citi copii sint in grupa la gradi particulara

citi copii sint in grupa la gradi particulara | Autor: inapreda

Link direct la acest mesaj

Saluti la toata lumea!

Ma intereseaza sa stiu citi copii sint in grupa mica la o gradinita particulara si cite educatoare/ingrijitoare sint la o grupa.

Multu' tare

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De la 7 la 10,11 copilasi.Depinde.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Multumesc frumos eumada.

Astept si alte raspunsuri. Multu'.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

La noi in grupa is 10. 1 educatoare si 0,75 ingrijitoare. Am pus cifra asta fiindca is 3 ingrijitoare la 4 grupe, desi am impresia ca ingijitoarele migreaza "dupa nevoi" si ca la pregatitoare nu prea-s nevoi

Grupa baby are 6, o educatoare si o ingrijitoare.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

La noi in grupa is 10. 1 educatoare si 0,75 ingrijitoare. Am pus cifra asta fiindca is 3 ingrijitoare la 4 grupe, desi am impresia ca ingijitoarele migreaza "dupa nevoi" si ca la pregatitoare nu prea-s nevoi

Grupa baby are 6, o educatoare si o ingrijitoare.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way




Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Pot fi si mai multi de 10. Am auzit si de 15.
Depinde de cati copii sunt la acea gradinita.
Pe mine, una, nu m-ar convinge o gradinita in care sunt doar cativa copilasi.
As considera-o un "minus".
10-15 mi se pare un numar ok, pentru ca trebuie sa si socializeze cu alti copii, nu? Nu doar sa fie supravegheat de un adult, ca asa iti iei bona si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

La gradinita unde merge fiica-mea sunt maxim 10 in grupa. Au stabilit numarul in functie de marimea salii de clasa, 15 copii nu ar fi avut spatiu suficient.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Unde sunt teroristii mei,capacitatea maxima e de 16 copii,dar nu sunt atatia niciodata...maxim un 10-12 copii sunt la 3 persoane 2 educatoare patroana gradinitei care a fost 35 de ani educatoare la stat,si fiica ei,care a terminat pshihologia si acum e la pedagogie,si o "ingrijitoare " adica sora patroanei.Ce imi place e ca au salile de activitati si cea de mese separate de sala de joaca/dormit,si spatiu arhisuficient

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
10% reducere la ghiozdane,trolere si penare-superbe . ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La Sophiphi in grupa (grupa baby) sunt 15 (10 baieti si 5 fete, hihi:)); in celelalte grupe parca ceva-ceva mai putini. E o educatoare, apoi patroana e tot timpul pe acolo, au si vreo 2 ingrijitoare...habar n-am, dar am incredere ca sunt in siguranta. Au doua curti separate, intr-una se joaca de obicei grupa mica+grupa mijlocie, in cealalta grupa baby+ grupa mare...ceva de genul asta.
La gradinita "cealalta", stii tu care, sunt vreo 5-6 prunci in grupa baby si tot nu le-as da fata pe mana!!

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

La noi sunt intre 6 si 15 copii, de regula mai putini la grupele mini (sub 3 ani) si mica. Fiecare grupa are o educatoare, iar ingrijitoarele sunt comune, 3-4 maxim (numarul variaza in functie de momentele zile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Va multumesc mult tuturor

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput