l**** amanta sotului meu

l**** amanta sotului meu | Autor: adaida

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!

Voiam sa va impartasesc din experienta mea si sa va cer parerea. Dar pentru asta trebuie sa va spun cate ceva despre mine.
Luna trecuta am facut 31 de ani si am primit multe cadouri. De la sotul meu am primit un cadou neasteptat: o amanta!
Sa va spun despre ea: L****(Laura F. - Galati) - 36 ani, 2 copii, colega sotului meu. Cea mai buna prietena a noastra. Au venit de sute de ori la noi in casa, am pus-o la masa, i-am imprumutat bani de cate ori a avut nevoie, i-am ascultat ofurile despre sotul ei, am incurajat-o si am fost langa ea in momentele grele.
Are o relatie cu sotul meu de 3 ani! Timp de 3 ani a venit la noi in casa si mi-a sarutat copilul, s-a jucat cu el si a incercat sa-si transpuna casnicia mea pe frustrarile ei. A vrut chiar sa-si lase copiii pentru sotul meu ca sa fie impreuna.
Din fericire, sau din pacate, sotul meu e un barbat obisnuit: gandeste cu pantalonii!
Acum va intreb: ce fel de creatura este ea? Ca eu nu inteleg. Nu inteleg cum a fost dispusa sa-si lase cei doi copii (eventual sa ia unul pentru ca acesta nu s-ar fi inteles cu sotul ei). Nu inteleg cum a putut fi ipocrita timp de 3 ani fata de mine si fata de sotul ei (dupa cum ea singura a afirmat). Nu inteleg cum a putut-o macina invidia in asa hal incat sa incerce sa-mi destrame casnicia.
Nu inteleg: daca o fiinta nu e nici mama, nici sotie, nici prietena, ce mai ramane?
Sau ar fi mai bine sa consider asa cum mi-a spus sotul meu despre ea mai demult: "e proasta, inculta dar ar merge o tura"?
Va solicit si voua parerile si va trag un semnal de alarma.

P.S. Despre sotul meu am inteles si stiu ce trebuia sa stiu. Stiu si de ce a facut-o. Si stiu si ce ar merita. Dar il iubesc. Suntem in continuare impreuna si vom fi cat timp va trebui.

Va pup si astept parerile si sfaturile voastre

Adaida cu drag catre voi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Adica L**** e nickul de pe forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaida spune:

da, l**** e nick-ul de pe forum, omul de langa noi si prietena mea de vreo 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Si noi ar trebui acum sa o "ciufulim" pe L**** ?

Personal, nu imi plac rufele spalate in public. Ce a facut ex-prietena ta este ingrozitor de urat, dar nici postarea ta nu imi place. Poate sunt eu defecta ...

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaida spune:

e ok asa. e parerea ta. multumesc pentru ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Am vrut direct sa dau o stelutza,insa adminul a introdus restrictzia de a nu putea aprecia fara sa intervii la subiect!

Foarte urit subiect,mai ales ca persoana este membru DC e clar de ce a fost pus subiectul aici!

Chiar daca durerea ta e mare,modul de a.tzi rezolva problemele este foarte,foarte urit!

Intimplator(sau poate nu)am tercut si eu printr-o situatzie identica cu a ta si desi durerea a fost mare si desi am avut initzial intentzia de a proceda asemanator...mi-am dat seama ca ar fi muuult sub nivelul meu si ca in definitv e doar o problema intre mine si sotzul meu!(devenit fost intre timp)

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui IonescuOana

Adica L**** e nickul de pe forum?

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED S-O IA CINEVA!


Scuze de offtopic, dar nu am rezistat: Oana, e beton semnatura ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

sotul tau e un mitocan daca vb despre o femeie ca ar merge o tura...
mai e mitocan pt ca te a inselat si nimeni nu o sa garanteze ca o se se opreasca aici
amica ta a gresit grav dar din moment ce l iubesti asa cum e el si sunteti impreuna casa de piatra in continuare

eu as multimi amicei ca mi a deschis ochii si ura si la gara

Doamne cum se complac unii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:


Adaida, e urat ce faci, sterge nickul fetei din titlu si din mesaj.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

no, se pare c-o mers mai mult de-o tura (tulai doamne)in ashtia trei ani.

io nu-ntzeleg, pe el il ierti, pe ea o scoti in piatza publica. ma rog, pe el il iubesti. pai daca il iubesti si l-ai iertat, uit-o si pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_a


Adaida, e urat ce faci, sterge nickul fetei din titlu si din mesaj.



www.youtube.com/watch?v=Efc0p0GASFY" target="_blank"> Children see




Eu sper ca macar un moderator s afaca asta!

Bineintzeles ca iar ma intreb cum de un mesaj moderat ...poate scapa ...nemoderat!(de data asta titlul subiectului ar fi trebuit sa dea de gindit,pot intzelege ca nu exista timpul necesar sa se citesca chiar toate mesajele ce asteapta moderare,desi normal asa ar trebui!)

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput