Cat costa nasterea la o clinica privata Romania

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

la clinica eva din brasov 3000 ron .
serviciile sunt excelente .
sora mea a nascut prin cezariana acolo si a fost super .
din pacate daca bebele sau mama are probleme vine salvarea si ajungi la spital .
majoritatea clinicilor private nu au sectii de neonatologie bine puse la punct , nu au terapie intensiva , ... etc ...
daca , doamne fereste , sunt probleme cu mama sau bebele .... nu vreau sa ma gandesc , ajungi tot la spitalul de care ai fugit , unde trebuie sa dai alti bani ca sa fi tratat omeneste , sperand ca doctorul cu care ai nascut la clinica sa lucreze si in spital sau sa aibe prieteni printre doctorii de acolo..
nu vreau sa te sperii , doar informeazate bine de clinica pe care o alegi , ce poate sau ce nu poate sa-ti asigure in cazul in care sunt probleme , asa macar esti pregatita si sti la ce sa te astepti .

sanatate multa si o nastere usoara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andi_p88 spune:

la clinica eva
nasterea in apa 2200
nasterea normala 2500
nasterea prin operatie cezariana 3000
eu am nascut in luna iunie 2011 prin cezariana un baietel prematur.
am fost foarte multumita de serviciile oferite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Iata o analiza a nasterii la clinici private in Romania:www.desprecopii.com/info-id-3435-nm-Nasterea-la-o-clinica-privata-in-Romania.htm" target="_blank">

Nasterea la o clinica privata, in RomaniaVa multumim pentru ajutor, ne-ati fost de mare ajutor in pregatirea acestui material de care speram sa beneficieze foarte multe burtici, mamici in devenire.

Copii frumosi si sanatosi va dorim!



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabotezz spune:

Maimutzica am nascut-o la Medlife (acum 2 ani), m-a costat 86 milioane..multi, dar jur ca a meritat fiecare banut..cand am plecat din spital ma simteam ca un copil care a plecat prea devreme din tabara...eram nostalgica de fiecare data cand treceam pe langa clinica. Am nascut natural, tot travaliul nu am vrut familie langa mine pentru ca nu cred ca m-ar fi ajutat ingrijorarea lor...am stat cu doctorita, moasa si anestezista...mai fugeau pentru o tigara, dar in 15 min erau inapoi...si-mi vorbeau despre copii lor, intamplari haioase la munca sau acasa..am avut o nastere foarte usoara si cred ca asta s-a datorat in mare parte relaxarii si detasarii pe care am avut-o in timpul travaliului

Acum, (peste 8 zile e dpn-ul), scot si maimutoiul...la Regina Maria, pentru ca doctorita cu care am nascut a plecat de la Medlife, si eu dupa ea..daca s-ar fi dus la spitalul din Caracal...m-as fi dus acolo..dar nu s-a dus..:))..ehh acu' ma costa cam 100 milioane..(sunt bani pe care nu-i aveam deoparte..i-am strans in timpul sarcinii...si nu i-as fi strans daca nu ma motiva confortul si relaxarea din timpul celeilalte nasteri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Regina Maria, iunie 2011, nastere naturala asistata de medic primar: 11145 RON (din care 3000 RON decontat la CASMB si 645 RON tariful medicului).

Dana & Amelia (21.06.2011)



in concluzie cat ma costa daca sunt asigurata si nasc normal( asa cum sper din toata inima)tot la Regina Maria, cu medic primar, cu acelasi tarif de care zici tu? ma refer la tot- tot, cazare, mancare si alte alea? ce ai facut tu in plus fata de tariful standard de care zic pe site- 7500Ron?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Te costa 8145 RON (daca nasti cu medicul cu care am nascut eu, unii au mai mult de 645 RON tarif). Dupa cum vezi, asta inseamna exact 7500 RON (de pe site)+onorariul medicului (645 RON). Daca ti-ai ales deja un medic, e bine sa te interesezi la ei cat are onorariul, vad ca de pe site nu mai merg unele linkuri.

