Joy si gasiti site-ul lor.
O alta varianta ar fi la Happy Planet. Aici e frumos mai ales vara ca e cu spatiu mare si afara. In afara de gonflabile - pt cei mai mici - am vazut ca au si wii, karaoke, magician - chestii care merg la cei mai marisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Lali, clubul asta are si sediu? M-am uita un pic pe site-ul lor si am vazut ca pot veni la tine acasa dar n-am gasit o adresa.

Cum a fost la petrecere?

Si pe mine ma intereseaza subiecul, dar pentru 8 ani.


Sediul e pe Nerva Traian, asa cum a spus gabib.

Petrecerea a fost a unei fetite, a fost cu tema cu fetita Zurli si baiatul nu mai stiu cum si a fost o explozie de energie, dans, muzica si jocuri. Mie la un moment dat mi s-a parut chiar obositor dar copii (6,7 ani) s-au distrat de minune. Locatia nu are saltelute, chestii gonflabile sau jucarele de copii mici. Are insa scena si niste imagini mari cu High School Musical parca si Hanna Montana. ... cred... Iar cei doi animatori si-au facut treaba bine, zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Pentru ca m-am inspirat din acest topic pentru petrecerea de ziua fetitei mele, vreau sa multumesc celor care au postat si sa confirm: am avut sambata petrecerea de 10 ani la Mayateca, pe Nerva Traian si a fost foarte reusita: animatorii au fost excelenti, i-au tinut in priza pe copii de la inceput pana la sfarsit. Toata lumea s-a distrat si s-a simtit bine. Silvia zice ca e cea mai reusita petrecere din cate a avut ea pana acum.

Spatiul e mare, mi-a placut ca au cate 2 toalete atat la baieti cat si la fete, doamnele de acolo au fost foarte amabile, fetele mele au varsat fiecare cate un suc pe jos si nu a fost o problema sa stearga. Singurul aspect negativ - sucurile cam scumpe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Soleil spune:

Ma pregatesc sa organizez petrecerea de 8 ani a fiicei mele. Ne-am saturat de McDo, acasa nu cred ca ma tin balamalele . Puteti sa-mi spuneti cam care-s tarifele pentru o petrecere la Mayateca? Multam'!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

si pe mine m-ar intereresa cam cat te duce o petrecere acolo,au am baietelul de 7ani

multumesc

Mergi la inceput