Uterul RETROVERS! Ce stiti despre asta?

Uterul RETROVERS! Ce stiti despre asta? | Autor: siren25

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor, am o mica problema. Am fost la ginecolog, in urma unor mici banuieli. Evident, am ramas cu banuielile, pentru ca rezultatul este FFF OK. Intrebarea este : de ce m-am dus la doctor???

De cateva luni, dupa menstruatie, am mici sangerari, uneori cu scurgere maronie sau mici chegulete. Medicul mi-a zis ca din cauza ca am uterul retrovers, acesta se curata mai greu dupa menstruatie iar asta poate dura inca o saptamana dupa menstra. Eu mi-am facut testul Papanicolau in ianuarie-februarie si a iesit ff ok. Acum 3 sapt, am fost IAR la el, ptr problema asta. Ptr linistea mea mi-a facut un examen ginecologic si mi-a recoltat din nou pt Papanicolau. Dupa consultatie a zis ca sunt F, BINE, nici urma de chisturi, rani pe col sau ...altceva.
Deci, stiti ceva despre UTERUL RETROVERS? S-a confruntat cineva cu asa ceva?

Va pup si astept opinii. Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Este destul de comun, nu trebuie sa iti faci griji.

Se spune ca ramai mai greu insarcinata cu uter retrovers, personal nu stiu cat de adevarat este, cu primul copil am ramas destul de greu insarcinata - a durat un an, cu al doilea din prima incercare:))



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank">Baby Gator

Tiny baby gator


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siren25 spune:

Miereamara, multumesc pt raspuns. Exact acelasi lucru mi-a spus si mie dr. meu, ca raman putin mai greu, dar mi-a vandut cateva secrete pt a ramane :))..insa nu asta ma preocupa pe mine acum.
Deci, chestia cu scurgerile acelea sau cu micile sangerari, sunt cat se poate de normale...
Multumesc pt incurajari.
Vezi cum faci...cu al 3 lea! :))
O zi frumoasa! Te pup.

Mergi la inceput