Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Manualele scolare, de unde le cumparam

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

desprecopii

8061 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui desprecopii Adauga semn de carte la mesaj Trimite desprecopii un Mesaj Privat  Reply with Quote

Manualele scolare, de unde le cumparam

Cu mult timp in urma, pe vremea mea, cum ar spune majoritatea parintilor, manualele scolare erau adevarate carti de capatai. Toata lumea invata dupa aceleasi carti, care, la randul lor, urmau cu fidelitate programa scolara. Ce scria in manual era litera de lege, iar cele cateva culegeri care existau pe piata erau adevarate comori pentru pregatirea pentru examene. Cititi in continuare aici

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | DC pe Facebook
      (0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - roxanaz on 19/09/2011 13:43:38
sirimie
sirimie

8324 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sirimie  Trimite mesaj yahoo luisirimie Adauga semn de carte la raspuns Trimite sirimie un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noua de la scoala ni se spune sa nu cumparam nimic inainte sa inceapa scoala. Manualele sunt gratuite (copiii primesc de la scoala manualul) iar optionalele le comanda pentru toti copiii.

Eu am gasit multe manuale si culegeri pe care nu le-am gasit in alta parte in libraria Luceafarul, pe Bulevardul Unirii aproape de Casa poporului.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Editat de - sirimie on 15/02/2013 21:43:55
Mergi la inceput
Celena2
Celena2

191 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Celena2 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pe mine m-ar interesa care sunt autorii consacrati? Am tot luat fishe de lucru, diferite carticele pentru cls. 1 si am constatat ca ba nu este enuntul formulat bine si deruteaza copilul, ba apar erori la tiparire, etc. M-am axat pe carticelele & caietele de lucru ale Marcelei Penes, insa la matematica am vazut ca sunt o multime de autori, iar daca le comand pe net, n-am cum sa verific continutul, asa ca mi-ar fi de folos parerile mamicilor care au trecut prin aceasta experienta. La fel, m-ar interesa ceva despre culegeri, care sunt cele mai bune? Am luat de curand una de matematica pt. cls. 1, COMPER si am gasit un exercitiu gresit.
Mergi la inceput

alba_ca_zapada

314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alba_ca_zapada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu ma aprovizionez cu carti de la depozitele din zona Garii de Nord. Prefer depozitul STAND care este foarte bine organizat, unde merg mai intai cu listuta si petrec timp sa ma informez:

http://www.cartea-ta.ro/librarie-virtuala/informatii-de-contact

Daca nu gasesc ceva anume, mai incerc si la ROLCRIS.

http://www.depozitdecarte.ro/contact.html

Mai sunt si alte depozite in zona, dar dupa ce caut la cele 2 ma simt deja obosita si cu bugetul epuizat...

cineva acolo sus, ne iubeste!
Mergi la inceput
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com