Pufi de ian - feb 2010 (31) - in vacanta

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

ok, i'm back...de fapt de la ora 2, dar am hranit copila, am spalat vase, am intins rufe, si am citit ce ati mai scris, so:

Simply...tinem pumnii stransi, sa fie bebelina mult-asteptata si dorita!
Dece...wow! ce tratament super la gine...asa mai zic si eu...te face sa te simti confortabil, asa cum ar trebui de fapt sa te simti la medic..
Larisel......eu o sa ii dau vigantol (sau, acum...ulei de peste de la Lysi, care este mai complet, dupa umila mea parere)pana la 2 ani, si nitzel dupa, ca ea implineste in februarie...so...urmam lunile cu "r", adica si in martie si aprilie la anul...apoi mai vedem. Iris are si fontanela marisoara, nu am intrebat un medic...cand o sa ajung, intreb, in mod clar, ce si cum. Vaccinuri optionale...nu, nu ne-am hotarat ce si cum...as inclina pentru..nu, deloc, numai ce este in schema obligatorie de vaccinare. Dar...ne mai gandim...
Alexutzzza...offf, doamne, saracutzul baiat....multa sanatate lui, si tie mami...multa putere!
Tomaca...daaa, este o treaba virala foarte nasoala, fetele mele au avut, acum vreo 3 saptamani, un soi de stomatita virala...o chestie tare urata, cu niste afte mari si urate in gat...au luat una de la alta, dar nu cred ca este cazul lui yannis al alexutzzei...iris si diana au facut febra f mare...peste 39.5. A fost cam dramatica treaba in cazul lui iris, care si asa e o mare figura, cu mancarea si laptele...dar...a trecut repede-repede...marti si miercuri a facut febra, miercuri si joi a avut refuz total al alimentatiei(si refuz de lichide), iar vineri deja era ok, a mancat bine.
Danasor, Nyny, Miremia, BF, Loredana, Ale1212xa...


Trimit asa, cred ca sigur am sarit cate ceva, sper sa nu-mi iau si ceva oua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Am uitat sa raspund la sondaj...

Vigantol nu-i mai dau de vreo luna (si dr a zis la fel, dar oricum nu prea ma pot baza pe ea pt ca si-a dat cu parerea fara sa-l consulte) iar vaccinuri optionale nu am facut ... doar schema obligatorie

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Fac un capitol nou si raspund si eu dupa aia.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Capitol nou doamnelor!

Mergi la inceput