De la ce varsta au mancat fast food ?

De la ce varsta au mancat fast food ? | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Majoritatea mamicilor stiu ca mancarea de tip fast-food nu e alegerea cea mai sanatoasa pentru copilasi. Si totusi ... fast foood-urile sunt pline de mici mancaciosi.

Haideti sa facem un sondaj. De la ce varsta au mancat puisorii vostri fast-food?

Apropo cititi si: www.desprecopii.com/info-id-3342-nm-Mancarea-de-tip-fast-food-influenteaza-IQ-ul-copiilor.htm" target="_blank">Mancarea de tip fast-food influenteaza IQ-ul copiilor



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Intrebare sondaj:

De la ce varsta au mancat fast food ?


Alege respuns:

1-2 ani
de la 2 ani
de la 3 ani
de la 4 ani
mai marisor de 5
nu mai stiu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Da, stiu ca nu e sanatos, sunt impotriva, DAR cam de o data la 2 luni il duc la McD. In principiu pentru ca prietenii lui se lauda cu jucariile de la Mc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eu am vrut sa raspund ca de la 7 ani, dar n-am gasit varianta. cand a inceput scoala, au inceput sa curga si invitatiile la fast-food pt. sarbatorirea zilelor de nastere... asa ca atunci a mers prima data la fast-food baiatul cel mare.
cel mic inca nu a experimentat pt. ca nu-l iau cu noi la zilele de nastere ale colegilor celui mare si nu obisnuim sa mergem la fast-food altfel.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

noi mergem cand sunt zile de nastere la MC sau mai iesim in grup cu fetele cand sunt jucarii dorite.
dar majoritatea copiilor din grupul nostru vin pt inghetata aia demential de buna KitKat cu dublu caramel

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu nu ma potrivesc la nici o varianta. Stefan nu mananca nici un fel de fast food. Doar covrigii aceia la 1 leu bucata, mai nou aparuti ii plac la nebunie. Daca se pun, mananca din aia din cand in cand de vreun an, cred. In rest hamburgherii nu-i plac de nici o culoare, pizza facem noi. Ah, era sa uit, i-am dat o shaorma acum, in vara, una mini si nu i-a placut amestecatura aia. Asa ca eu sunt foarte bucuroasa din punctul asta de vedere. Si la MC daca mergem ia inghetata si cam atat.


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bun subiect.Am incercat sa evit cat am putut,dar surpriza...cand s-a ivit ocazia Eva a scuipat tot."Nu e bun,dam la catel sau papa tu"astea au fost replicile.Mai scap din cand in cand ,foarte rar,cate o bucatica de semipreparat,dar gusta,eventual mananca odata si a doua oara nu mai vrea deloc.Nici pomeneala,zice "e lau,e kk,nu-mi place".
Am invatat-o cu mancare gatita cu ingrediente cat ma naturale,din cauza ca mi-e mai usor,maica-mea la tara are de toate.
Sotul meu a lucrat de exemplu la o fabrica de mezeluri si semipreparate si ambalare carne.Aoleu......preferam sa fierbem o gaina 'nebuna'adica de aia de la tara care sta toata ziua si mananca iarba si graunte decat sa iau din comert.Ne limitam la strictul necesar de cumparat din comert.

Si pna acu` n e descurcam.Eva agreaza doar mancarea gatita.


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Pana acum, la 4 ani si 4 luni, singurul fast food mancat de junior a fost pizza, in rest nu vrea nimic, mancarea gatita este mult mai buna.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

Asa cum a spus si madyrizi, de cand cu moda aniversarilor la Mc. a inceput si Andrei a mearga, adica de pe la 7 ani; oricum el nu mananca decat cartofii; am noroc, nu-i plac nici mezelurile, nici fast-food-ul!
Iar pizza, doar cu cascaval! Uneori e bine sa ai si un mofturos la usa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anka74 spune:

Noua ne place din cand in cand sa mergem la MC sau sa iesim toti 3 la o pizza. Cam odata pe luna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Odata cu inceperea gradinitei a inceput si seria invitatilor la Mc. Asa ca de la 3 ani au mancat ocazional. Cand ne-au trebuit musai anumite jucarii am cumparat ori jucariile separat. ori meniu pe care l-am mancat noi, parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edith445 spune:

cred ca toti copii sunt incantati de jucariile primite la meniuri. eu cred ca 1 data pe luna un meniu nu are cum sa-i faca rau. eu ii cumpar de la McDonald un meniu pt copii care contine 1 McToast (sunca+branza), cartofi prajiti (ce copil nu adora cartofii prajiti) si un suc de mere sau portocale.

Mergi la inceput