After school bun zona Tineretului, Unirii??

After school bun zona Tineretului, Unirii?? | Autor: Diana1968

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,
Avand in vedere ca de la anul vom trece in clasa I ma intereseaza f. mult un after school bun in zonele:Tineretului, Unirii, Timpuri Noi.
Ma intereseaza deopotriva cele afiliate scolilor de stat cat si cele particulare, bune sa fie.
Prin bun ma refer si la altceva in afara de lectii: activitati optionale, enleza si nu in ultimul timp mancarea. As prefera un after school fara radinita dar daca nu, ma multumesc si cuplat.
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronin spune:

Asta ar fi bun?


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=166644&nm=semiinterantafterschool-scoala-128


Piata Constitutiei, 13 Septembrie, f. aproape de Uranus.

"altceva in afara de lectii"... poate engleza, Insa, chiar daca-s 5 ore, totusi, daca pui la socoteala vreo ora pt masa, teme, is copiii, cat inca-i cald mai vor si ei afara, timp nu prea mai ramane. Poate un desen animat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicastafie spune:

After School Little Team... Face lucruri foarte calitative si au multe optionale foarte misto! Sah, Engleza, Dans, Micii bucatari, Gradinarit, Curs de redactie, Curs de bune maniere,Creatie, Curs de dezvoltare personala, Inot, karate, stiinta distractiva etc. Au si scoala de vara acum! Sunt in zona Unirii.
http://www.gradinitebucuresti.ro/index.php?c=-17&s=4&f=8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Sau "Barba Cot" pe Oitelor. Asta o stiu eu, dar am remarcat pe aceeasi strada inca un after-school. Este in zona Budapesta, mai aproape de Unirea. Dupa liceul Creanga si sectia de politie.


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

Nepotul meu ;


www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arsenie spune:

in zona tineretului este un afterschool pe strada biserica alexe nr 30 acolo am fata si sunt super multumita...acum fiecare cu gusturile lui gradinita dorothy este deschisa pe timpul vacantei
toate cele bune si succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Buna,
Va multumesc de raspunsuri.
Deocamdata am zis sa incep (dar nu e batut in cuie) cu Dreamland, zona Timpuri NOi. Este f. noua (septembrie 2011), nici nu a avut r. preatitoare, asa ca nu pot cere informatii de la alti parinti.
Dar mi-a placut cladirea, fiind destul de spatioasa si oferta cu enleza de 2 ori pe saptamana, plus sala de paturi si toalete separate pt copiii de la after.
Recunosc ca m-am andit si la Dorothy, dar nu am ajuns pana acolo. Dreamland-ul este mai aproape de noi. E bine de stiut ca am o varianta. Intrebarea mea este: au sala de dormit pt after? Au clasa separata fata de cei de la radi? Cate ore de enleza au pe saptamana si pretul.
Multumesc mult.
O sa ma uit si la Litlle Team.- pe site.
De Barba cot nu am auzit decat de bine si ca radi, dar eu tot timpul am stat cu parerea ca este un spatiu f. mic.
Inca o data va multumesc si astept si alte propuneri.

Mergi la inceput