Crema antirid preparata in casa + altele

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Sa vedem acum si niste www.supereva.ro/INFO.ASP?id=7850" target="_blank">retete de demachiant

Voi cu ce va demachiati?



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Am gasit pe net o reteta data de Ioana Ginghina pt. unt de corp anticelulitic, pt. fermitate etc.
"Aveti nevoie de 50ml de unt de cacao, pe care o sa-l topiti la caldura, pe baie de apa. Cand este caldut, cam la temperatura mainii, adaugati ulei de smochin de barbaria 10 ml ( merge si germeni de grau, in caz ca nu gasiti). Tot in acelasi timp adaugati uleiul de chimen negru 20 de ml. Amestecati bine compozitia obtinuta, apoi, adaugati ulei esential de piper 20 de picaturi si 15 picaturi ulei de dafin.
Amestecati bine pana se omogenizeaza compozitia.

Acesta este un unt care ajuta la slabire, este contra celulitei si da fermitate pilelii.

Daca vreti ca din aceasta compozitie sa faceti un gomaj, adaugati exfoliant din seminte de capsuni.
Amestecati bine exfoliantul, apoi aplicati compozitia rezultata pe piele , frecati zona cu miscari circulare, lasati sa actioneze. 10-15 minute si clatiti cu apa calduta", a scris Ioana pe blogul personal.

"Acest gomaj este foarte bun, mai ales daca vreti ca dupa sa nu mai aplicati nimic, sau vreti sa adaugati un lapte de corp usor", a explicat ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

buna Anda: am factu crema antirid si mi-a iesit cam tare, am respectat intocmai cantitatile si procesul tehnologic. Singura mea nelamurire si poate aici e greseala ca am pus 30 ml de infuzie de galbenele(asa scrie in reteta) desi am pregatit 300ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

super belleane - e bine de stiut ca cineva a incercat reteta - e interesant de stiut si cat de repede isi va face efectul, daca se observa o schimbare la ten/riduri

mersi belleane asteptam update-uri



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Anda:Voiam sa intreb daca nu cumva trebuia mai multa infuzie de galbenele. Crema e ok, doar ca pare cam batoasa. Miroase foarte bine. Cu ridurile nu stiu ce sa zic inca, eu am riduri de expresie mai mult si foarte fine la ochi, o facusem sa o dau cadou, dar as fi vrut mai moale. Ma gandeam sa o incalzesc usor sa mai adaug niste infuzie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

din cate stiu eu in reteta cantitatile sunt scrise corect - insa presupun ca ai putea sa mai adaugi putina infuzie, galbenelele sunt bune si atat timp cat nu sunt produse chimice mi se pare ok - sper sa iasa bine



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Anda: te tin la curent, imi place mult mirosul cremei si culoarea.

Mergi la inceput