Clinica Esthera

Clinica Esthera | Autor: martha78

Link direct la acest mesaj

Nu va recomand ESTHERA.
Am fost acolo prima data si mi-am facut o exizie cu laser pt o alunita si m-a costat 480 lei(consultatie + excizie); a doua oara am fost tot pt o exicizie a unui nev de pe fata, destul de mic, dar tot 350 ron a fost excizia. M-a intrebat daca vreau sa imi fac si o epilare pe fata si am zis ca nu m-am hotarat inca, poate mai tarziu..
Dupa ce mi-a facut excizia mi-a zis sa merg sa imi arate cum functioneaza epilarea..nu doare mai ales daca ai fotoprotectie, se face foarte repede..
Am mers cu asistenta sa imi arate crezand ca imi face o demonstratie sa ma convinga sa imi fac la ei epilarea, dar cand a fost sa imi faca nota de plata dr. Luminita Marinescu a intrebat-o pe asistenta: "ce a fost: test sau sedinta"? iar asistenta spune: "Sedinta" .Am ramas socata, eu nu solicitasem asa ceva Dr spune: "pai aveti consultatia bonus, platiti doar excizia 350 + epilarea"
Ii da biletelul asistentei cu ce am de plata, care ma conduce spre receptie sa platesc. In lift asistenta imi zice ca mai bine imi pune ca plata un control decat epilarea ca e mai convenabil sa platesc 90 de lei decat 130 epilarea.
In fine, am platit in total 440 ron si am plecat de acolo foarte dezamagita, nu mai calc pe acolo niciodata.
Ideea e ca pana la urma nu a fost nimic BONUS, chiar m-au prostit in fata..Rusine!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Stai ca nu am inteles... te-a dus asistenta sa iti arate cum fucntioneaza si ti-a facut tie o sedinta??!?!?!?
pai nu ai spus ca nu te intereseaza? Nu ai intrebat cat costa inainte?
Nua m inteles pana la urma daca ai platit epilarea sau consultatia?
Referitor la preturi, nu este vreun motiv ca sa te plangi. Daca imi fac o clinica privata si imi pun consultatie 100000 de euro, e treaba celui care accepta pretul, ca nu te-a fortat nimeni.
dacamergeai la spital scapai cu pretul biopsiei si ceva modic (daca se plateste).
Nesimtirea lor se bazeaza pe lipsa de reactie a pacientului.
data viitoare cand mai esti in situatia asta sa intrebi inainte daca te costa ceva, ca sa nu te trezesti cu surprize.
Trebuia sa ii spui si doctoritei ca ai fost de acord sa vezi o domenostratie, nu sa faci o sedinta (care oricum nu are nici o valoare).
oricum, super experienta ta :))) scoatem bani si din piatra seaca

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

asta da TZEAPA!!!!!
ce sa zic, nasoala experienta! iti inteleg pe deplin supararea si frustrarea, insa greseala este din partea ta ca nu le-ai dat nici o replica!!! cand dr si-a intrebat asistenta "ce a fost" trebuia sa fii ferma pe pozitii si sa le spui clar si raspicat, fara nici o rusine, ca ai fost invitata la un simplu TEST de catre asitenta, nu la o sedinta de epilare si ca atare nu platesti pt ceva ce ti s-a facut, sau nu (din moment nu ai avut habar ca aceea este o sedinta), pt ca nu ti s-a explicat acest lucru! macar le spunei si vedeai apoi ce au de zis vis-a vis de acest fapt... dar daca tu ai tacut ca muta si nu ai zis nimic, ele au fost tupeiste din cale afara, si-au incercat norocul si le-a tinut. ca doar din asta traiesc!!!
iar consultatia oricum trebuia sa fie gratuita. in general cabinelete incaseaza consultatie o singura data pe an daca mergi la acelasi medic curant, si platesti doar analizele sau tratamentul, sau ceea ce ti se face! ce ar mai fi, spre ex, ca un dr stomatolog sa incaseze consultatie de fiecare data cand deschizi gura la ei! =)))))))))))))))))))


Rares (19 aug 2006) & Rebeca (4 iun 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

I-am zis clar ca nu ma intereseaza epilarea, cel putin in acel moment nu vroiam sa o fac, am zis ca in toamna probabil o voi face si ea a zis ca imi arata doar cum functioneaza cat de usor este, nicidecum ca imi face o sedinta si apoi a rugat-o pe asistenta care a mers cu mine sa-mi arate
Si nu, n-am intrebat cat costa pt ca mi-a zis ca este bonus..apoi nu stiu daca ce mi-a facut poate fi considerata sedinta pt ca mi-a pus aparatul de 3-4 ori si atata tot
Eu am acceptat pretul exciziei ca doar de asta m-am dus, in nici un caz nu am fost sa fac sedinta de epilare
Cand le-am zis ca eu nu am solicitat asta, au intors-o au zis ca epilarea e gratis si ca de fapt controlul tot trebuia platit; pana la urma care e diferenta intre control si consultatie!?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Consultatie inseamna cand te vede clinic, control se foloseste pt. evaluarea dupa un tratament/o interventie.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Draga mea, greseala ta, paguba ta. Tu ar fi trebui sa refuzi categoric sa le platesti pentru ceva ce ti-a fost oferit ca demonstratie. Asta e, de acum esti mai atenta.

Mie, de ex. mi-au trimis o carte si o nota de plata! Alta carte decat ce comandasem. I-am sunat si i-am intrebat ce fac cu cartea, ca eu nota nu o platesc!? Mi-au spus sa le returnez cartea. Le-am spus clar ca eu nu platesc sa trimit inapoi o carte pe care nu am comandat-o (si nu ar fi mult, vreo $ 6-7, e vorba de principiu) si atunci mi-a zis ca suporta ei costul de trimitere. Eu nu le-as fi platit. Sub nici o forma, mai chemam si politia, daca faceau gura, si sunam si la protectia consumatorului.

_
Mami si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

Victoria Isabella, Printesa Noastra Perfecta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui martha78
Am fost acolo prima data si mi-am facut o exizie cu laser pt o alunita si m-a costat 480 lei(consultatie + excizie)...

WOW...eu am scos o alunita la o clinica cosmetica cu pretentii si m-a costat echivalentul a 300 lei, consultatia a fost gratis si am primit si un ceai cat am asteptat . Preturile in Romania sunt cumplit de exagerate si te mai si pacalesc .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

da, asta stiu, insa ma referam la faptul ca daca aveam consultatia gratis, de ce trebuia sa platesc un control? trebuia platit controlul daca ma duceam sa ma vada pt o problema mai veche, iar eu nu am fost pt asa ceva.. si apoi ultima data am fost acum 5 luni, daca vroiam control ma duceam mult mai repede
Oricum, faptul e consumat, nu mai conteaza..

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Consultatie inseamna cand te vede clinic, control se foloseste pt. evaluarea dupa un tratament/o interventie.


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro


Mergi la inceput