Pufi de ian-febr 2010 (43) - LMA Lorex !

Pufi de ian-febr 2010 (43) - LMA Lorex ! | Autor: pufuleti2010

Link direct la acest mesaj




SALUTARE!
SUNTEM UN GRUP UNIT DE MAMICI DESTEPTE, FRUMOASE, DOCUMENTATE SI PUTERNICE!
si
avem cei mai frumosi pufuleti de
decembrie - IANUARIE - FEBRUARIE - martie
2009-2010




Experienta de neuitat a sarcinii , am parcurs-o in Odiseea de 144 de capitole,
ne-am inceput primul an din viata cu alte 232 de capitole si urmeaza.....
1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13; 14; 15; 16; 17; 18;19; 20;
21; 22; 23; 24; 25; 26; 27; 28; 29; 30 ;31; 32; 33; 34; 35; 36;
37; 38; 39; 40; 41; 42;


Rugaciunea parintilor pentru copii:
Doamne, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si, binecuvantandu-l, ai zis:cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul, iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.

--------------------------------------------------------------------------------------------
MAMICI DE PUFULETI DIN NOU :
Beatrice1982 - DPN 24.11.2011


--------------------------------------------------------------------------------------------

ANIVERSARI:
Ianuarie
01.01 - Luca de Decenuela
- bani,cheie de masina,telefon
01.01 - Lara de Loredana71
01.01 - David de Nyny
- ochelari de soare,cheie de masina,acatistul Maicii Domnului
04.01 - Alexandru Lucian de Roco1617
05.01 - Alexander Gabriel de MP
05.01 - Tomaca
07.01 - Arthur de Danyelana
08.01 - Dragos-Andrei de Ale1212xa
09.01 - Maia Teodora de Sagetutza
12.01 - Petra Anastasia de Danasor
14.01 - Ivan Matei de Beatrice1982
18.01 - Miruna Elena de Dastefa
19.01 - Daria Ioana de Ayanna_xem
19.01 - Stefan de Ana_g
19.01 - Madalina de Satulica
20.01 - Teodor (BbTeo) de Plateea
- stetoscop,cheie de la masina si casa,mouse
20.01 - Andreea Maria de Happyella
21.01 - Iustin de Elena_Iulia
21.01 - Caius de Ruxita
- pensula,surubelnita,seringa
21.01 - Tudor de Alexia28
23.01 - Yannis Andrei de Al3csa
25.01 - Yannis de Alexutzzza
- stetoscop,cheie de masina,carte
25.01 - Alexandra de Lia2009
26.01 – Ariana de Simplicity
26.01 - Tudor Ioan de Tomaca
- telefon,bani,masinuta
26.01 - Amaris Stefania de Gratiana77
27.01 - Mara Ioana de Miremia
- pastile, card, cheie auto
28.01 - Maria Isabela de Elefantica
- masinuta rosie,inel cu piatra,verigheta
29.01 - Maia Ilinca de Haircut
- iconita,pix,cheie de masina
30.01 - Arwen92

Februarie
01.02 - Daniel de Blue_flower
01.02 - Adrian Theodor de baly
02.02 - Alexandra Elena de Cris.Mario
02.02 - David-Gabriel de Alicredo
02.02 - Raul Alexandru de Bubu_bu
- minge,pix,seringa
03.02 - Dionisios-Ionas de Vi4i
04.02 - Marcu de satulica
06.02 - Lucas Gabriel de Oani_2002
06.02 - Maria Dalia de adina_bulina
07.02 - Ioana-Cristina de mandruta
08.02 - rox_y
09.02 - Arya-Miruna de Annaiss
10.02 - Sebastian Mihai de Evyme
10.02 - Daniel Alexandru de Onitza
15.02 - decenuela
16.02 - Mara de Yasmine
16.02 - Plateea
18.02 - Andrei Casian, pufulete de Rlc_sandor
18.02 - Sonia Andreea de Rlc_sandor
21.02 - David de Lalitica
22.02 - Iris-Alexia de sorina_bz
- parfum,stetoscop+lantisor aur,euro
24.02 - Alexandru Ioan de Livia1980
29.02 - Nyny

Martie
01.03 - Iuria Natalia de Lorex
03.03 - Lorena de carmita_baby
04.03 - Gratiana77
07.03 - Mara Andreea de rebiana27
07.03 - Darius Mihai de arwen92
08.03 - Mara de Nyny
- bani,foarfeca,farduri
12.03 - Irrinaa
13.03 - Danasor
18.03 - alicredo

