berea fara alcool in sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

poate am noroc,Doamne ajuta sa treaca nu-mi doresc decat sa am un bebe sanatos,doar k ma ingrijorez, k nu pot sa maninc ,sa beau sa dorm, mai si lucrez ...o sa incerc si cu bratari pt presopunctura,poate mergenastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

ghimbir ai incercat? ceai de menta?

Finn Constantine 15.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ceaiul de menta o poate constipa si nici nu e prea bun mult ceai in sarcina.
incearca Winterfresh mints albastru inchis. se gaesc oriunde la gume.
nu-s gume, sunt mentosane, macar n-au zahar.
merg pe acelasi princpiu ca ceaiul de menta.
mentolul iti mai taie greata.
eu cu astea supravietuiesc de 4 luni.

mai poti incerca ghimbirul, biscuiti inainte de a te ridica din pat
nu te sfatuiesc sa iei pastile. fie ele si date de medic.
de trecut peste se poate.
eu 4 luni am mancat doar biscuiti simpli si apa, varsam de cate 6 ori pe zi, mergeam si la servici, am avut si alte probleme in sarcina pe langa astea si uite ca am supravietuit ;)
si dupa 4 luni am putu manca si eu pe ziua, de la 5-6 seara ma apuca greturile dar nu mai vars fiindca nu mai mananc si nu mai beau nimic dupa ora 5 si sug continuu mentosane :D
si n-am murit ;)
iar bebelina este o grasuta.


35+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

ghimbirul stiu ca poate irita vezica si in trecut am avut probleme cu cistita si mie frica sa risc, ceaiul de menta nu are niciun efect cat despre bomboane am luat tic-tac fara zahar asta aveam prin casa, azi ies sa mai cumpar,uneori ajuta aleori nu,nici nu stiu nr varsaturilor,biscuiti sau cv de genul nu au efect pt ca vars si dak nu ma´ridic din pat,faza e k tre sa beau multa apa k sa nu mai dau si in vreo infectie urinara stiind ca am avut probleme de aici si urinare odata la cinci minute ,pastile nu iau de nici un fel si nu am de gand decat vitaminele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

:( AM MINCAT BOMBOANE ,AM LUAT BRATARI,TOT DEGEABA :(((;AM BAUT CEAI DE GHIMBIR CU MIERE K ASA AM GASIT MI-A TRECUT PUTIN DAR ACUM AM ARSURI LA STOMAC SI MIE FRICA SA MAI BEAU :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

nelli, stiu ca-i greu
dar trebuie sa fi tare.
eu vomam seara pana cand dadeam afara sucul gastric. plangeam si vomam...
o sa treaca la un mom dat. sau se vor ameliora.
curaj. pt bebe
ai incercat mentosanele de care am zis?
tin mai mult.


35+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelli spune:

NU SUNT SPERIATA MA GANDESC NUMAI LA EL SI MA ROG SA FIE SANATOS SI SA VINA CU BINE ATUNCI CIND TREBUIEMENTOSANELE NU LE-AM GASIT UNDE AM FOST SI CU LISTA DUPA MINE AM UITAT UNDE AM BAGAT-O IN GEANTA SI ERAM TAIFUN ABIA DAK SUPORTAM SA INTRU MAI ALES IN MAGAZINE UNDE ERA SI MINCARE SAU SA TREC PE LINGE RESTAURANTE;BINE K ERAM CU SOTUL ALTFEL NU CUMPARAM NIK;AM GASIT CV ASEMANATOR SUNT FOARTE PUTERNIC MENTOLATE;FARA ZAHAR SI TIN DESTUL DE MULT :)ACUM AM CITIT DESPRE CEAIUL DE GHIMBIR SI SE PARE K NU DE LA EL AVEAM ARSURI:-?INK NU L-AM; ARUNCAT MAI IAU CATE O GURA DOAMNE AJUTA SA FIE BINE;SANATATE SI VOUA

Mergi la inceput