Asta include tot - cazare, mancare, analize tu+bebele, eventuale medicamente administrate (mie mi-au dat ceva antibiotic pe branula pt ca aveam streptococ de grup B si venofer dupa nastere), vaccinurile de inceput ale bebelui (vit. K, BCG). Repet, valorile sunt valabile pentru o nastere fara complicatii, 3 zile/4 nopti cazare. Eu am intrat in maternitate in noaptea de luni spre marti si joi m-am externat.

In plus fata de valoarea de mai sus i-am mai facut:
- screening boli metabolice - 450 RON (astea nu intra in pachetul de nastere, se fac daca doresti, si nu le fac ei, le trimit in DE iar rezultatul vine cam in 3 saptamani)
- screening auditiv - 250 RON.
- manopera montare cercei - 50 RON (gauri, sterilizare cercei)

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Te costa 8145 RON (daca nasti cu medicul cu care am nascut eu, unii au mai mult de 645 RON tarif). Dupa cum vezi, asta inseamna exact 7500 RON (de pe site)+onorariul medicului (645 RON). Daca ti-ai ales deja un medic, e bine sa te interesezi la ei cat are onorariul, vad ca de pe site nu mai merg unele linkuri.

Asta include tot - cazare, mancare, analize tu+bebele, eventuale medicamente administrate (mie mi-au dat ceva antibiotic pe branula pt ca aveam streptococ de grup B si venofer dupa nastere), vaccinurile de inceput ale bebelui (vit. K, BCG). Repet, valorile sunt valabile pentru o nastere fara complicatii, 3 zile/4 nopti cazare. Eu am intrat in maternitate in noaptea de luni spre marti si joi m-am externat.

In plus fata de valoarea de mai sus i-am mai facut:
- screening boli metabolice - 450 RON (astea nu intra in pachetul de nastere, se fac daca doresti, si nu le fac ei, le trimit in DE iar rezultatul vine cam in 3 saptamani)
- screening auditiv - 250 RON.
- manopera montare cercei - 50 RON (gauri, sterilizare cercei)

Dana & Amelia (21.06.2011)



multumesc. Da am ales medicul si cu tariful lui e ok. Eram insa curioasa daca sunt costuri ascunse. Inteleg ca nu, si ce ai platit in plus a fost screening profilactic pediatric, screening auditiv si cercei...deci e comform site.Ok- deci tot ce imi ramane de facut e sa nasc usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Exact, nu am avut nimic ascuns.


Bafta ! Daca o sa fie ca la mine, am mai scris, mie mai nasol mi se pare la dentist...

Nastere usoara !

Dana & Amelia (21.06.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fetelor, am si eu o intreare.

As vrea sa vin sa nasc in Romania al 4-lea copil la vara. Motivul este ca trebuie sa nasc in iulie si daca as naste aici ar insemna ca celilalti 3 copii sa nu aiba nici un fel de vacanta, pentru ca eu nu voi mai putea zbura dupa 15 iuniesi probabil nici inainte de sfarsitul lui August. Aici verile sunt foarte calduroase si in plus majoritatea copiilor straini pleaca acasa vara, asa ca nu e placut deloc sa stea aici toata vacanta.

Ma gandesc sa vin sa nasc in Romania la o clinica privata. Eu nu am asigurare in Romania si as vrea sa aflu cat costa nasterea cezariana pentru neasigurati, la o clinica privata.

Am citit subiectul asta si inteleg ca sunt vreo 3 clinici private in Bucuresti. Care e cea mai buna? Are vreuna NICU (nu stiu cum se cheama, unde se duce copilul daca are probleme, terapie intensiva)?

Va multumesc pentru oriceinformatie.

Delia, 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miram spune:

mai am o intrebare- e cineva care a nascut natural la Sanador?
cat a costat efectiv? Am sunat si m-au ametit- nasterea e atat + cazare+analiza cutare - decont = eu nu m-am prins cat costa, adica cati bani scoti din buzunar.Au schimbat suma decontata de la 4000 la 3100 asa ca mi-e si mai neclar.

Mergi la inceput