Aprilie
24.04 - Simplicity
25.04 - bAly
30.04 - Iulenca

Mai
09.05 - elena_iulia
30.05 - Diana-Teodora de sorina_bz

Iunie
01.06 - onitza
16.06 - satulica

Iulie
11.07 - sorina_bz
12.07 - lillyka
20.07 - sagetutza
23.07 - danyelana
30.07 - Radu Andrei de MP

August
08.08 - Mamidepuiuti
08.08 – Mariuca de Iulenca
14.08 - Bubu_bu
16.08 - Mario Andrei de Cris.M
28.08 - Loredana71

Septembrie
01.09 - Happyella
04.09 - Cris_mario
17.09 - Al3csa
26.09 - Lorex
30.09 - Viviana de Irrinaa

Octombrie
08.10 - Carmita
11.10 – Evyme
25.10 - Ruxita

Noiembrie
02.11 - Dastefa
05.11 - Alexutzzza
09.11 - Andre_lina
12.11 - Beatrice1982
15.11 - Elefantica
16.11 - Larisel
16.11 - Vi4i
16.11 - Daria de dastefa
20.11 - miremia
28.11 - Paul de onitza

Decembrie
01.12 - Tudor Andrei de Andre_lina
09.12 - Micki_mica
09.12 - Katya Natalia de larisel
- polonic,pensula,calculator
09.12 - Sofia Alena de larisel
- seringa,cheie de masina,parfum
12.12 - ale1212xa
14.12 - Luca Alexandru de lillyka
16.12 - Kiti de Micky_mica
22.12 - Vlad de Irrinaa
23.12 - dandanaG
26.12 - adina_bulina
27.12 - Mandruta
27.12 - Dragos Andrei de DandanaG
31.12 - Diana de Rox_y



TEHNICE
Cum se deschide capitol nou
1. Te loghezi cu userul comun pufuleti2010. Parola o primesti la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul scutecelor (1-4 ani)", intri pe subiectul nostru, la prima pagina si dai "Editeaza subiect".
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul scutecelor (1-4 ani)", unde dai "Subiect nou".
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari:
- scrii la subiect "Pufuleti de Ianuarie - Februarie 2010 (nr.capitolului)"
- treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la "Mod format" pui pe "Interactiv", mergi la butonul "Intrudu Hyperlink", apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok.
Si gata!!! Capitolul nou este facut... Aaaa, si te duci pe ultima pagina a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou... Aceeasi formula de mai sus.
Recomandare: inainte de a crea capitolul nou sau de a face modificari in lista initiala, nu uita sa vizualizezi modificarile facute ca sa te asiguri ca nu s-a stricat ceva sau ca lucrurile arata asa cum ti le doresti. Daca nu este bine, reseteaza si incearca din nou.
Bafta! Instructiunile sunt mult mai complicate decat este de fapt sa schimbi capitolul.

Cum se actualizeaza lista
Te loghezi cu userul comun, te duci la primul mesaj din capitol, ii dai "editeaza subiect" si in interiorul mesajului se adauga la aniversari pufuletii si mamicile noi.

Cum sa ascunzi un link
[url ="aici scrieti linkul" ]aici scrieti denumirea dorita [/url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.

Cum sa pui poze la semnatura

Mai intai trebuie sa intri pe un site unde trebuie sa incarci pozele (exemplu: photoshop, webshots, flickr, picassa etc.). Acolo iti faci un cont si urmezi instructiunile dupa care incarci pozele. Apoi te duci pe dc la profil personal-editeaza profil-optiuni-semnatura si acolo la sfarsit sau unde vrei tu scrii urmatoarea "formula magica": [ url = "..." ]poze[ /url ]. Scoti toate spatiile, in loc de ... scrii linkul cu poze sau dai copy paste cu adresa lui, iar in loc de cuvantul "poze" scrii ce vrei tu sa apara, plus ca poti sa-l boldesti, sa-i dai alta culoare, marime etc. Apoi da-i o vizualizare ca sa verifici cum ti-a iesit. La final trimiti datele si gata.


