Nasterea la Arcadia - Iasi (9)

Nasterea la Arcadia - Iasi (9) | Autor: ionelamaria

Link direct la acest mesaj




Capitolul 1, Capitolul 2, Capitolul 3, Capitolul 4, Capitolul 5, Capitolul 6, Capitolul 7,
Capitolul 8

-----

MAMICI

maitreyi de Bogdan-Filip, 18.09.2010, 3700g, 53 cm, cezariana, 38 s, Dr.Mihaila Catalin, si de Alexandra - 17.06.2008
cip17ina de Anisia, 26.11.2010, 3150g, 56 cm, natural , Dr.Cacicovschi, si de Matei - 28.08.2009
mamaluighe de Andrei, 04.01.2011, 4320g, 52 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi, si de Gheorghe Mihail - 03.11.2008
AlynaB de Alexandru Mihai, 17.03.2011, 3510g, 51 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi
monik_03 de Tudor, 22.03.2011, 3790g, 54 cm, cezariana , Dr.Samoila
Stefana de Tudor Stefan, 24.03.2011, 3970g, 57 cm, 39s1z, apgar 10, cezariana , Dr.Cacicovschi
andreea_mdm de Daria, 2950g, x cm, 37s, cezariana , Dr.Cacicovschi
camiki de Calin, 3980g, 56 cm, 40s, cezariana , Dr.Samoila
DadaIna de Antonia, 14.05.2011, 4300 g, 55 cm, 40s5z, cezariana , Dr.Cacicovschi
sanda_baby de Eduard, 25.02.2011, 3530 g, 48 cm, 41s1z, apgar 10 cezariana , Dr.Cacicovschi
oiyoy de Claudia, 16.05.2011, 3950 g, 52 cm, 41s4z, cezariana , Dr.Vieriu
madline82 de Estela, 24.05.2011, 3230 g, 49 cm, natural , Dr.Cacicovschi
irinuk23 de Daria Madalina, 25.05.2011, 3430 g, 54 cm, cezariana , Dr.Samoila
Camelia33 de Sofia Maria, 14.06.2011, 3420 g, 53 cm, cezariana , Dr.Cacicovschi
Laura13 de Alexandru, 1.07.2011, 3050 g, 50 cm, cezariana , Dr. Lazar Tudor

-----

BURTICI

oana.irina, cu , DPN 03.08.2011, Dr.Mihalceanu
Clauditza89, cu Dennis Gabriel, DPN 04.08.2011, Dr.Vieriu
Lalic, cu Sofia, DPN 22.08.2011, dr Cacicovschi
Loredanar, cu Mara, DPN 26.08.2011, dr Samoila
Iulia.Iulia, cu Ioana, DPN 27.09.2011, dr Huma Mihaela
ionelamaria, cu , DPN 27.10.2011, Dr.Cacicovschi si de Mihnea- 14.11.2009


-----

www.arcadiahospital.ro/maternitate/info/maternitatea-arcadia" target="_blank"> Maternitatea Arcadia



Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

RUGAMINTE: Daca sunt modificari de facut in listuta, va rog sa spuneti acum, cat inca se poate edita.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Clauditza, ulei de migdale gasestgi la gima( hala) la raionul bio si in Iulius mall la parter, in partea unde e spatiul de joaca pentru copii( dar nu la nivelul spatiului de joaca, de demisol, ci la parter) la o farmacie bio( imi scapa numele) Sigur mai e si prin alte parti dar eu acolo am vazut. Mie imi cumpara sotul , e treaba lui aprovizionarea sa pot sa-i scot ochii ca el cheltuie si nu ea.

Lore, bravo ca esti optimista! Nu mai e mult.... si sigur ajungeti la termen. Cel mai important e ca bebita e bine si tu tot asa. Si eu am mare incredere in Nemescu in ce tine de eco. Chiar daca la morfo de trim 2 la aceatsa sarcina a fost mai.... evaziv ... tot nu mi-a clatinat increderea.... e drept ca era tare obosit, se vedea pe fata lui, dar a tratat cu multa atentie fiecare detaliu.... doar ca a sfarsit ecografia cam intempestiv asa, ca a apasat aiurea pe un buton si nu m-am mai ales cu hartiuta cu detalii scoasa la imprimanta. Cred ca daca eram la prima sarcina sufeream pentru asta, acum, nu mai are pt mine multa importanta asta.
Cat despre eco la altcineva, asta mi-a placut la medicii Arcadia.... nu incearca sa para savanti si a tot stiutori.... Pentru mine e foarte important ca medicul sa-si cunoasca si recunoasca limitele.... asta imi da cea mai mare incredere. Sper sa nu ma dezamageasca spitalul lka nastere acum


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

RUGAMINTE: Daca sunt modificari de facut in listuta, va rog sa spuneti acum, cat inca se poate edita.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu



am nascut pana la urma cu dr. lazar tudor. multumesc ca m-ai trecut acolo.


gasiti aici cateva poze cu bb alex.



vroiam sa va spun ca in perioada cat am fost eu internata au fost 3 nasteri naturale la arcadia, deci ... se poate!

pup fetele, voi reveni

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Laura, modificat. Alexandru e tare dulce! Vestea cu nasterile naturale imi vine direct la suflet


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura13

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

RUGAMINTE: Daca sunt modificari de facut in listuta, va rog sa spuneti acum, cat inca se poate edita.


Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu



am nascut pana la urma cu dr. lazar tudor. multumesc ca m-ai trecut acolo.


gasiti aici cateva poze cu bb alex.



vroiam sa va spun ca in perioada cat am fost eu internata au fost 3 nasteri naturale la arcadia, deci ... se poate!

pup fetele, voi reveni

Laura lui Daniel - 14.11.2006 si prichindel
Poze Daniel

Mamici din Iasi


Copilul iti ia tot ce ai avut, dar iti da ce n-ai avut niciodata.
LAURA felicitari ai o frumusete de bebe...sa va dea DD multa sanatate si sa auzim numai de bine...si multumim ptr incurajarile cu nasterea naturala...chiar ma ingrijoram sa vad numai cezariane..

cuDENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauditza89 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Clauditza, ulei de migdale gasestgi la gima( hala) la raionul bio si in Iulius mall la parter, in partea unde e spatiul de joaca pentru copii( dar nu la nivelul spatiului de joaca, de demisol, ci la parter) la o farmacie bio( imi scapa numele) Sigur mai e si prin alte parti dar eu acolo am vazut. Mie imi cumpara sotul , e treaba lui aprovizionarea sa pot sa-i scot ochii ca el cheltuie si nu ea.

Lore, bravo ca esti optimista! Nu mai e mult.... si sigur ajungeti la termen. Cel mai important e ca bebita e bine si tu tot asa. Si eu am mare incredere in Nemescu in ce tine de eco. Chiar daca la morfo de trim 2 la aceatsa sarcina a fost mai.... evaziv ... tot nu mi-a clatinat increderea.... e drept ca era tare obosit, se vedea pe fata lui, dar a tratat cu multa atentie fiecare detaliu.... doar ca a sfarsit ecografia cam intempestiv asa, ca a apasat aiurea pe un buton si nu m-am mai ales cu hartiuta cu detalii scoasa la imprimanta. Cred ca daca eram la prima sarcina sufeream pentru asta, acum, nu mai are pt mine multa importanta asta.
Cat despre eco la altcineva, asta mi-a placut la medicii Arcadia.... nu incearca sa para savanti si a tot stiutori.... Pentru mine e foarte important ca medicul sa-si cunoasca si recunoasca limitele.... asta imi da cea mai mare incredere. Sper sa nu ma dezamageasca spitalul lka nastere acum

Mami fericita de Mihnea (14.11.2009 ) acum 23+ cu
IONELA multumesc ptr indicatii chiar ma preocupam ca in sfarsit m-am decis sa incerc reteta ta ptr baita si nu gaseam uleiul...

cuDENNIS GABRIEL DPN 04.08.2011,DR.VIERIU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Buna fetelor!

Laura, bun venit acasuca, am vazut bebe superb! Sa creasca frumos si sanatos, si voi sa va bucurati de el si de fratiorul mai mare.

Claudita, ne vedem la 5, da?

Lalic, eu mobila bebelusei si toate accesoriile tot de pe net le-am luat, si sunt multumita. As fi si mai multumita daca am fi reusit sa le si asamblam, dar asta nu mai tine de furnizor.

Noi suntem in plina campanie de recoltare, aseara am dat si eu o fuga la ferma, si m-am intors azi. Printre zilierii care erau la cules (visine), era si o gravida in 7 luni. Vai fetelor, asa de mila mi-a fost de ea! Sa o fi vazut cum ridica cate 2 galeti de 15 litri odata, se mai urca si pe scara. A incercat si ieri inginerul sa o trimita acasa, dar nu a reusit. Mi-a zis ca daca nu o mai primim la cules, se duce la prasit, si e mai nasol. Pana la urma a ramas la cules, dar i-am pus conditie sa culeaga si sa care in jumatate, ca va fi platita dublu (doar is doi). Am ramas impresionata cat de necajita e lumea de la tara, si ce eforturi fac pentru a avea si ei la copii de o inghetata.


35+ cu Maria Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

Buna fetele, loredanar ai grija de tine si mai lasa treaba, suntem cam la aceeasi perioada si eu am 32 /33 sapt imi pare rau ca ai probleme dar cu ajtorul lui DD se vor rezolva.


Vai clauditza89 da si eu am fost fumatoare si am renuntat f usor, insa nu a fost zi in care sa nu beau cafea.


DadaIna eu numai in parfumuri am incredere ca numai de pe aoro imi iau, dar patutul parca daca nu il vad eu sa-l analizez putin ........ mi-am luat o data o rochie de la Tara si numai ca de pe site nu arata....

ionelamaria multumim pt capitolas ce ne faceam noi fara tine?unde mai sporovaiam?

Laura13 felicitari pt copilul superb si reusit! E o scumpete sa-ti traiasca, dar ceva despre ceza?nimic?nici un detaliu?te rugaaaaaaaaaam.


oana.irina imi dai si mie linkul cu mobila macar sa ma uit......tu de care ti-ai luat?


deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sofia - cezariana Cacicovschi
33 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalic spune:

camelia33 e la burtici?n-a nascut?


deConstantin Octavian 12 ani
deMaria Sofia - cezariana Cacicovschi
33 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Lalic, uite iti arat repede, ca ma grabesc:
http://bebedesign.ro/pat-sertar-silence.php
Eu am luat cu alb si mov

http://bebedesign.ro/comode-2usi-2sertare.php

tot cu alb si mov si salteluta de deasupra (in poza e natur, eu am cerut alb si asa mi-au trimis)

Am laut si salteaua de pat tot de de acest site. De 9 cm.

http://bebedesign.ro/comode-2usi-2sertare.php

Am luat-o pe prima de pe randul 3 (HELLO KITTY), tot setul cu baldachin , cu tot.

Si dulap cu vitrina imi fac separat, la atelierul nostru ca m-am hotarat tarziu. Tot din pal alb cu mov (au gasit baietii aceleasi culori) si mi-l confectioneaza pana la sf saptamanii.




35+ cu Maria Antonia

Mergi la inceput