Dr. Alina Juganaru

Dr. Alina Juganaru | Autor: zel_am_see

Link direct la acest mesaj

buna burtici,
as vrea sa va intreb daca a nascut cineva cu Dr. Alina Juganaru, medic ginecolog la Medicover si Sf. Panteliomn? pareri, impresii...etc.
multam si sarcini usoare!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulia7 spune:

Si pe mine ma intereseaza subiectul. A nascut cineva cu dr. Juganaru? Cum este la nastere (eu vreau sa fac cezariana), cum a fost pe parcursul sarcinii si mai ales vine atunci cand ai nevoie de dansa? Nu de alta, dar marele eveniment va avea loc la inceputul lui ianuarie si am emotii. Si doctorii sunt in concediu, ca toti oamenii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zel_am_see spune:

buna Iulia,
Si eu voi naste cu dr. Alina Juganaru, am termen in octombrie(tot cezariana) asa ca iti voi impartasi din experienta, asta daca nu va mai fi nimeni pana atunci care sa o faca
Parerea mea e ca nu ar trebui sa-ti faci probleme cu privire la disponibilitatea dansei, eu am toata increderea in dansa si nu cred ca va dezamgi pe nimeni, este un medic devotat si responsabil, cel putin mie asta imi inspira.
Chiar am intrebat-o la ultimul control daca mai are vacante programate si mi-a zis ca in nici un caz, ca bat burticile la usa sa nasca si nu ar putea sa mai plece.
Tu mergi la Medicover la controale sau la Sf. Pantelimon?
Sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zel_am_see spune:

buna,

am nascut miercuri cu dr. Alina Juganaru prin cezariana si sunt super multumita de cum a decurs totul, ii sunt foarte recunoascatoare pentru toata grija pe care a avut-o inca de pe perioada sarcinii apoi a nasterii.
avem o fetita de 3860 gr si 51 cm sanatoasa si frumoasa de care suntem tareeee mandri
am nascut prin cezariana si pot spune ca cea mai mare durere fizica pe care am avut-o a fost la scoaterea sondei, operatia nu m-a durut deloc in terapie intensiva, am stat treaza toata noaptea asteptand sa doara ceva pentru ca asa auzisem dar nimic, nimic, nimic, zero. iar in urmatoarele zile singurele dureri erau legate doar de o jena cand vroaim sa ma ridic din pat, dar fara durere efectiva a operatiei in sine. acum mai simt ceva doar dimineata cand ma ridic din pat, dar odata ce incep sa fac miscare numai am niciun disconfort.
asa ca poti merge cu incredere cu d-na dr. Alina Juganaru, din experienta mea pot spune ca este un om deosebit si profesionist.se implica cu devotament si iubeste ceea ce face.
sincer,mai rar asa medic pe la noi mai ales in zilele astea in care mai toti medicii buni aleg strainatatea.
al doilea copil tot cu dansa voi merge
multa bafta si sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusha85 spune:

buna!
am observat ca majoritatea mamicilor au nascut prin cezariana cu Dna Alina Juganaru. As vrea sa intreb daca sunt si mamici care au nascut natural cu dumneai. Eu o sa nasc natural in februarie si am deja multe emotii...
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena_curt spune:

Buna,

Si eu sunt interesata de acest subiect, astept sa imi spui impresii dupa ce nasti.

Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_valeria23 spune:

Buna!

sunt o viitoare mamica de august si sunt la fel de interesata de subiect!!

Multumesc mamicilor pentru informatii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_ma spune:

Buna,

Eu am nascut pe cale naturala cu dr. Alina Juganaru acum cateva luni la spitalul Sf Pantelimon. Nu o recomand! O zi intreaga m-a lasat sa astept sub supravegherea altui medic pt ca era la Medicover si apoi intra in tura la alta clinica. Am nascut fara anestezie epidurala, pt ca nu are experienta desi cand am vb cu ea a zis ca e ok si ca se intereseaza in ziua nasterii de anestezist.
Ar mai fi foarte multe de povestit, dar numai cand imi aduc aminte prin ce am trecut ma apuca tremuratul.
Trebuia sa fie o zi deosebita, dar a fost un cosmar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Buna,
Rugaminte catre fetele care au nascut cu dna dr Juganaru, unde ati nascut si cam cat a costat nasterea? Burtica mea are 10 saptamani, DNP 9-15 iulie 2013, cezariana din motive medicale (recomandata de dna dr., personal as vrea tot natural ca la prima nastere).
Multumesc
Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaqwe spune:

Eu am nascut de curand cu Alina Juganaru, prin cezariana (nu pentru ca asa m-ar fi indrumat doctorita, ci pentru ca asa a trebuit. dimportiva, ea a sustinut nasterea nasturala toata sarcina, pana cand a trebuit sa luam decizia de cezariana din cauza ca bebe nu s-a intors).

Este un doctor excelent, extrem de profesonista. Iti inspira incredere in permanenta, nu recomanda tratamente si vitamine aiurea, fara ca sarcina sa o ceara, cum fac majoritatea doctorilor. Pune foarte mult suflet in ceea ce face. Este foarte draguta, mereu disponibila si aproape de pacient.
La urmatorul bebe nici nu ma gandesc sa merg la un alt doctor!

Mergi la inceput