Cresa/ gradi particulara zona Timpuri Noi

Cresa/ gradi particulara zona Timpuri Noi | Autor: Ela2001

Link direct la acest mesaj

Buna.
Ma intereseaza o cresa de stat sau gradinita particulara pt un copil de 2 ani si 2 luni, in zona Nerva Traian, Timpuri noi, Tineretului.
Gasisem gradinita Timi, dar s-a mutat in afara Bucurestiului.
Mai este o gradinita pe str. Papazoglu, dar nu stiu cum se numeste (nu are nici un nume scris si nici n-am gasit-o pe net dupa adresa). Este fosta gradinita Kinder Planet care s-a mutat. Stie cineva cum se numeste aceasta gradinita? Este intr-o vila noua.
Mai stiti si alte gradinite in aceste zone?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IrimiaF spune:

Pe str. Cuza Voda este Gradinita 60, iar pe intrarea Tohani, la parterul a doua blocuri sunt cresa si gradinita Tohani. O cresa foarte buna este cea de pe str. Oitelor.
Si am vazut in jurul Pietei Norilor afise despre o noua gradinita particulara in zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Multumesc.
La gradi de stat nu pot sa-l dau, ca nu are 3 ani.
La gradinita Tohani este si cresa in aceeasi locatie? Este aceea de la parterul unui bloc?
De Oitelor stiu ca e buna, dar vreau ceva mai aproape, ca nu are cine sa-l ia de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrimiaF spune:

Da, sunt doua blocuri fata in fata, la parterul unuia este cresa, iar la parterul celuilalt este gradinita. Fiecare institutie are locul ei propriu de joaca si intre ele e doar o alee ingusta.
Acum cativa ani se primeau la gradinita intai copiii de la cresa si in limita locurilor ramase si cei veniti din afara.
Nu stiu care e situatia acum. Fetita mea a fost la gradinita 60, cea de pe str. Cuza Voda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Multumesc pt raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrimiaF spune:

Daca va mai intereseaza, am vazut niste afise care fac reclama unei crese si gradinite particulare, "Licurici", pe str, Cuza Voda nr. 141 A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Ce puteti spune despre gradi 60? ma intereseaza sediul din Ruginoasa,

Succes,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Eu am avut copilul la gradinita Licurici de pe Cuza Voda. Este particulara si primesc si copii micuti.Eu l-am avut acolo de la 3-7 ani si am fost f multumita .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrimiaF spune:

Fiica mea a mers la gradinita 60 intre 1999 si 2002. De atunci gradinita a fost renovata complet, iar de un an a primit si locatia din str. Ruginoasa (fosta gradinita 26), cladire care a fost de asemenea renovata.
Directoarea si multe educatoare de atunci lucreaza si astazi acolo. Chiar am vorbit cu mama unei fetite din bloc care are aceleasi educatoare pe care le-a avut si fiica mea si este si ea foarte multumita de ele.

Mergi la inceput