nu-mi amintesc - 2 carti pentru copii

nu-mi amintesc - 2 carti pentru copii | Autor: Ioana_Pos

Link direct la acest mesaj

Dragilor,

Ajutati-ma sa-mi amintesc.

Una este o carte in versuri, despre o fetita care invata alfabetul si la un moment dat se intalneste cu statuia uiui poet care se numea Alfons si era cioplit din piatra ponce. Mai erau si niste soricei pe acolo... Cum se cheama?

A doua e chiar mai criptata in mintea mea. O carte in care mama personajului ii facea acestuia un fratior din coca. Cartea avea coperti portocalii (asta daca nu cumva o acoperise mama mea cu hartie portocalie ca sa nu o jumulesc eu...). Atat imi amintesc.

Stie cineva?

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Nu stie nimeni?? Macar prima...

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

N-as putea sa-ti raspund, dar am si eu o carte de care nu-mi amintesc: era cu un Fat-Frumos si cu o vrajitoare care nu mai stia sa faca vraji, decat dulceata de nuci verzi. Stie cineva despre ce vorbesc? stiu ca tare mult am iubit cartea aia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Ioana, imi pare rau, nu stiu despre ce carti vorbesti.

Insa Natalia e norocoasa :). Este vorba despre "Fat frumos certat cu gluma", o carte excelenta. Ii incanta pe copiii mei la fel de mult ca si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui acs

Ioana, imi pare rau, nu stiu despre ce carti vorbesti.

Insa Natalia e norocoasa :). Este vorba despre "Fat frumos certat cu gluma", o carte excelenta. Ii incanta pe copiii mei la fel de mult ca si pe mine.


Acs, te iubesc!!!

Mergi la inceput