Buna tuturor!

Buna tuturor! | Autor: Dyutza66

Link direct la acest mesaj

Sunt noua pe aici am un puiutz de aproape 4 saptamani Fabyan si am o intrebare ii dau formula de lapte milumil din a doua zi de viata si pana acum nu s`a constipat niciodata dar de cateva zile iese doar cu supozitor la recomandarea dr stiu ca toti bb`ii se constipa dar e normal ...sau trb schimbata formula de lapte am inteles ca milumil e cam gras...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clarmai spune:

Sa fiti sanatosi si sa va faceti mari.Cu formula de lapte am patit-o si eu si la recomandarea dr-lui am trecut pe nan de la nestle,cu care i-a mers de minune,imi lua un kg pe luna,scaune normale.etc Am schimbat doua pana am ajuns la nan,si cu chin,ca stii ca se da treptat nu schimbat dintr-o data.Incearca si cu nan,pana acum am auzit numai de bine despre aceasta formula.Bafta multa ,bine ai venit,si cat mai putine incidente urate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

aceeasi problema am avut-o si eu, i-am dat nan dupa care am incercat si milumil dar s-a constipat, e prea gras. am trecut la nan si e super ok.

Nu exista decat un singur copil perfect in aceasta lume si fiecare mama il are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dyutza66 spune:

Multumesc mult asa am auzit si eu de Nan ca ar fi mai ok acuma sa vedem ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Incearca sa pui mutin mai multa apa decat scrie in prospect. 5 ml peste ca sa iasa putin mai diluat. Functioneaza. Si lactoza care se gaseste in farmacii este buna. Si putin ceai de musetel ajuta. Eu am folosit ceva de la Humana de vreo 2-3 ori si apoi n-am mai avut probleme.
Eu am folosit humana ca lapte praf. S-a constipat la inceput, dn-am renuntat si si-a revenit in timp.

Povestea unui Dor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelaideA spune:

Si eu am patit la fel si am incercat o gramada de solutii. Din pacate, stomacelul lor se adapteaza mai greu la viata reala.

Noi am inceput diversificarea si a inceput sa faca singur si asta se pare ca a fost cea mai buna solutie. Si inca nici acum nu face tot timpul fara supozitor. O prietena mi-a zis ca se va rezolva cu totul cand va incepe sa mearga.

Eu oricum am incercat tot si nu imi pare rau, pentru ca mi se rupea inima de bebel. Am luat Dulphalac, Debridat, Baby Drink, apa - unele au avut efect, dar nu tot timpul. Cateodata nici nu se scremea ca sa faca, ci pentru ca a avut colici. Intr-o zi se tot scremea si mi-a zis doctorita ca il dureau urechile.

Ideea e sa vorbesti cu pediatrul tau si sa iti dea idei si sfaturi. O sa ti se zica ca supozitorul creeaza dependenta. La noi nu a fost cazul si nici nu stiu un copil dependent de supozitor, dar e decizia fiecarui parinte ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

bine ai venit!sa-ti traiasca micutul!

si eu stiam tot de optiunea de a pune mai multa apa decat in prospect(sau ceai musetel) sau de a schimba laptele.

michelle

Mergi la inceput