Ati alaptat?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns misty spune:

Pana pe la 9 luni. De la 3 saptamani a avut si supliment, 1 biberon zilnic, si nici vorba sa renunte la alaptat. Cand l-am intarcat a parut pregatit pentru asta, n-a fost deloc nefericit, a uitat f repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Missy spune:

7 luni si 2 saptamani, si am intrerupt pentru ca nu a mai vrut ea, ca eu mai continuam pana la 9-10 luni.

www.babiesonline.com/babies/f/fratila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

eu am alaptat 3 saptamani.mi sa´´complicat´´laptele si nu a mai fi putut papat!
cu parere de rau...as fi vrut sa alaptez macar pana la 6 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iry spune:

Eu am alaptat primul copil pana la 11 luni jumatate iar al doilea are deja sapte luni si inca mai suge sper sa suga si el macar ca fratele luiasta daca nu renunta singur ca defapt primul asta a facut.
Eu sunt pro alaptat e bine si pentru copil si pentru mama,parerea mea.
Sincer e o metoda buna de a scapa de excesul de grasime acumulat pe timpul sarcinii eu deja am revenit la greutatea dinainte de al avea pe al doilea copil si ma simt excelent. tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura 1974 spune:

La 40 de zile de la nastere am inceput sa ma simt rau , deci am fost la medic, acesta mi-a facut analizele si cum rezultatele ieseau dupa trei zile m-au sfatuit sa nu alaptez in acest interval de timp.

Totul a iesit bine insa baietelul meu nu mai vroia lapte asa ca pe el l-am alaptat doar 40 de zile.
Pe fetita am alaptato 1 an , am intrerupt din cauza problemelor de sanatate, o sarcina extrauterina.

cuerpo sano , mente sana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza spune:

Pe primul baiat, Bryan , l-am alaptat pina la un an si 4 luni cind nu a mai vrut el ...eu, mama eroina , i-am mai bagat tzitzica in gura vreo 2 zile sa il momesc dar nimic. Pe bebe Sean - 10 luni - il alaptez cu drag si spor - si intentionez desi o sa incep serviciul in decembrie sa continui cu alaptatul dimineatza, si de la ora 4 dupaamiaza pina seara cind de obicei mai suge de 3-4 ori pina cind nu o sa mai vrea ...sau pina la 2 ani ...ca daca vrea copilul sa suga pina la 5 ani nici asa nu sint de acord.

Pupici la bebici si la mamici

Onuta,Bryan Alexandru(26feb. 2001) si Sean Raphael (29 dec. 2003)
http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza ; http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza_1




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

da, 4 luni, mai mult nu am avut. dar alimentatia bb a fost mixta de la 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonab spune:

am alaptat cam 8 luni ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Pana la 4 luni dar m-am muls.

paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iselin spune:

4 luni, dupa aceea nu a mai vrut bebe. Ma impingea efectiv cu mana, daduse si de gustul laptelui formula.

Mergi la inceput