Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana9703 spune:

am alaptat amandoua fetele aproape 6 luni (4 luni si 6 luni), apoi m-am reintors la serviciu si s-a terminat si cu laptele. Pe cea mica am alaptat-o mai mult si (poate mi se pare mie) a fost si mai rezistenta la raceli.

mamica Anei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

am avut lapte f putin si am alaptat partial-atit cit a fost pina la 7 saptamini, cind nu a mai iesit nici o picatura. as fi vrut sa alaptez mai mult, dar ma bucur ca a fost macar si picul care a fost.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Am alaptat pana la 6 luni, nu ca nu as fi vrut sa continuu, dar d-ra mea, cand o puneam la titi ziceai ca o ardea ceva. Nu se satura si pace. Dupa ce s-a auto-intarcat, eu nu am avut probleme, fiindca totul a fost progresiv.
Oricum, alaptatul este sanatate curata pt bb, cu cat mai mult, cu atat mai bine.

poze cu noi

Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Inca alaptez,sper sa mai vrea fata sa pape de la mami.

mamica scumpei Bibi-02/07/05
http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciliamocanu spune:


Eu am alaptat pana la patru luni si jumatate, cand din cauza lipsei mele de calciu am fost nevoita sa renunt,fara sa stiu ca puteam sa iau un supliment de calciu si as fi rezolvat problema. Acum alaptez din nou si, preventiv, iau supliment de vitamine si calciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Am alaptat pana la 1 an.

diadaniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

Am alaptat pana la trei luni si pentru ca nu se satura,l-am trecut pe lapte praf.

Lory_kluiALIN CRISTIAN


http://community.webshots.com/user/alink119

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreena spune:

Eu inca o alaptez pe Carla; acum are 1 an si 5 zile; ii dau seara si dimineatza si uneori si in timpul zilei.

www.babiesonline.com/babies/c/carlamaria/" target="_blank">Carla-Maria

Poze cu toata Familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Am alaptat-o pe Katja pana la 1 an si 5 luni luni si am intzarcat-o pentru ca ramasesem insarcinata si ma simteam foarte epuizata. Mi-a fost teama sa nu afecteze sarcina...
Si tare mi-e dor de momentele alea!

Ioana 14 saptamani si Katja(30 martie 2004)

poze cu mami, tati si katja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenduta2003 spune:

Rares are aproape 8 luni. De doua zile mi-a venit ciclul si am inceput sa iau Jasmin, la recomandarea medicului ginecolog. Nu stiu daca sa-l mai alaptez sau nu, mi-este teama sa nu-i dauneze medicamentul. In prospect scrise ca nu trebuie luat de femeile care alapteaza. Fetele care au alaptat pana la un an si ceva, cum ati procedat?

Poze Rares

Varsta lui Rares

Mergi la inceput