LINK-URI UTILE:


www.babycentre.co.uk/baby/development/" target="_blank">Dezvoltare saptamana de saptamana si repere de crestere
www.babycentre.co.uk/baby/development/letsplay/" target="_blank">Cum sa ne jucam cu bebelusii
www.drepturile-gravidelor.ro/" target="_blank">Drepturile gravidelor si proaspetelor mamici
Muzica pt calmat BB: www.youtube.com/watch?v=jzoZnivlLhw&feature=related" target="_blank">I, www.youtube.com/watch?v=sML60YBpF-I&feature=PlayList&p=DAB70AB212AFB318&index=1&playnext=2&playnext_from=PL" target="_blank">II, www.youtube.com/watch?videos=5KiVQ2nVb9s&v=2n0qh-Pu8To&playnext=20&playnext_from=TL" target="_blank">III
www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc&feature=related" target="_blank">Gimnastica pt mamici
www.desprecopii.com/info.asp?id=813" target="_blank">7 medicamente interzise bebelushului
www.netmedic.ro/ghid-prim-ajutor/capitolul-v#obstructia-cai-aeriene-copil" target="_blank">Ghid de prim ajutor
www.kellymom.com/bf/pumping/milkstorage.html" target="_blank">Cum pastram laptele matern
Incercand sa-mi inteleg copilul
www.mamadearest.ca/fr/info/articles_dr_newman.htm" target="_blank">Info utile in lb franceza
www.romedic.ro/aprecierea-cresterii-la-copil-0C437" target="_blank">Aprecierea cresterii la copilwww.desprecopii.com/info.asp?id=86" target="_blank">
Primul an din viata bebelushului
Dezvoltarea gandirii


______________________________________________________________________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Desi cu intarziere, al3csa iti urez din suflet La multi ani fericiti alaturi de puful tau si de familia ta!



Cand faceam capitolul m-am cam balbait la pashi... Asha ca ma gandeam la tehnicutze, ce-o fi cu ele... simply e ocupata cu soacra, tomaca cu jobul, dar tu mire pe unde te ascunzi?

nyny Si noi am paradit azi un scaunel de la setul cu masutza... doar ca de vina am fost eu. Eram catzarata pe un taburet si cand sa cobor n-am vazut ca fetele mi-au pus "piedici" si am calcat pe scaunel si s-a rupt o bucata de lemn . Cred ca o sa caut scaune de fier sau de aluminiu ca sa fie mai tzapene... chiar parca am vazut (tot pe la chinezi, binentzeles).


Noi am ramas iarashi singurele 2 zile dupa alta zi cu tati de tura... de data asta a plecat la tzara la cules de vie, ca-i campanie . Nu shtiu ce ma fac cu fetele in casa, ca afara nu ma risc sa le scot singura (decat cu "lesa" ). Sper sa ma ierte cand le duc la circ ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Cum vad ca nu mai sunt montignace, am shters linkurile de pe prima pagina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

haideti la

larisel de capitol nou, speram sa fim mia vorbarete in el

al3csa LA MULTI ANI fericita

am dus Dragosu la cresa..azi il las pana la 3..vedem ce iese...

ma duc sa pap

-----------------------------------------
Alexandra si Dragos Andrei(08.01.2010)...de acum suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!
al3csa La Multi Multi ani si mai da-ne un semn de viata cu vesti despre voinicelul tau!

m-am trezit si eu ca vreau lapte de capra la spartul sezonului, cica sa revin cu un telefon in 15 martie anul viitor...


... cu chef de vorba ziceti? sa-mi laud nitzel odrsla... ieri mi-a cerut o dovada exagerata de iubire... dupa ce l-am pupat in diverse locuri il intreb unde sa-l mai pup si-mi arata cuculetul (ca era fara pampers, imi refuza pampersul de o buca de vreme)... si ca sa fie si mai explicit de atat imi pune degetul pe buzele mele si apoi pe cuculetul lui... i-am zis ca mama n-are voie, dar daca va fi cuminte si ascultator va gasi o fata care sa faca asta cand va creste ceva mai mare...

si in afara de "pa" a zis cuvantul "o-pa" de vreo 3 ori ca sa se convinga toata lumea apoi l-a scos din uz... apropo, i-am dat apa din clopotel si nu s-a intamplat nicio minune...mai asteptam....

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si apropo de plansul la gradi... se numeste anxietate de separare, mamicile afectate, gugaliti termenul... cred ca sunt si subiecte dedicate acestei teme pe forum...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna dimineata si o saptamana faina sa aveti.

Citesc ca vomita pufii. Eu i-am dat NUX VOMICA, IPECA si CHINA, cate 5 bilute din fiecare, cam la 3-4 ore, pana nu mai vomita.
E nasol cu enterovirozele.....asta e viata, inca o zi si inca o zi...asa ne facem mari. (asta e vorba tatalui meu, de cand plangea Dani de colici).
Noi am avut un uichend bun, se pare ca i-a revenit pofta de mancare copilului, probabil si pentru ca nu il mai supara nici o masea - desi tot vad o galma mare in stanga jos. Am fost aseara la o aniversare, a bagat fi-miu tot ce a prins in cale, fructe, tort cu fructe pt copii, mancare, cand a ajuns acasa cerea ce vedea pe la noi...e un mancacios, doar ca nu se prinde inca de el. Tot 12kg are - tot juma de kil mai putin decat acum 1 luna - nu reuseste sa recupereze, desi mananca bine in toate zilele.

