Romanii din Marea Britanie (28)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

E musai sa mearga la scoala in septembrie.
Reception year e obligatoriu, chiar de intra cum ar putea a mea in aprilie si sta pana in sept cand incepe year 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

multumesc motanikinca o data pt raspunsuri.

Mai am o rugaminte la tine: spune-mi te rog ce acte ne trebuie sa inscriem copilul la scoala.

Multumesc mult. O seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Citat:
citat din mesajul lui motanik

trebuie sa il inregistrezi pt scoala, iti va tb dovada de adresa (factura de la council tax sau contractul de inchiriere si o scrisoare fie de la child benefit fie de la child tax credit) plus certificatul de nastere al copilului.



Am scris deja pe pagina anterioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

merci, imi cer scuze nu am vazut.

Sunt rupta de oboseala. Am toti 3 copiii raciti si ceva nopti de cand nu dorm.

O zi cat mai buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Wow, ai 3 baietei! Sa-ti traiasca.Eu am doar unul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nici nu vreau sa ma gandesc cum o fi cu 3. Eu am doua si mai am doar cativa nervi intregi
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Multumesc si voua sa va traiasca si sa fie sanatosi!

Este intr-adevar foarte greu dar am ajutoare. D-asta mi-e putin teama pentru plecare pt ca va trebui sa ma ocup singura de ei. In fine, pentru ei merita orice efort. Si sunt convinsa ca pentru ei in UK va fi mult mai bine.

Va pup si o seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
ste intr-adevar foarte greu dar am ajutoare. D-asta mi-e putin teama pentru plecare pt ca va trebui sa ma ocup singura de ei. In fine, pentru ei merita orice efort. Si sunt convinsa ca pentru ei in UK va fi mult mai bine.



Pai de asta n-am facut eu mai multi, ca am venit aici si nu am mai avut nici un fel de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdarcey spune:

Adevarat graiesti ,Letitia , dar vad ca acum oamenii se relocheaza cu tot cu parinti si bunici. Eu nu am avut nici o frunza de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Pai si noi ne puteam reloca cu tot neamul, dar bunicii din ambele parti s-au dat loviti. Ei insa, cind erau ca noi, au avut pretentia sa fie ajutati si au fost ajutati de parintii lor. Dar nu-i nimic, noi sa fim sanatosi.

Mergi la inceput