Melodiile voastre de deschidere a nuntii!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pentru mine melodia de deschidere a nuntii a fost un amanunt total nesemnificativ asa ca am lasat-o la latitudinea DJ-ului..care a ales Valurile Dunarii.




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Noi am avut melodia lui Stefan Banica Jr - Te iubesc femeie, ni s-a parut de dragoste dar si glumeata:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Oana..interesanta idee!



*Blackmoon Lady 13+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Melodia noastra de deschidere a fost un vals lent... japonez. E o melodie speciala care ne aminteste de primii pasi de vals facuti impreuna. Are o poveste in spate si am vrut sa fie melodia asta. Partea draguta este ca nici eu nici Dragos nu stiam cum se numeste si cine o canta, stiam doar cum suna acordurile de vioara, dar pana la urma am mes pe firul intampalrilor si am ajuns la persoana potrivita care ne-a spus ce e cu melodia...

http://www.youtube.com/watch?v=T6_vo-hme8Q


MElise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellia78 spune:

La noi a fost Shania Twain - "You're still the One" ; ia sa vad dc-mi iese sa pun link, dar il stiti voi cantecul.
http://www.youtube.com/watch?v=m1VWYxgE3_4&feature=related

Mama mia, luna asta facem 9 ani de relatie oficiala!!!!!!
Domne, ce de ani! Domne, suntem batrani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorapiscoi spune:

Melodia noastra a fost

Righteous Brothers- Unchained Melody ... mi se pare o melodie foarte romantica ....ador melodia aceea!
Si la noi a fost o faza haioasa raaaaau!!!
Cand sa puna dj melodia prestabilita(cea de mai sus) lui i s-a parut ca suna mai bine o alta varianta mai noua a aceleiasi melodii....care era alta mancare de peste...ca era pe alt ritm-ritm de blues , nu mai era defel vals lent...asa ca dupa lungi repetitii (asta pt ca si eu si sotul avem 2 picioare stangi), incepe melodia ...si noi incepem odata cu ea ca la repetitzii pe ritmuri de vals...cand colo..observam ca suntem total pe langa ritm si ca e alta varianta a piesei! Nu pot sa va explic ce moaca aveam...zici ca m-a lovit trenul in cap...
Dupa cateva ore i-am explicat dj ... ca defapt ne-a schimbat melodia...la care replica lui : "mi s-a parut ca suna mai bine aceasta!" imi venea sa-i dau una
Si pe la vreo 12 , si-a cerut scuze la microfon si ne-a bagat valsul nostru....dar atunci nu prea a mai avut niciun farmec...
bine macar ca per ansamblu a fost ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorapiscoi spune:

Mai era o melodie pe care ne-o doream , dar cu cateva luni inainte de nunta noastra s-a casatorit un amic si a fost melodia lor...nu pute-am sa-i copiem ... e suuper melodia!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Noi am ales o melodie a formatiei noastre (comune) preferate: Pink Martini. Se numeste Let's never stop falling in love

http://www.youtube.com/watch?v=Sx8WvpGWkHg (aici e putin editata si incepe cu niste tobe, pe CD nu este asa)

Este o combinatie de dansuri sud americane, asa ca am avut pasi de salsa, de tango si altele, ca nici nu le mai tin minte. Am mers la o profesoara de dans cane ne-a facut coregrafia.

Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:


noi am dansat valsul rozelor de Tudor Gheorghe :)



--------------------------------------------
Marina & ANA SOFIA (05.08.08) & CLARA TATIANA (23.05.11)

--------------------------------------------
Copil crescut din suc de morcovi--------------------------------------------Mami Marina's blog

Mergi la inceput