Apropo, voi ce mai dati dimineata de mancare la pufi?

RUXITA - nu iti zic bafta inca, desi poate nu te razgandesti. Te invidez. Una din dorintele mele neimplinite in viata asta este ca nu alerg. Am o verisoara care de o viata alearga. Zilnic. Dimineata la 6 e pe marginea Oltului, alearga. A crescut 2 copii intre timp. Acum are 47 de ani si arata la corp mult mai bine decat mine, cam ca o fatuca de liceu, asa arata. N-are fir de grasime pe ea. Urcat pe munti sambata, aerobic saptamanal, alergat zilnic. Fie vara, fie iarna. Cu copii faceau cu schimbul. Sambata statea tatal cu ei, duminica ea, ca duminica era zi de pescuit pt el.
Ea este un exemplu pentru mine, ca se poate. Si a gatit de mancare, a facut curat si evident, serviciu. Dar la ora 9.30 adoarme, nu sta la vin/suete/cafele/filme, etc. Asa ca eu iti urez statornicie. Pentru alergat. Fie ca ajungi la cross-ul asta, fie ca nu.

ALEX - multam fain de raspuns. Probabil ne vom orienta catre Sanador si noi.

DECE - are cine manca cat gatesti tu? Zacusti si magiunuri si alte cele? Ca la noi nu mananca nimeni. :)
Bravo, mami ca ai grija de ai tai!

LARISEL - trebuie sa iti fie greu cu gemanutzele. Dar va veni si vremea sa poti iesi cu amandoua in parc. Nu ai carucior dublu? Ca le-ai fi pus acolo si macar pana in parc stateau ele cumva. Mai greu e cu coboratul pe scari. Dar sa stii ca Dani ma tine de mana cand ii zic serios ca trebuie sa stai cu mami de mana. Incepe sa inteleaga si el. Eram acum 2 sapt la mama acasa si aveam multe bagaje din portbagaj si i-am zis sa ma tina de fusta pana la bloc - desi eram pe trotuar, nu am traversat nici o strada - si m-a tinut ascultator.

Fetelor, sa stiti ca va pomenesc de multe ori acasa, mama mea stie de voi! Va pup.

BEA - ce mai face palatul?
SIMPLY - tot cu soacra? Asteptam vesti!
MIRE - te-ai ascuns?
AYANNA - ma bucur sa citesc cateva randuri de la tine. Pupam fetele!

NYNY - dar de cand nu ai mai fost tu la doctor de ti-ai descoperit atatea "galme"? Du-te la ginecolog, el stie cel mai bine ce si cum cu ovarele si chisturile. Eu am/am avut ovare polichistice, dar nu de interventie chirurgicala, ci doar de tratament.

am o urgenta, revin!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

dimineata... obisnuiam sa-i fac fulgi de ovaz cu lapte in care puneam putin unt, o manutza de stafide si o banana zdrobita cu furculita... mancam si eu cu mare pofta, doar ca mi s-au terminat fulgii buni (aka de la mama din Grecia care fierb instant, ai nostri sunt foarte tari si trebuie fierbi indelungi ca sa fie moi si pastosi)... mai papa cu placere omleta... un milk shake... azi dimineata i-am dat ghiveci de legume, evident nu la prima ora, adica nu la micul dejun ci la al doilea dejun... (tocat 2 cartofi, o ceapa, 2 morcovi si 2 gogosari + un mix de legme congelate + la sfarsit verdeturi si a iesit super bun).

si Kay foarte mancacios si tot slabanog e... i-au iesit toti caninii, al patrulea mai are de crescut inca un pic si probabil dupa ce scapam vom avea alta dinamica...

aaaa, si-i mai place painea goala, isi ia singur din punga o felie de paine maaareeee si roade...

si i-am mai dat si ciocolata... bomboane Bucuria, le mananca tot asa tacticos, muscand bucatica cu bucatica desi tot se murdareste toata fata si evident pe haine de m-am intrebat deunazi daca petele de pe picioare sunt de cioco sau de kaka...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si daca tot sunt in verva... si de una singura...

