Prietenia cu o "amanta"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu am o colega de servici care imi este si prietena. Aceasta la prins pe sotul ei ca o inseala dupa 16 ani de casnicie si a decis sa-l ierte.
La cateva luni dupa incident prietena imi spune ca gandea sa inceapa o relatie cu X-ulescu ca o place, ca vrea sa se simta si ea bine etc etc.
I-am spus ca eu cred, ca vrea doar sa se razbune pe sotul ei iar daca se hotaraste sa faca chestia asta eu nu vreau sa stiu. Nu o judec, o vom ramane prietene dar nu vreau sa stiu.
Pur si simplu nu as mai putea sa-l privesc in ochi pe sotul ei apoi. Nici pana azi (e de vreo 4 ani povestea) nu stiu ce a facut. Nu sunt curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Fiecare are dreptul sa isi traiasca viata dupra propriile principii... Cred ca o situatie de genul asta comporta mai multe aspecte. In pincipiu nu as rupe o prietenie pentru asa ceva. Nu sunt eu in masura sa judec o relatie a unei prietene. Daca mi-ar cere parerea i-as spune-o sincer, fara menajamente, dar asta nu inseamna ca daca nu sunt de acord cu ea, gata, dispare prietenia. Ar insemna sa fiu superficiala si o prietenie adevarata nu poate fi superficiala. Mi-ar fi insa greu sa fiu intr-o astfel de situatie, daca as fi prietena foarte buna si cu sotul prietenei mele. A accepta tacit lucrurile, ar fi aiurea... In cazul asta cred ca as insista ca prietena mea sa isi faca ordine in viata... As insista pana la un punct... pentru ca, repet, fiecare e stapan pe propria viata in fond...

MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

prietenia cu o amanta?
da este posibil,prietena mea cea mai buna a fost alaturi de mine tot timpul,eu fiind amanta.nu mi-a reprosat niciodata nimic mi-a spus decat sa ma gandesc bine la cea ce facpt ca tot eu o sa am de suferit.nu m-a criticat niciodata,a fost alturi de mine si la bine si la greu.e ca si sora mea pe care o iubesc din tot sufletul.ne-am ajutat reciproc de cand ne stim de la varsta de 7 ani.acum avem amandoua aproape 28.candva eram amanta,acum sunt sotia aceluaisi barbat,avem un baietel frumos si destept de 1 an si jumatate si suntem fericiti.mai avem mici probleme pe ici pe colea dar e normal,zic eu.in fine sunt o norocoasa ca am o prietena,o sora careia sa-i spun ofurile mele.
va pup,multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Si eu as ramane alaturi de ea ...
De ce legatura mea cu ea trebuie sa fie influentata de legatura ei cu alti barbati ?
Ceea ce ne-a legat nu are de a face cu cine se sexeaza ea ...

Mergi la inceput