expediere colete catre SUA / Canada / EU

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Crista, Cricor - multumesc frumos!
Am sa fac o incercare si o sa trimit ca si corespondenta, sa vad daca merge. Daca da,ar fi foarte bine.

Cricor - multumesc, o sa sun si la Cargo, dar eu trimit pachete mici, sa vad ce tarife au si ei.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui andira

Aaaah, nu mai inteleg nimic: am sunat la ei si mi-au zis ca orice as pune intr-un plic, altceva decat foi (hartie), se considera colet si se taxeaza ca atare.
Deci si 50g daca are, dar nu sunt hartii, asa se taxeaza. Prin corespondenta ei inteleg hartie.

Edit: i-am mai intrebat odata, nu pot pune decat hartii

Eu, Piscotel (14.04.2005), Sufletel (04.06.2006) si Atomix (28.03.2010)

http://paturicipentrupitici.blogspot.com/


pai daca trimiti corespondenta nu le spui ce e in plic, totul e sa nu ai recipiente cu lichide si e riscant daca ai metale..desi eu am primit o bijuterie din aur in plic de corespondenta....

eu am trimis din romania in anglia plic cu bule plin cu fel de fel...hartie, metal, pastic, m-a intrebat tipa de la posta ce am in el si am zis ca am un cadou simbolic, felicitare mai speciala, plicul era si cam bombat... m-a bombanit ea si m-a amenintat ca daca are obiece interzise nu va ajunge la destinatie....dar pplicul tot a ajuns, .... apoi am primit plicuri asemanatoare si au ajuns fara probleme, nu mi le-au putut inroduce in cutia de scrisori si le ridicam de la posta, dar au sosit relativ la timp si unu singur desfacut, culmea e ca in el erau printre altele o ciocolata si niste pliculete de ciocolata instant iar unul dintre ele se sparsese si se imprastiase pudra aia si in interior si in exterior....

Nina, 22+,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda Panda spune:

cred ca cel mai ieftin e sa rogi pe cineva sa iti faca un comision.


Mergi la inceput