Concurs - Cartea Copiilor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Cartea noastra preferata este "Sarea in bucate" de Petre Ispirescu. Este prima carte care ii place, are rabdare sa asculte povestea si a invatat sa o povesteasca foarte pe scurt cat poate ea la 2 ani jumatate.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Povestea preferata a Cezarei este "Clopotica".

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

In bucataria mea

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxandra spune:

Cartea preferata a Evei (3,9) este GHICI CAT DE MULT TE IUBESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

Cartea preferata a copilului meu este "Ghici cat de mult te iubesc" de Sam McBratney. Este superincantat de ea, pentru ca ni se potriveste ca o manusa (el cauta tot timpul comparatii pentru cat de mult ma iubeste ). Este ata de calda conversatia dintre Castanuta-cel-Mare si Castanuta-cel-Mic!




Si mie mi-a placut cartea cind erau copii mici (era in franceza). Si mai ales sfirsitul in care se arata ca orice, chiar destul de mare, poate fi depasit.
"Je t'aime jusqu'à la lune"
".. et retour".
Mik.


Si noi ne tot intrecem cine iubeste mai mult (el imi spune ca ma iubeste cat un miliard de galaxii, nu stie ce poate fi mai mare decat un miliard ) si in final il las sa castige

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

Povestea preferata a fetitei mele este "Pisicile aristocrate".
Piticutul casei prefera "Pinocchio" si o are in mai multe exemplare,de la diverse edituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia a ramas fan cartulia Rapunzel , mai ales dupa ce a vazut si ecranizarea

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

"Tom Degetel".

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Fetita mea cea mare adora printesele si e indragostita de Frumoasa si bestia.

Ramona, mamica fericita de mici comori - Maria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

https://picasaweb.google.com/117035164553547422644/ElenaElisaOramona?locked=true#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutzasibiu spune:

Povestea preferata a fetitei mele este "Alba ca zapada si cei 7 pitici",cel mai mult placandu-i cand incerc sa imit piticii si sa cant cantecul lor.este incantata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Mai aveti timp: pana pe 26 septembrie sa raspundeti la urmatoarea intrebare si puteti castiga una din cele 3 carticele “Nu ti-e somn, ursuletule?” :
- Care este povestea favorita a copilasului vostru?

Succes tuturor!



Va doresc o zi buna !

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput