pisica are cancer

pisica are cancer | Autor: msl1

Link direct la acest mesaj

Pisica are cancer din pacate a fost diagnosticata cu limfom pe colon; nu este pisica mea, este pisica lui; eu am insistat sa o diagnosticheze dupa ce luni de zile i-am tot spus ca o vad ca nu se simte bine nu era activa si nu prea avea putere; a dus-o la diagnosticat numai dupa ce a dat in diaree cronica; tot eu am insistat sa o puna si pe morfina pt ca era in dureri; acum el insista sa o puna pe chimioterapie si sa o opereze, cu toate ca medicul i-a spus ca va mai trai maxim 1 an cu toate astea; cred ca e in ultima faza de cancer dupa parerea mea si eu as opta pt "adormit pe veci" pt ca mi-e mila sa vad cum se chinuie si in ce hal e;
ma rog, intrebarea mea este azi vazut vreun caz de pisica cu cancer care si-a revenit dupa chimioterapie si operatie?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Dasca pisi e batrana nu mai trebuie chinuita.Imi pare tare rau sa aud asa ceva.Nu am auzit de nici un caz fericit in sensul asta.
Daca e in dureri nu trebuie lasata asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Multumesc pt raspuns!
Pisica are cam 10-11 ani. De vreo 2 zile se simte mai bine in sensul ca a inceput sa manince si sa se plimbe. Pt dureri am pus-o pe morfina ca nu suportam sa o vad eu cum se chinuie chiar da ca nu e pisica mea si se pare ca-i foloseste cit de cit se simte mai bine de cind ia morfina.
O va pune pe chimioterapie si cred ca o va opera desi eu cred ca-i cam tardiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Pisica mea a fost diagnostica cu limfosarcom, am operat-o si la 4 saptamani dupa operatie a murit. Avea 12 ani. Anul acesta si cainele a fost diagnosticat cu o tumoare pe vezica urinara, ni s-a spus ca neoperat traieste maxim 3 luni, adica pana pe 10 august, insa e vioi, da din coada, mananca bine, sau 1 an operat.Cred ca depinde de boala, de animal durata vietii dupa un asemenea diagnostic.La noi nu a fost nevoie de morfina la pisica si nici la caine.DianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput