Cum oprim laptele dupa intarcare?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Dar cum anume le-ai luat? O jumatate de tableta sau una intreaga la 12 ore?

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Jumatate de tableta la 12 ore. La indicatia doctorului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

Patrunjelul poti sa-l mananci sau sa-l bei sub forma de ceai.

Poti sa incerci cu homeopatie sa iei cate o dosa pe zi timp de trei zile de Ricinus 30 CH. Normal se ia cu 30 - 15 min inainte de masa sau la o ora dupa ce ai mancat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

relativ la rediul homeopat - ar tb stiu dc e influentat de ceva (de obicei, nu sunt reguli f stricte, cele minimale: fara fumat, cafea dc e musai la distanta f mare de remediu, mentolat de evitat sau la distanta mare), insa unele remedii sunt mai sensibile si nu se poate consuma orice (de ex, aveam un remediu la care nu era voie acru/acrisor; altele sunt f sensibile la cofeina/teina si efectul aproape dispare dc se consuma asa ceva).
Iar cu patrunjelul - ceai sau frunzele crude (mie imi plac dar na... fiecare cu gustul lui din fericire merge destul de ok la mine, n-a mai supt de o sapt dar sugea destul de putin de multe luni, s-a hotarat ea ca e mare si nu mai are nevoie - la 2 sapt dupa ce a facut 3 ani). Eu sper sa scap fara nici un fel de pastile - dar la tine pare mai complicat.
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns assa spune:

Eu am oprit lactatia la 3,5 luni ale copilului pentru ca am avut unele probleme cu extract de arin alb-luat cate 1 lingurita inainte de fiecare masa.Asta mi-a recomandat pediatra copilului atunci si a avut efect.Nu am luat alta pastila/medicatie pe langa.
Incearca si asta, rau n-are ce sa-ti faca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Am fost azi la doctor si mi-a dat norprolac 75, a pastila pe seara pentru 2 zile. Nu le-am inceput ca la noi la farmacie era inchis:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

eu cu comprese reci si duphaston parca ..dar acu 4 ani... deci nu mai tin minte sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klavier spune:

Ceaiurile de salvie si menta ajuta mult (salvia diminueaza secretiile de orice fel - de exemplu, transpiratia in exces si lactatia), iar menta raceste organismul (si laptelui ii place la caldura).

A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Multumesc mult klavier!! Si tuturor fetelor care mi-ati raspuns!

Mergi la inceput