Ingineri fosti, viitori...(37)

Ingineri fosti, viitori...(37) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj


BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!

(36), (35), (34), (33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime - Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea Babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar".
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003
- Rodica - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Material Rulant, 1994 (inginer mecanic)
- tuinea - Univ. Politehnica Bucuresti, Electronica, 2002.
- elenia - Iasi Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara Ion Ionescu de la Brad in anul 2001
- sorana - Universitatea Politehnica Bucuresti, Facultatea Chimie Industriala, 1996
- pisicuta - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Hidrotehnica, sectia "Ingineria Mediului", promotia 1997
- gbutucica - Institutul Politehnic Iasi, Universitatea Gheorghe Asachi, Facultatea de Textile, promotia 2001
- xerxe2005 - Hidrotehnica, Iasi, 2003 si master 2004
- cqeea - Universitatea Tehnica "Gh. Asachi", Iasi, inginer textilist
- iruse - Fac. de Energetica, seral, 1995, Bucuresti
- gabytza25 - Universitatea Politehnica Timisoara, Facultatea de Automatica - viitor inginer, anul IV
- Aurorra - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Inginerie chimica si protectia mediului, promotia 2005
- ancadragoman - Fac. de Instalatii, promotia 2005, Master in "Confort si eficienta energetica", UTCB - 2006
- Andra.C - UPB, Fac. Energetica, prom. 2002
- Maristef - Universitatea Tehnica Gh Asachi Iasi, Facultatea de Electrotehnica, sectia Energetica Industriala, promotia 2001, Relatii Internationale, 2001, Belgia.
- Cristies - UPB - Inginerie Chimica - 2005
- bubulina1 - UPB - Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, 1996
- glimmer - Facultatea De Industrii Alimentare, Galati - 1994

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare fete dragi
S-a cam racit dar eu tot va servesc.
Au venit strumfii acasa asa ca eu sunt happy. A fost tare greu fara ei. Din pacate acum ne luptam cu o indigestie uratica dar sper ca pana maine sa ii gasim leac.
Pentru vacanta noi am gasit o solutie. In fiecare zi libera ne luam bagajelul si plecam la munte.
Saptamana trecuta am fost cu cotul la lacul Galbenu; o zona superba, drumul din pacate greu accesibil. Sambata am fost la pescuit pe Lotru (Voineasa) iar ieri trebuia sa ajungem la manastirea Arnota. Din pacate indigestia ne-a intors din drum .
Trimit mesajul si poate mai intru pe seara.
Va pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata Nico,

Merci mult de capitol nou!

Sper ca dragutii tai sunt mai bine deja. Ma bucur mult de tot ca va plimbati si vedeti locuri frumoase.

Eu ce sa zic: am o carca de treaba dar am intrat totusi sa vad ce faceti.

Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Vad ca nimeni nu mai intra dar sa va zic eu doua vorbe. La mine este tot urat afara. Aseara am fost la chinezesc sa sarbatorim ca si-a luat permisul de conducere un coleg si toata noaptea stomacelul meu nu a fost prea fericit...Am baut cred ca doi litrii de apa ceea ce nu ma caracterizeaza.

Va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Salutari si de la mine!

Noi suntem bine. Singura chestiune care ne intuneca cerul este faptul ca incepe scoala. Ca in rest, inca e senin si soare.

Tuinea, tu esti mereu in miscare, cred ca asta te mentine in forma. Apropo de mancarea chinezeasca... am avut o singura tentativa acum vreo doi ani, in concediu. Mi-a fost atat de rau, incat mi se crispeaza stomacul si acum doar cand rostesc "mancare chinezeasca". Si era un fel de pui cu legume, ceva ca o tocana asa, adica nu ceva prea "exotic". Bine, eu in continuare nu cred ca ar consuma chinezii asa ceva, desi inclusiv fata care servea era din rasa cu ochii oblici. Brrr.

In alta ordine de idei, (care idei?), nici eu nu ma pot plange ca ma plcitisesc, chiar daca zilele decurg cam la fel. Serviciu, acasa, role prin parc, gradinarit, plus diverse alte chestiuni care sa-mi mearga la sufletel si in alt fel, dar asta atat cat imi ramane timp, deci nu prea mult, nici macar satisfacator. De exemplu de o saptamana sunt fixata pe filme vechi din anii '30-'50 si pe biografii ale unor persoane interesante (din puctul meu de vedere ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata.

Glimmer eu spre deosebire de tine iubesc mancarea chinezeasca, indiana, japoneza. Toate ciudateniile le mananc atata timp cat nu sunt extrem de iuti. Bufetul a fost cauza pentru ca amesteci mult prea multe chestii din curiozitate iar eu nu sunt o mare mancataore.

Cat despre tinut in forma...Stiu si eu...Nebunia asta ma tine alerta de forma hmmm nu prea se vede.

Eu azi sunt intr-un mood ciudat. M-am trezit cu fata in jos. Am fost la sala si ma simt un pic obosita dar asta este.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Va salut si eu!

La multi ani Mariilor, Marioarelor, Marianelor... si tuturor celor care isi sarbatoresc numele astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Glimmer bine ca mi-ai adus aminte. Sa zic si eu la multi ani Mariilor si azi Anelor ca e sfanta Ana.

Eu ce sa va zic: ieri a fost ziua cu susul in jos exact cum m-am trezit eu. Am avut in schimb parte de os chimbare de vreme si cand am plecat de la servici era soare. M-am dus acasa si am realizat ca nu am paine. Aveam chef sa mananc ceva ceea ce nu mi se intampla mie foarte des. Asa ca am avut o plimbare prelungita care mi-a intors starea de spirit la 180 de grade.

Azi bine, e si vineri deci vine weekenul cu odihna.


Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Ziua buna!

La multi ani Ana, Anisoara, Anica (si alte variante de le mai aveti pe acasa)!

E bine tare ca vine sfarsitul de saptamana, e rau ca dupa el incepe scoala. Asta e, ultimele dare de vacanta se duc acum. Dupa inca o saptamana, o sa-i uitam si gustul...

Eu am programate diverse treburi, sper sa-mi ramana timp si pentru micile mele "pasiuni" si pentru niste filme vechi, caci n-am iesit inca din pasa asta si probabil o sa ma mai tina o vreme.

Va doresc un sfasit de saptamana cat mai bun si, mai ales, sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,
Roxy are azi prima zi de scoala asa ca emotii si regrete ca nu sunt acolo sa-mi vad bobocul.

Eu azi am avut o intalnire la 9. Ieri am fost la British Science festival.

Va pupic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Ta-ta-ta-ta-ta-ta trezirea. Eu azi am avut parte de invioarae cu apa rece de la sala ca s-a stricat apa calda deci tottal revigorata dupa dusul asta - vom vedea cu ce urmari maine....Afara bate vantul de abia poti sa mergi si vremea este sucita ca de dimineata ploua si acum se chinuie sa sclipeasca un soare cu dinti.

Eu azi iar am o zi de stat in picoare langa un aparata care nu stie ce face sau ce trebuie sa faca iar eu ar trebui sa-l reapara hehe dar nu stiu cum.

In fine va pupic si sa aveti o zi super.

Mergi la inceput