a facut kaka si imediat si-a dat pantalonii jos, apoi a incercat sa scape de pampers... l-am surprins cu pampersul shui cu kaka in pericol de alunecare... data viitoare o sa-i arat unde tinem hartia, cum se da drumul la apa si cum sa se spele singur la fund, apoi cum impaturesti un pampers si stiu ca am scapat de-o treaba!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

dimineata... obisnuiam sa-i fac fulgi de ovaz cu lapte in care puneam putin unt, o manutza de stafide si o banana zdrobita cu furculita... mancam si eu cu mare pofta, doar ca mi s-au terminat fulgii buni (aka de la mama din Grecia care fierb instant, ai nostri sunt foarte tari si trebuie fierbi indelungi ca sa fie moi si pastosi)... mai papa cu placere omleta... un milk shake... azi dimineata i-am dat ghiveci de legume, evident nu la prima ora, adica nu la micul dejun ci la al doilea dejun... (tocat 2 cartofi, o ceapa, 2 morcovi si 2 gogosari + un mix de legme congelate + la sfarsit verdeturi si a iesit super bun).

si Kay foarte mancacios si tot slabanog e... i-au iesit toti caninii, al patrulea mai are de crescut inca un pic si probabil dupa ce scapam vom avea alta dinamica...

aaaa, si-i mai place painea goala, isi ia singur din punga o felie de paine maaareeee si roade...

si i-am mai dat si ciocolata... bomboane Bucuria, le mananca tot asa tacticos, muscand bucatica cu bucatica desi tot se murdareste toata fata si evident pe haine de m-am intrebat deunazi daca petele de pe picioare sunt de cioco sau de kaka...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Fierbi fulgii de ovaz? Nu se inmoaie in lapte cald? Eu am luat cereale pentru 1.5 ani de la Milupa, sunt ca si cerealele pt adulti, doar ca mai marunte, nu cereale dulci/colorate, ci muesli de ovaz si ce-o mai fi pe acolo, dar eu nu le fierb. Le las in lapte cald cateva minute. Si pun o juma de lingurita de dulceata. Dar asta e mancarea de seara.

Ii dai deja ciocolata? Al meu a gustat de vreo 2 ori cate o napolitana care avea si cioco si m-am simtit tare vinovata. Si mi s-a parut ca a fost mai vivace perioada de dupa cioco cu pricina si ca a adormit mai greu seara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

dimineata... obisnuiam sa-i fac fulgi de ovaz cu lapte in care puneam putin unt, o manutza de stafide si o banana zdrobita cu furculita... mancam si eu cu mare pofta, doar ca mi s-au terminat fulgii buni (aka de la mama din Grecia care fierb instant, ai nostri sunt foarte tari si trebuie fierbi indelungi ca sa fie moi si pastosi)... mai papa cu placere omleta... un milk shake... azi dimineata i-am dat ghiveci de legume, evident nu la prima ora, adica nu la micul dejun ci la al doilea dejun... (tocat 2 cartofi, o ceapa, 2 morcovi si 2 gogosari + un mix de legme congelate + la sfarsit verdeturi si a iesit super bun).

si Kay foarte mancacios si tot slabanog e... i-au iesit toti caninii, al patrulea mai are de crescut inca un pic si probabil dupa ce scapam vom avea alta dinamica...

aaaa, si-i mai place painea goala, isi ia singur din punga o felie de paine maaareeee si roade...

si i-am mai dat si ciocolata... bomboane Bucuria, le mananca tot asa tacticos, muscand bucatica cu bucatica desi tot se murdareste toata fata si evident pe haine de m-am intrebat deunazi daca petele de pe picioare sunt de cioco sau de kaka...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Fierbi fulgii de ovaz? Nu se inmoaie in lapte cald? Eu am luat cereale pentru 1.5 ani de la Milupa, sunt ca si cerealele pt adulti, doar ca mai marunte, nu cereale dulci/colorate, ci muesli de ovaz si ce-o mai fi pe acolo, dar eu nu le fierb. Le las in lapte cald cateva minute. Si pun o juma de lingurita de dulceata. Dar asta e mancarea de seara.

Ii dai deja ciocolata? Al meu a gustat de vreo 2 ori cate o napolitana care avea si cioco si m-am simtit tare vinovata. Si mi s-a parut ca a fost mai vivace perioada de dupa cioco cu pricina si ca a adormit mai greu seara.



de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


in mod normal nu-i dam cioco, dar episodul a fost o exceptie, mi-a ads prietena de la Chisinau o sacosa mare cu bomboane si noi nu facem fatza... ne ajuta si piticu cum poate... n-am avut niciun sentiment de vina, atata timp cat nu face parte din dieta lui zilnica...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput