Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Din pacate, nu am avut laptic pentru fetica mea asa ca a trebuit sa-i dau lapte praf.

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Pe primul l-am alaptat 9 luni( din care 6 exclusiv), al doilea baiat are 5 luni si e alaptat exclusiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mermaid spune:

am alaptat pana la 1an si 11 luni si poate ca as fi putut chiar mai mult dar a trebuit sa incep serviciul si am dus copilul la parintii mei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiut85j spune:

Si prima fetita 13 luni am alaptat-o,in prezent alaptez a 2a bebelusa.Sa va traiasca

elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikim spune:

Eu cred ca sunt unica din familia mea care nu a avut lapte. Am fost sigura ca nu voi avea probleme in acest sens.
Dar am avut si am facut o adevarata drama din asta! Parca altfel murea copilul de foame... Apoi m-am impacat cu soarta... si am inceput cautarile unui lapte adecvat... ca nu vroia mai niciunul...

Imi mai doresc un copil si sper ca la al doilea sa am...

Mihaela, mama Karlei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

DI PACATE FOARTE PUTIN PE PRIMUL 1LUNA SI JUMATE SI AL DOILEA 2 LUNI

cristina de Antonio 20-11-2006 Andrei 31-08-2004 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

teoretic da, in sensul ca nu am avut niciodata suficient pt nevoile fetei mele, nici macar la inceput. am incercat cu pompa manuala, am luat electrica, am varat in mine lichide cat cuprinde, am inghitit galactogil, si de pomana. m-am intins pana pe la 2 luni jumatate, cand de abia daca mai adunam vreo 30 ml/zi, si nu mai avea rost.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami-mami spune:

Inca il alaptez pe Alexandru, la 7 luni si jumatate, desi cantitatea acum e mult redusa. Si eu, ca multe mamici care au mai scris, m-am hotarat sa-i dau pana la ultima picatura. Sper sa-i foloseasca. O sa-mi para rau cand se va termina laptele, dar, oricum, este o experienta minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Am alaptat 1 an si 10 luni. A fost greu sa-l dezvat pe pui, n-am dormit multe nopti, insa ma bucur ca l-am alaptat, are imunitatea foarte buna, nu se imbolnaveste des, am trecut peste iarna doar cu o simpla raceala, fara antibiotice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tatiantudor spune:

Pe Robert l-am alaptat pana la 1 luna.
Motivul: lipsa sfarcuri. Copilul nu avea de ce sa apuce.
+ Cantitate infima de lapte: mai mult de 50 ml intre mese nu scoteam . Copilul meu manca 100 ml din prima saptamana de viata odata la 3 ore.

Pe Anastasia am alaptat-o pana la 1 luna si 1 saptamana.
Motivul: acelasi ca la Robert.
Anastasia manca 90 ml din a treia zi de viata si eu nu aveam suficient. M-am muls si dupa 1 luna si o saptamana laptele s-a epuizat.

Nu m-am intristat atat de tare pentru ca daca fizionomia nu mi-a permis, am recurs la laptele praf si la diversificare dupa 4 luni. Multumesc lui Dzeu ca nu au fost niciodata grav bolnavi, chiar daca nu le-am dat san.

Paste Fericit!
Cu drag
Liana
http://community.webshots.com/user/TudorAnastasiaDiana
http://community.webshots.com/user/tudorrobertalexandru

Mergi la inceput