Idei de decorat baia...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

oana, si sa evitati gresia lucioasa in baie, alegeti un model semi-mat sau mat. se aluneca foarte usor pe gresia lucioasa. si se vad imediat toate urmele lasate de picaturile de apa dupa ce se usuca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Corina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Da, ma gandeam si eu la o chiuveta patrata sau rotunda si la un vas de wc asemenea..uite ca la capacul vasului de wc nu m-am gandir daca gasesc patrat..de ce oare se fabrica patrate daca nu exista si capace..chiar nu se fasesc???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ba da, dar si pretul e pe masura . poate ai noroc si gasesti vasul de toaleta echipat deja cu capacul potrivit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

noi am luat vasul echipat cu capac. si este un capac f bun, chiar nu vad ce i s-ar putea intampla ai sa il schimb. Vasul impreuna cu rezervorul si capacul au costat in jur dec 800 lei. sau exista posiibilitatea sa luam cu capac care cade leeeent, insa era o diferenta substantiala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Aha, o sa ma orientez sa vad la fata locului ce gasesc + ca trebuie sa se potriveasca la forma cu chiuveta...
Mai astept inca idei de decorare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Sper sa-ti fiu de ajutor,draga oana_lex82.Noi avem o baie mica,stam la bloc,nu avem geam la baie dar nu am pus ventilator de teama gandacilor.Am ales faianta si gresie verde brotacel si e extrem de luminoasa baia acum.Inainte era albastru si alb,era demodata si gresia si faianta si prost pusa.Cada e mica,are 1.60 m si este exact vis-a-vis de usa de la baie.Usa de la baie e din termopan maro si are oglinda pe ambele fete.In partea stanga,cum intri avem wc-ul si chiuveta cu dulapior si oglinda.Pe peretele respectiv trec tevi si la noi dar am gasit mobilier de latime mic,respectiv 50 de cm.Deasupra oglinzii,care are un mic dulapior in partea dreapta,sunt 2 becuri si fac foarte multa lumina.Produsele de curatenie ptr.baie le tin in dulapiorul de sub chiuveta.Cele ptr igiena boastra stau in dulapiorul oglinzii.Iti doresc succes!

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
Mutatia 675 4G heterozigota
Mutatia 844G heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana33 spune:

Tot ptr oana_lex82 :era sa uit,rezervorul wc-ului este Geberit si este etraordinar de bun,nu s-a stricat niciodata,il avem de 5 ani,iar capacul e Tatay,e mai scump putin dat merita.Succes!

VIITOARE MAMICA (1 IA nereusita Bucuresti iulie 2008,2 fiv-uri nereusite la Budapesta oct. 2008, iulie 2009,ET nereusit oct 2009,1 fiv cu nereusit Giulesti iulie 2010)
Mutatia 675 4G heterozigota
Mutatia 844G heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriuta spune:

draga mea foloseste ideea asta:
http://www.photoexit.com/wp-content/uploads/2011/03/small-bathroom-ideas-4.jpg

masca de chiuveta sa nu fie pana jos ca da ideea de spatiu si oglinda pune-o la chiuveta cu spoturi ff luminoase .
Ideea de ventilator care trage si elimina aburii in coloana principala e geniala. Merita. O baie practica e una fara aburi, e extraordinar daca puteti face asta. In rest... pastreaz-o simpla nu pune decat un sg fel de gresie si placila sa fie mici. daca intr-o baie mare..pui placi mari nu e bine.
Succes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

ADRIUTA - Foarte faina baia din imaginea prezentata de tine
Da...ventilatorul in coloana de aerisire e perfect...parintii mei il folosesc cu succes de ani buni, si eu cand am locuit la garsoniera la fel aveam...e super.

Ideea cu masca de chiuveta care nu e pana jos iar e deosebita. Permite-mi doar o remarca: inainte sa achizitionati asa ceva mare atentie in ce loc sunt scurgerile si alimentarile cu apa. Daca nu sunt suficient de sus risti sa-ti pui o masca de genul ala pe sub care sa se vada o gramada de "matze".

mamica de Andreea Bianca(05.12.04) si Victor Darian(05.10.10)

Mergi la inceput