Cumparare bilet avion

Cumparare bilet avion | Autor: portugal

Link direct la acest mesaj

Buna mamicilor vreau sa cumpar bilet de avion pentru fiul meu .Eu sunt in Portugalia am mers la aeroport am intrebat daca pot cumpara eu biletul din Portugalia am intrebat de insotitor dar nam intrebat daca trebuie actele original la cumparare biletului eu stiu datele de la C.I copilului .Oare e de ajuns datele? Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

Scuze nam specificat biletul e pentru Romania PORTUGALIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Daca ai poti cumpara biletul de avion pe internet nu iti va trebui decat datele pasaportului sau C.I ale lui. Apoi va trebui sa primesti pe mail boarding pas-ul pe care va trebui sa-l tiparesti si sa il trimiti(sau sa il trimiti cuiva pe mail care sa il poata tipari) pentru a putea sa il arate la aeroport, unde va trebui sa arate si documentul cu care va calatorii in original(C.I sau pasaport), acelasi document care a fost trecut in momentul achizitionarii biletului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mie nu mi-au solicitat niciodata datele de pe pasaport!

Numele si prenumele corect si data nasterii!Atit!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

Va multumesc mult stateam ca pe acece bine cand te ajuta cineva cu o informatie va mai multumesc odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

la rzervare si cumparare iti cer doar numele prenumele, data nastrii si actul de identitate, insa pe biletul de imbarcare, electronic de obicei se trece seri si nr act de identitate si valabilitatea actului.Dar poti sa iti faci tu jarteja de embarque de acasa si asa economisesti timp si bani in aeroport.Depunde insa si cu ce companie zbori.
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

la rzervare si cumparare iti cer doar numele prenumele, data nastrii si actul de identitate, Olim ma speri nu am actul de identitate a copilului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

um adica nu ai actul copilului? fii mai explicita te rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portugal spune:

Actul copilului e in tara cu copilul eu sunt in Portugalia eu de aici vreau sai cumpar biletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

sa inteleg ca tu esti in portugalia acum singura si copilul este in Romania, si vrei sa te intorci cu el in Portugalia?Dar biletul il cumperi din Portugalia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

tu cand cumperi biletele de la aeroport vor trebui sa iti dea imprimate biletele de hartie acolo,dei vei avea nevoie de documente.
Dar daca pasaportul copilului este in tara nu poate sa iti trimita cineva o poza scanata sis a ai datele copilui cand te duci la aeroport dupa bilete?

Mergi la inceput