Sangerari abundente

Sangerari abundente | Autor: klau2004

Link direct la acest mesaj

Va rog am nevoie de un raspuns urgent!
Nu stiu ce sa fac! Doctora mea este in concediu si nu pot da de ea! Am nascut acum 2 saptamani prin cezariana! Acum 3 zile am avut sangerari abundente cu cheaguri si dureri de uter! Am ajuns la spital....acolo mi s-au facut investigatii inclusiv echografie pentru a vedea daca sunt resturi de placenta! Mi s-a spus ca poate fi o "acumulare" (ceva care nu s-a eliminat) si ca acum a inceput sa se elimine! Din ziua in care am fost la spital am sangerari continuu , ce-i drept s-au diminuat, dar tot vin cu cheaguri si dureri de uter! I s-a mai intamplat cuiva asa ceva? E normal?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciacrin spune:


buna
eu am nascut in decembrie si am avut sangerari 6 saptamani dupa nastere: lohiile, care sunt normale. mai abundente la inceput, se diminueaza cu trecerea timpului. am avut si dureri de uter - se strange pentru a reveni la dimensiunea originala. durerile apar mai ales cand alaptezi, atunci fiind stimulata strangerea lui. nu stiu cat de abundenta e sangerarea la tine ... la mine dupa 2 saptamani era ca o menstruatie normala (eu avand o menstruatie bogata cu durata de 7 zile). daca ti se pare totusi ca ceva nu e in regula, trebuie sa vb cu un medic.
multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau2004 spune:

multumesc mult de raspuns! nu sunt la prima sarcina stiu ca trebuie sa se elimine lohiile! a fost un fel de hemoragie! ft mult sange! la prima sarcina o saptamana am sangerat dar ft putin si apoi s-a oprit! pana la 6 sapt am avut doar scurgeri "curate" fara sange! in schimb acum am si cheaguri! de mers la doctor am fost imediat cum mi s-a declansat chestia asta! dar mie imi este frica sa nu fie vreun rest de placenta ca trebuie sa imi faca chiuretaj! n-am facut niciodata si m-au speriat unele prietene ca daca imi fac anestezie partiala o sa simt mai tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciacrin spune:

eu sunt la primul bb, deci nu pot compara, insa stiu ca fiecare saricna e diferita, daca la primul bb nu ai avut cheaguri, nu inseamna ca nu poti avea acum.
eu am avut cheaguri ... cam dupa 5 saptamani scurgerile au devenit curate .... deci ar putea inca sa fie normal. totusi incearca sa vezi un medic.
daca te ajuta, eu ti-l recomand pe dr meu - dr pechi. il gasesti la polizu sau la regina maria. este un tip excelent!
ai grija de tine!

Mergi la inceput