Aparate de indepartat insectele,eficiente?

Aparate de indepartat insectele,eficiente? | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Am gasit un aparat care mi-a atras atentia:spune ca pus in priza emite radiatii(ultrasonice,25 kHz)) care nu sunt nocive pt. om si animalele mici dar alunga toate insectele.
Eu la tara cand ajung ma iau cu mainile de cap la cate insecte gasesc de fiecare data pe pereti, indiferent de sezon si nu mai vorbesc de tantari si muste vara.
Sunt curioasa daca are cineva un astfel de aparat si daca este eficient.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Da, eu am pentru la tara. Insa te dezamagesc. Roiau mustele pe langa el de parca-l unsesem cu miere.
La fel am patit si cu aparatul pentru soareci. Efect = zero.



http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Eu n-am intalnit vreunul eficient
Dar cica daca asculti la radio Magic FM, scapi de tantari

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

b.nica, la tara la bunica mea am observat ca mustele dispareau ca prin farmec (si erau muste, nu gluma, de toate felurile si marimile) in perioada in care mamaie intindea la uscat, pe toate gardurile din gospodarie, siragurile de sfoara pe care insirase frunzele de tutun, sa se usuce.
edit, sa adaug : mamaie nu fuma ! pe vremea impuscatului aveau cota obligatorie de tutun la CAP daca voiau sa cultive si altceva pe terenul lor.

aparatul ala nu face doi bani.
citeste si ai sa te minunezi :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=161588&nm=De-la-forum-adunate-(6)

Mergi la inceput