scara scirtiitoare/sfat reparare

scara scirtiitoare/sfat reparare | Autor: tora97

Link direct la acest mesaj

stie cineva cum se poate repara o scara interioara din lemn, care scirtiie? sau pe unde aas putea gasi ceva sfaturi?

cu multumiri anticipate

TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tora97

stie cineva cum se poate repara o scara interioara din lemn, care scirtiie? sau pe unde aas putea gasi ceva sfaturi?

cu multumiri anticipate

TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

despre scari din lemn http://www.fierforjatkmc.ro/articole/scari%20de%20lemn.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tora97 spune:

am dibuit cum sa o repar... acum este tacuta ca un soricel, iar noi, usurei ca niste pisicute

TORA,RUFUS si cele 3 minuni ale lor
"da aripi unui copil, dar lasa l sa invete singur sa zboare" Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Asa, bravo si acu tii secret, da? Era prea uscat aerul in camera, nu? Trebuia umidificator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

A umplut-o de cuie.
Cand nu eram acasa, ca sa n-o opresc. A batut cuie in treapta ca sa prinda si contratreapta.
Nu cred ca as fi adoptat metoda asta...eu cred ca nu tine, dar nu i-am spus-o
Da, scara e uscata, am revopsit-o anul trecut cu exces de vopsea, la alta scara a tinut figura, la asta nu. Casa e din 1917, asa ca...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Rufus, tin pumnii sa tina Un cilindru de-ala metalic umplut cu apa si agatat de caloriferul din hol s-ar putea sa ajute si el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Casa e din 1917, asa ca...


Nu as vrea sa fiu indiscreta, dar sunt fascinata de case vechi si ma intrebam daca am putem vedea neste poze cu casa. E casa de tara cumva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Indiscreta nu esti...dar nu stiu ce poze sa vezi. Te intereseaza arhitectura exterioara, sau ce? Ca prin interior m-am straduit sa nu mai arate ca in 1917...
Nu-i la tara...e pe ditai bulevard in Bucuresti.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Oh,si eu care intrasem sa vad cum o sfatueste Rufus pe Tora sa repare scara

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

A umplut-o de cuie.
Cand nu eram acasa, ca sa n-o opresc. A batut cuie in treapta ca sa prinda si contratreapta.
Nu cred ca as fi adoptat metoda asta...eu cred ca nu tine, dar nu i-am spus-o


Eu astept raspunsul Torei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Indiscreta nu esti...dar nu stiu ce poze sa vezi. Te intereseaza arhitectura exterioara, sau ce? Ca prin interior m-am straduit sa nu mai arate ca in 1917...
Nu-i la tara...e pe ditai bulevard in Bucuresti.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Dada, arhitectura ma intereseaza, si scara interioara, evident

Mergi la inceput