Puls marit in sarcina

Puls marit in sarcina | Autor: lisssa_ana

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!
S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema?
Am fost miercuri la medic si am avut pulsul 118, tensiunea normal, mi-a facut repede analizele de sange, totul e ok, nu tu probleme cu tiroida, nu tu anemie. Medicul a zis ca s-ar putea sa fie de la caldura. Dupa 30 de min de stat in cabinet si baut apa, mi-a scazut la 98.


Ieri mi-am cumparat si eu un tensiometru in casa. Aseara aveam 96 pulsul, tensiunea 10/6. azi dimineata, iar mi-am masurat: 116 pulsul , 10/6 tensiunea. Dupa cam 1h am masaurat iar si tensiunea era la fel si pulsul scazuse la 96.

Precizez ca nu beau cafea deloc, am papat de dimineata niste cioco de casa...poftele ...ce sa fac?!?


Sunt insarcinata in 35 de sapt+, maine intru in 36 de sapt+...asta daca conteaza sau nu
Va multumesc!!!

Mama de Ana si 35+

Fashion

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sarcina usoara! Eu am avut mereu pulsul mare in sarcina, treceam de 120 iar tensiunea, la fel, era mai mica - 9, 10. Doctorul m-a lasat asa si n-am patit nimic. Spre sfarsitul sarcinii am facut o electrocardiograma (in vederea cezarienei de care n-a mai fost nevoie) si inima era ok, nu aveam aritmie sau altceva dubios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Multuemsc de raspuns. Ai nascut natural??
Mie imi e sa de frica sa nu fiu cumva nevoita sa ansc prin cezariana

Mama de Ana si 35+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Da, natural, cu doua zile inainte de cezariana programata Indicatiile medicale ar fi fost edemele si greutatea mare a copilului (4400 a avut) dar am reusit si fara.

Trebuie sa faci EKG ca sa excluzi problemele cu inima, oricum ai naste.

Mergi la inceput