Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Diaspora Desprecopii - de departe, aici

expediere colete catre SUA / Canada / EU

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

andira
andira
piscotzel si bebe strumf

Romania
bucuresti
(BUCURESTI)

3705 Mesaje
8 Prieten(i)

Trimis la - 29/07/2011 :  08:20:53 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite andira un Mesaj Privat  Reply with Quote

expediere colete catre SUA / Canada / EU

Salut!

Am si eu o intrebare la voi, poate ma puteti ajuta: aveti vreo idee cum as putea trimite mai ieftin colete in SUA / Canada / EU?
Am intrebat la Posta Romana si au niste preturi incredibile: 20 usd pentru orice colet / coletel, fie el si de 50g, trimis in SUA - asta pentru primul kg.
Pentru Finlanda, Germania de ex e acelasi tarif, desi distanta e evident mult mai mica.

E cam mult, avand in vedere ca primesc din SUA colete trimise cu 5 usd / pachet.

Daca aveti vreo idee, multumesc mult!
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

crista-s
Rasfatata

Italy,
2371 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 29/07/2011 :  09:32:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crista-s Adauga semn de carte la raspuns Trimite crista-s un Mesaj Privat  Reply with Quote
pentru o parte din UE (ANGLIA, DANEMARCA, PORTUGALIA, SUEDIA, GERMANIA, ITALIA, SPANIA, FRANTA, AUSTRIA, BELGIA ,ELVETIA, GRECIA, OLANDA ) poti sa folosesti atlassib
http://www.postaatlassib.ro/csp/webposta/main.csp?lang=1&incarca=servext

pentru Finlanda ca si pentru Canada sau SUA nu cunosc solutii mai ieftine
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
andira
andira
piscotzel si bebe strumf

Romania, bucurestiBUCURESTI
3705 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 03/08/2011 :  22:34:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andira un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc frumos!

Si asa imi pare mult, dar din ce m-am interesat si eu, se pare ca Posta Romana are totusi cele mai mici preturi, la noi...

Eu, Piscotel (14.04.2005), Sufletel (04.06.2006) si Atomix (28.03.2010)

http://paturicipentrupitici.blogspot.com/
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
josefine
josefine
*superwoman*

Donator desprecopii.com
 USA,
1289 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 04/08/2011 :  02:57:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite josefine un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu am raspuns la intrebarea ta, dar intreb si eu cu ce primesti tu cu 5 dolari/pachet?
andira
andira
piscotzel si bebe strumf

3705 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 04/08/2011 :  08:37:19 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andira un Mesaj Privat  Reply with Quote
Josefine - chestii foarte usoare, de 100-200g pe pachet max. La fel cum as fi vrut sa si trimit.

zmotocel
membru incepator

Ireland
464 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 04/08/2011 :  10:08:29 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui zmotocel  Trimite mesaj yahoo luizmotocel Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
pana in 2kg le poti trimite ca si scrisori (http://www.posta-romana.ro/services/tarrif/corespondenta-internationala_3)si este mult mai ieftin. doar ca trebuie sa intre intr-un plic ....

andacos
membru de baza

Germany, -
6554 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 04/08/2011 :  14:05:47 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui andira

Josefine - chestii foarte usoare, de 100-200g pe pachet max. La fel cum as fi vrut sa si trimit.

Intr-un plic cu...bule!Cel mai simplu!

Dana

handarbeit
andira
andira
piscotzel si bebe strumf

3705 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 04/08/2011 :  16:19:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andira un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aaaah, nu mai inteleg nimic: am sunat la ei si mi-au zis ca orice as pune intr-un plic, altceva decat foi (hartie), se considera colet si se taxeaza ca atare.
Deci si 50g daca are, dar nu sunt hartii, asa se taxeaza. Prin corespondenta ei inteleg hartie.

Edit: i-am mai intrebat odata, nu pot pune decat hartii

Editat de - andira on 04/08/2011 16:23:02
Cricor
Cricor
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru dianaDonator 1 Iunie 2010Donator  Sange
 Romania,
2049 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 04/08/2011 :  17:21:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cricor un Mesaj Privat  Reply with Quote
Andira, ma interesez si ti dau datele de la un curier pentru Canada, care are preturi relativ ok, dar din cate stiu ia pachete numai cu o greutate minima de 25 livre, iar transportul se face cu vaporul.
Oamenii au fost seriosi pe ruta Canada-Romania, banuiesc ca si invers sunt la fel de seriosi.

crista-s
Rasfatata

Italy,
2371 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 05/08/2011 :  07:50:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui crista-s Adauga semn de carte la raspuns Trimite crista-s un Mesaj Privat  Reply with Quote
Andira ai dat peste niste imbecili la telefon, nu mai suna si du-te cu plicul in mina gata facut. Stai la coada unde se dau scrisorile nu coletele si pune.o pe tanti sa cintareasca plicul si sa iti spuna cit costa.
Eu am primit din Romania pina si medicamente in plic cu bule trimis ca si scrisoare/ corespondenta nu colet. Tot ce e intra in plic sau are anumite dimensiuni ( scrie pe pagina postei romane ) si o greutate de pina la 2 kg poate fi trimis ca si corespondenta nu coletarie.
Intra pe linkul pus de zmotocel, eventual il tiparesti si pleci cu el in geanta la posta si le dai peste nas, au comentarii de facut ceri sa vorbesti cu dirigintele postei.
      De acord (1 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Cricor
Cricor
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru dianaDonator 1 Iunie 2010Donator  Sange
 Romania,
2049 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 10/08/2011 :  18:17:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Cricor un Mesaj Privat  Reply with Quote
Revin cu datele despre firma de curierat:
email: info@cargoromania.com
tel:416-543-7595
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com