tabere copii

tabere copii | Autor: andira

Link direct la acest mesaj

Salut!

Vroiam sa va intreb in ce tabere ati trimis copiii, de la ce varsta si daca / ce le-a placut.
Vreau sa le trimit si eu pe cele mari, am gasit cateva oferte pe net, dar ezit putin pentru ca ele n-au mai fost niciodata plecate de langa noi. Au 5, respectiv 6 ani.

Multumesc frumos!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Personal, nu mi-as trimite copilul in tabara decit cu clasa/scoala, ma rog, cu copii si adult cunoscuti. Eu, copil fiind, m-as fi simtit super stinghera sa plec numai cu necunoscuti.
Altfel, eu am fost in tabara in clasa aVa, cea mai buna prietena a mea a mers in tabara la mare inca de la gradinita.




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns busymummy spune:

Buna.

Eu l-am trimis pe Andi prima oara acum 2 ani (la 4 ani si 2 luni) cu gradinita in tabara de cercetasi.... Apoi anul trecut a fost in 2 tabere... anul acesta merge iar
S-a simtit super bine, dar am stat linistita doar pentru ca erau oamenii in care am incredere zilnic sa stea cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Ok, dar daca gradinita / scoala nu organizeaza tabere, inseamna ca nu trimiti copilul niciodata?
Si eu am retineri, dar totusi ma gandesc sa cer referinte, sa vad cum s-au simtit alti copii, si daca ma conving ca e bine pentru copilul meu, nu vad de ce nu.
Partea cu stinghereala o inteleg foarte bine, si eu eram la fel, dar ele sunt 2, si le trimit impreuna.

busymummy - ii stiai pe oamenii aceia dinainte sau i-ai cunoscut la prima tabara, si ai continuat sa-l trimiti cu ei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Fata mea a fost in tabara prima data in iarna asta (decembrie 2010) la ski, avea 7 ani. Nu cunostea pe nimeni, tabara mi-a recomandat-o o colega in care am incredere (copiii ei fusesera de mai multe ori). Fata mea a vrut ea sa mearga, stia ca nu cunoaste pe nimeni dar ea e foarte sociabila si daca sunt cativa copii intr-un loc nu se plictiseste.
I-a placut, a invatat un pic sa schieze iar acum va pleca din nou in tabara cu aceeasi "firma". Copiii vor fi tot necunoscuti (poate vreo 1-2 care au fost si asta iarna), dar ea tot vrea sa mearga. Acum are 7 ani jumate.
La scoala s-a facut o tabara la o clasa paralela (ea o cunostea pe invatatoare de la afterschool) dar n-am vrut sa o las pentru ca era in Maramures si mi s-a parut prea departe (are si rau de masina si tabara e cu autocarul).

Mergi la inceput