AMBASADA ROMANIEI LA LONDRA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bely spune:

LauraNicol dar in tara cat dureaza sa-ti elibereze un cazier judiciar?
Si eu am nevoie, dar am zis ca numai bat campii pe la ambasada daca tot merg in tara, stau 2 sapt. si sper sa am noroc sa-l scot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Poate tine de tara in care sunt detasati. Aici la noi, poate s-au molipsit de la localnici sau poate cerem noi servicii ca aici, dar noua ne functioneaza binisor serviciile consulare. Mai face si doamna consul unele greseli, dar e bine intentionata zic eu si e tinerica, deci se scuza. La inceput nu stia de nici unele, dar a invatat si e amabila, chiar se gandeste la noi, astia care mergem cu copii mici de la 200km si ne rezervam timp dinainte, pregateste actele dinainte ca sa nu stam mult, ba chiar raspunde mereu la telefoane si chiar la e-mailuri. A noastra e de treaba si chiar si cel dinaintea ei era bun si de treaba. Poate suntem noi norocosi, poate e tara...cine stie?

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si Alexia Briana (30.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

te duci in localitatea unde ai domiciliu in buletin si il elibereaza pe loc.
al meu sot si-a schimbat buletinul pe Maramures anul acesta cat am fost acasa, si desi e nascut in Targu Mures, l-a primit pe loc in Baia Mare.Am platit 15 lei cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Pai nu prea cred, eu stau intr-un oras mic si mai de mult doar in Baia-Mare eliberau caziere, cred ca si acuma asa e. Am auzit ca pt cei cu rezidenta in strainatate nu le elibereaza pe loc, oare e adevarat?
Eu am nevoie de cazier pt a depune actele pt cetatenie... nu stiu cat va dura sa-l elibereze, sper sa fie cat mai repede sau in aceeasi zi ar fi perfect altfel fac 2 drumuri de Baia-Mare, dar nu m-as mira sa fie asa ca deh in tarisoara noastra e posibil orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

in ce orasel stai?
daca nu te deranjeaza intrebarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Nu ma deranjeaza,pe langa Viseu
Nici macar in Sighet nu au asa ceva.. tot timpul mergeam la Baia-Mare pt orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

LELE2011 poti intra pe linkul acesta

www.romani-online.co.uk/forum/romani-online/dezbatere-publica-consulatul-romaniei-la-londra#81703" target="_blank">Romani Online si sa te implici inpreuna cu fondatorul forumului in plangeri si dezbateri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si noi avem rezidenta permanta de 5 ani, dar nu am dat buletinul romanesc, si am cerut cazier pe baza lui, si nu au fost probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

eu d ela Ulmeni ma duc, dar de fiecare data la Baia Mare ca doar ei elibereaza caziere.Dar daca nu ai predat buletinul poti cere ca cetatean roman si il primesti pe loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Nu l-am predat, si nici nu-l predau... imi pastrez cetatenia.
Dar din cate imi amintesc trebuie sa spui motivul pt care il scoti nu? Sincer de vreo 10 ani nu am mai scos cazierul, si atunci era pt permis.
Totusi tu stai mai aproape de Baia Mare, dar eu 110km doar dus.. tare bine ar fi daca mi l-ar elibera in aceeasi zi.

Mergi la inceput