Romanii din Marea Britanie (28)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Strumfita acum ma trezesc si eu, pe cat aprilie ai nascut?
Iulia mea e pe 28 apr 11.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Buna fetele!
Si eu vroiam la Whittington, dar cum nimeni din cunostinte nu a putut sa-mi de-a vreo informatie despre spital, am ales pana la urma Barnet, saptamana viitoare mergem la primul scan, deabia astept... atunci o sa aflam si cand trebuie sa nasc...dupa calculele mele pe 7 iulie, dar vedem sigur joi :)

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Motanik, piscoata mea e pe 2 aprilie, sosita cu intarziere de 8 zile, aveam Dpn 25 martie

Maria, eu nu stiu nimic despre Barnet, dar la al 2 lea copil tot la whittington am sa aleg sa nasc, desi nu e perfect, am inteles ca au cea mai buna sectie neo nato, asta in caz de Doamne fereste...eu am fost prematura si nu se stie niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Stii cum e, ca peste tot parerile sunt impartite, dar in general am auzit lucruri bune despre spitalul unde o sa merg.
Ai o printesa frumoasa foc :) Pe cand al doilea bebe?

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Maria, multumesc de compliment pe la anul pe vremea asta poate sa ma apuc de munci sa ii fac o fratioara Sophiei Ai dreptate cu ce se zice despre fiecare spital eu l-am ales si dupa review uri citite pe net pentru ca nu am avut pe cine sa sa imi dea relatii directe, nu cunosc pe nimeni aici ...plus ca e langa casa, sa zicem... autobuzul duce direct la spital, mi-a fost usor ca nu trebuia sa schimb nu stiu cate mijloace de transport. Tu in ce zona stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Eu cunosc mai multe burticute si mamici pe aici... stau in apropiere de Edgware,Colindale, iar ca sa ajung la spital trebuie sa schimb 2 autobuze... tu unde stai?

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

E bine sa cunosti mai multe burticute si mamici, as fi vrut si eu la vremea aia, as vrea si acum, dar nu am inca asemenea cunostinte pentru ca nu am fost niciodata la playgroups, desi ar trebui, ca sunt multe in zona, mereu spun ca ma duc si nu mai apuc, de lene si ... mai sunt motive dar...le pastrez pentru mine ...iar romani stiu numai 2 familii, amandoua fetele care au fost la mine la curatenie, amandoua fara copii inca, amandoua innebunite dupa piscoata mea si de fiecare data cand vin se joaca de mama focului cu ea Ah si mai stiu o familie, dar sta departe de mine si ne vedem cam rar deci prieteni nu prea, cunostinte mai deloc.... plus ca sotul e de prin zona Manchesterului si pe socri ii vad numai o data la 2-3 luni, mai des de cand o avem pe Sophia dar tot rar. Eu stau in zona Hornsey, statia de metrou cea mai apropiata e Turnpike Lane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrya31 spune:

Eu cunosc multi romani, prin zona asta sunt foarte multi :D
Pai ar trebui sa mergi la playgroup, desii cu lenea cam stiu si eu cum e :D Si de mine esti cam departe vad ca e cam o ora cu metrou :D da poate cine stie ne intalnim intr-o zi la un ceai :D
Apropo cum te cheama?

Afectiunea este germenele pasiunii. Pasiunea este germenele celei mai perfecte iubiri.9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

Buna fetelor,

Mada ti-am lasat si un mesaj PM daca poti sa ma ajuti cu niste raspunsuri.

ema de la piersicutze 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:


Buna din nou,
Cred ca Mada e plecata ca nu ma vede de loc .

Fetelor in Ianuarie ar trebui sa ajungem si noi in Scotia toata familia adica noi doi si trei copii.
Locatia ar fi pe langa Aberdeen unde sotul meu are un contract de Project Manager care este si cu relocare pentru familie.
Sunt un pic in ceata si as avea cateva intebari pentru voi:
- baiatul meu are 6 ani si 4 luni si aici merge la gradii inca, fata mijlocie 4 ani si 10 luni si cea mica 2 ani si 7 luni si ma suna astia care se ocupa cu relocarea noastra unde aleg eu sa inscriu copiii?
Ma intrebau daca pe baiat il inscriu la scoala si noi am ramas un pic mirati ca na el nu stie engleza ce sa caute la scoala?
De restul copiilor nu stiu unde sa le zic sa ii inscrie, imi ziceau ceva de o doamna ceva bona sa vina acasa sa ma ajute si sa ii invete engleza, cu engleza nu ar fi problema ca ii invat eu
- as vrea sa iau masina cu mine ca e relativ noua si tinem la ea, nu e complicat, volan pe stanga etc, voi ce ma sfatuiti?
- pentru casa de inchiriat ce sa le spun sa imi caute de inchiriat sa nu ma trezesc cu cine stie ce aiureala.
Chiria casei o suporta partial firma in fct de numarul de copiii, nici asta nu am inteles-o exact
Citind pe net despre inchirieri am inteles ca nu seamana intotdeauna pozele casei cu cele originale si chiar daca imi aleg de aici casa si le spun pot sa iau teapa, ce ma sfatuiti sa fac?
Avem alocata o suma pentru relocare si platit transportul pentru un container de 40 ft in care sa punem ce dorim sa aducem cu noi , ce ma sfatuiti sa iau acolo, ce va lipseste voua de acasa si nu aveti acolo,ma refer la electrocasnice sau ce naiba in afara de haine sa pun eu in containerul ala?

Astept cu nerabdare sfaturi de la voi si va ma intreb cate ceva mai tarziu ca deja v-am ametit nu?

ema

Mergi la inceput