probleme de echilibru

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

E bine ca ai gasit un vet mai de treaba si nu e pus pe capatuiala si treaba de mantuiala.
In legatura cu carnea tocata, indiferent de animal are lipsuri,plus numarul de bacterii e mai ridicat decat intr-o bucata de carne macra.
Noi cumparam de la un magazin de carne doar gaturi de pui si rinichi, restul de carne(piepti de pui, aripioare,copanele,porc,vita) de la supermarket.
Adevarul ca e munca putin intr-o zi, cand au reduceri la carne,cumparam mai mult pun in pungute si la congelator.
Dezcongelez de cu seara, ori i le dam asa inghetate, observ ca le place mai mult congelate decat proaspete gata cumparate.

Incearca un ou pe saptamana sa-i dai, ca am inteles ca organe nu vrea.
Dupa cate stiu eu tiamina asta se gaseste in cantitate mai mare in organe si ou, mai sunt si alte alimente in care se gaseste dar astea doua au procentajul mai mare de tiamina.
Sper doar lipsa de tiamina sa fie problema, si nu altceva, oricum sa mergi la noul vet macar sa-i faca un consult.
Sanatate multa catelului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Doamne-ajuta sa fie bine ! Ca epilepsia asta e o pacoste

Noi dam in general hrana industriala la caini.. in sfarsit, super-premium sau in cel mai rau caz premium. Cu 3 caini e greu sa stai sa gatesti, am facut asta cat am avut 2, cand l-am luat si pe al treilea nu am mai putut.
Le merge bine.. mai completam cu K9 pt. articulatii si ulei de somon salbatic

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bird, te rog, da-mi si mie un link la articol...




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

http://www.couriermail.com.au/news/queensland/pet-food-laced-with-dangerously-high-levels-of-sulphur-dioxode-tests-reveal/story-e6freoof-1226095928053

Daca nu imi cereai linkul nu gaseam filmuletul care apare in articol. Eu am citit articolul in ziar. Daca te uiti la film cainele meu avea aceasi miscare de rotatie cu capul ca si cainele din film. Si cainele din film avea probleme cu pozitia, arata intepenit, nu putea sa mearga bine si apoi brusc chiar la sfarsit isi revine si mersul devine normal.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

A trecut o saptamana de la ultimul episod, am terminat antibioticele, continuam cu vitaminele. Pana acum totul e bine spre foarte bine. Il urmaresc tot timpul, e foarte vesel si alearga toata ziua. Isi cauta oasele uscate prin casa, ieri a gasit unul sub un fotoliu si a inceput sa-l roada. A ramas cam incurcat cand i l-am luat si l-am aruncat . Ii plac si oasele proaspete dar pe alea trebuie sa le roada in curte si el avea obiceiul sa roada un os seara cat stateam noi la tv. Totul bine pana acum, dar inca sunt stresata.

I-am pus poza la profil, e asa baiat frumos .

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lapona spune:

bird70, stii cumva numele conservantului care distruge vitamina B1? Asta se pune de obicei in mancarea pentru caini?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Dioxid de sulf este conservantul. Catelul meu este bine de cand mananca doar mancare pentru consum uman.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lapona spune:

Multumesc.

Mergi la inceput